Archiv
0

STANĚK OBHÁJIL TITUL JUNIORSKÝ MISTR REPUBLIKY V JUDU

Mladá Boleslav – V Chomutově se včera konalo Mistrovství České republiky juniorů v judu. Jan Staněk měl nelehký úkol – obhájit loňský titul. V nelehkých podmínkách halového sportu při vysokých teplotách a zástupu soupeřů dychtících po vítězství se podařilo Honzovi eliminovat všechny své soupeře, ať již technikami v postoji nebo na zemi, a dokázal znovu […]

Judista Jan Staněk je juniorským mistrem ČR

Judista Jan Staněk je juniorským mistrem ČR

Mladá Boleslav – V Chomutově se včera konalo Mistrovství České republiky juniorů v judu. Jan Staněk měl nelehký úkol – obhájit loňský titul. V nelehkých podmínkách halového sportu při vysokých teplotách a zástupu soupeřů dychtících po vítězství se podařilo Honzovi eliminovat všechny své soupeře, ať již technikami v postoji nebo na zemi, a dokázal znovu vybojovat titul Juniorský mistr České republiky. V neděli ještě bojovali v paralelní soutěži v Chomutově nejmenší judisté z Mladé Boleslavi, kde absolutně exceloval Matěj Kopecký, favorit turnaje, který vybojoval zlato a ani Lukáš Král nezůstal bez medaile, když pro prohře s německým judistou vybojoval bronz.

V sobotu  se konala mistrovská soutěž Český pohár rovněž v Chomutově, kvalifikační turnaj na Mistrovství České republiky. Do turnaje jako první nastoupil Martin Procházka. Ve vyřazovacích bojích prošel se ctí, ale pak přišly prohry a Martin skončil těsně pod bodovanými pozicemi. I tak si Martin za vítězství připsal cenné body do ranking listu pro kvalifikaci na MČR. Druhý do turnaje zasáhl Adam Kopecký. Vyřazovací boje zvládl na výbornou, ale pak narazil na své stálé rivaly, s jedním prohrál a druhého udolal. Nakonec z toho byl vynikající bronz. Na turnaji si své první body za vítězství připsal i Jan Turchich, který nebojoval špatně, ale republikový turnaj chyběly síly a zkušenosti. Odpoledne nastoupil do turnaje Michal Horák. Vyřazovací boje zvládl bez problémů. Pak si cestu na bednu zkomplikoval jednou prohrou, která ho odsunula do bojů o 3. místo, ty však zvládl na výbornou a po dramatickém boji, v naprostém vyčerpání sil dokázal bojového ducha a bronz vybojoval. Ve večerních hodinách pokračovala soutěž v dorostenecké kategorii, kde nastoupil do bojů Vojtěch Staněk. Vojta po zkušenostech z dorostenecké ligy a soustředění v Litoměřicích si věřil a bylo to znát i na tatami. Po lehce nervózním zahájení boje našel svůj klid a dokázal aplikovat naučené techniky, taktiku a cit pro zápas. Vojta vybojoval zlato a cenné body do kvalifikace na MČR.

Image (10)

Image (11)

 

zdroj mb-net.cz

středočech.net

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *