Archiv
0

GIBU FIGHT NIGHT-SKVĚLÁ SHOW, SKVĚLÉ SOUBOJE

Velký zážitek všem příznivcům bojových sportů přichystala Gibu fight night. Kromě předzápasů, kdy fighteři zápasily o tituly mistrů republiky v thai boxu pak diváci viděli zápasit českou elitu v thai boxu a K1, který vyvrcholily prvním zápasem Daniela Landy s dvojnásobným mistrem světa. Neuvěřitelnou  atmosféru předvedli fanoušci v zaplněné hale a za to jim patří dík. Jen je škoda, […]

_MG_0328

Velký zážitek všem příznivcům bojových sportů přichystala Gibu fight night. Kromě předzápasů, kdy fighteři zápasily o tituly mistrů republiky v thai boxu pak diváci viděli zápasit českou elitu v thai boxu a K1, který vyvrcholily prvním zápasem Daniela Landy s dvojnásobným mistrem světa. Neuvěřitelnou  atmosféru předvedli fanoušci v zaplněné hale a za to jim patří dík.

Jen je škoda, že o takovou událost se nezajímají televize, ani jiné média, které kromě nás, extraroundu, fight news a sportu na akci nepřišli. V některých médiích se alespoň zmínili o fightu Daniela Landy. Ovšem myslím, že i ostatní zápasy stály za pozornost..

Jako první nastoupila do ringu Tereza Dvořáková z Hakim gym Kladno, která své soupeřce Denise Hamalčíkové (SKP Pelhřimov) téměř nedala žádnou šanci a zcela zaslouženě vyhrála 3:0 na body.

V druhém zápase se utkal Daniel Podrazil (Macák gym Pardubice) s Vilémem Cao (MT Olomouc), kde vyrovnaný zápas skončil výhrou pro Viléma 2:1.

Třetí zápas byl zároveň i „utkáním“ trenérů, kdy v rohu proti sobě stáli Petr Macháček (Hanuman gym Praha) a jeho bývalý svěřenec Martin Karaivanov (Jetsaam gym Brno). Do ringu doprovodili Davida Bočka (Hanuman gym Praha) a Tomáše Masala (Jetsaam gym Brno). Zápas byl díky větším vahám pro diváky již zajímavější. V druhém kole David zasahoval soupeře koleny, po kterých byl Tomáš otřesen. Třetí kolo je pak po tvrdém úderu Tomáš počítán, ale i přesto prokáže bojovné srdce a zápas dokončí. Zaslouženě vyhrává David 3:0

Petra Bajgara (Thai box Devils Třebíč) do rohu doprovodil Petr Ottich, který se manažersky podílí na pořádání velkých gala show, mimo jiné i na Gibu. Proti němu nastoupil Dmytro Rashki (Macak´s gym Pardubice) Bojovníci předvedli skvělou štípanou, kde nechyběly ani hody na zem. Bajgar nakonec vítězí.

Od pátého zápasu už jsme po juniorech mohli vidět muže. Martin Bednář (MT Brno) nastoupil proti Radkovi Moravcovi (MT Olomouc) Bednář je po tvrdém úderu počítán a nakonec vítězí Moravec 3:0

V dalším zápase se utkal Josef Talafous (Gladiators gym České Budějovice) s Jakubem Šrámkem (Reinders team Praha). V druhém kole zasahuje Josef Jakuba hezky naskočeným loktem, pak trefuje přesný front kick. Ve třetím Jakub inkasoval úder pod pás, následně je počítán po úderu kolenem. V závěru ještě inkasuje přímý kop z otočky na hlavu. Vítězí Josef Talafous.

V sedmém zápase uplatnil svou dominanci Zbyněk Savčák (Devils gym Třebíč) proti Antonínu Tichýmu (Tik Tak Rokycany). Oba soupeři začali opatrně, více se snažil tlačit do boje Tichý. Ve druhém je Savčák po tvrdém háku  počítán, vstává, ale je již otřesen. Ve třetím kole Tichý trefuje přímý kop z otočky na břicho a zápas končí KO.

Do dalšího zápasu nastoupil Václav Schweidler (Rainders team Praha)  a Matěj Kozubský (Pit bull gym Kralupy nad Vltavou). Od začátku velmi tvrdý souboj, i když v prvním kole šlo spoustu úderů mimo. Ve druhém Václav trefuje častěji lowkicky, Matěj lépe boxuje. Po třetím kole vítězí Matěj, kdy soupeře přeboxoval.

V devátém zápase nastoupil Bernard Plavec (TJ Sokol Dobříš) a Lukáš Nořinský (TB Devils Třebíč) V prvním kole předvedli oba fighteři pěkné kombinace, ve druhém byl Bernard silovější, zasahuje sérii tvrdých ran a klinčů, po nichž je Lukáš počítán. Přichází tvrdý hák a další počítání. Ve třetím kole se Lukáš snaží a zasahuje, ale je pak opět počítán a rozhodčí ukončuje zápas. Vítězí Bernard RSC.

Posledním předzápasem bylo utkání žen a to Petry Částkové (Hanuman gym Praha) a Alexandry Jurské (Aplik MT Praha) Petra získala titul už před zápasem a tak jí ani případná prohra nemohla v celkovém skóre uškodit. Nicméně to se stejně nestalo a Petra silovou i technickou převahou soupeřku od začátku válcovala, Petra soupeřku několikrát z klinče hodila a tento zápas vyhrála.

Gala večer

Jako první do ringu nastoupil v zápase dle pravidel K1 Martin Gaňo (KTSO Praha J. V.) a Max Baummert (Golden Glory Berlín – Německo). Hned od začátku oba fighteři předvedli skvělou štípanou, kde nechyběli kombinace z dvojáku na obou stranách. I když němec zápasí v nejlepší soutěži Glory, byl mu Gaňo víc než vyrovnaným soupeřem. Ve třetím kole se oba snažili sahat po vítězství a byla znát větší  fyzická připravenost Baummerta. Bodový verdikt vyzněl 2:0 pro Gaňa,s  čímž se Baummert těžce smiřoval a v pozápasovém rozhovoru žádal kolo navíc.

Druhý zápas večera byl vypsaný na pět kol v Muay thai a začal tanečním nástupem Johana Beauséjoura (Francie). Jeho soupeř byl Matouš Kohout (MaXimus Team – TKBC Praha). Začátek zápasu zkušený Francouz Matouše provokuje svěšenýma rukama, avšak ten se drží svého stylu a trpělivě boduje. Zatímco Beauséjour si libuje v efektivních kopech vysílá i nebezpečné lokty z otočky. Matouš se snaží zkracovat vzdálenost a více dominuje v klinčích, kde je silovější. Závěr zápasu se snaží Beauséjour strhnout na svou stranu a dvakrát za sebou naskakuje kopy ze salta. Vítězem na body je Kohout a zvyšuje skóre výhry českých zápasníků. Francouz na rozdíl od Němce prohru přijímá a užívá si atmosféru plné arény.

Třetím zápasem je utkání dle pravidel K1, kde se představili fighteři Tomáš Šenkýr (Diamond gym Žilina SK) a Jason Wilnis (The Colosseum / Blacklabel – Nizozemí).Na Wilnisovi je od začátku vidět větší zkušenost a vyzápasenost a i když Šenkýr bojuje, body sbírá soupeř za lowkicky. Ke konci zápasu Wilnis vycítil šanci, začal být aktivnější a po levém háku padá Šenkýr na zem a je počítán. Wilnis si závěr už pohlídá a vyhrává na body.

Čtvrtý zápas je nejvíc očekávaný a to je souboj mezi Ondrou Spejblem Hutníkem (Hanuman gym Praha) a Danyo Ilungou (Team Bonjasky – Kongo) podle pravidel K1.  Oba mají impozantní nástup, kdy zatímco Ilunga přichází v africkém kostýmu se štítem a oštěpem, Ondra za bouřlivých ovací nastupuje s velkým doprovodem na píseň Dana Landy Uruz. Začátek zápasu Spejbl s Illungou drží krok a dokáže ho kombinacemi nutit k obraně. Ve druhém však Ilunga nastupuje z ostra a Spejbl se snaží ho kopy udržovat na distanc. Začátek třetího kola nastoupil Ondra velmi aktivně a Ilunga se  jen s problémy udržel. Čím déle se však projevuje větší fyzickou připravenost Ilunga a po sérii úderů ve třetím kole jde Ondra těžce na zem. Sice vstává, ale je viditelně otřesen. Druhé počítání na sebe nenechá dlouho čekat a před třetím počítání rozhodčí zápas ukončuje. Ilunga se radoval i se svým trenérem Remy Bonjaskym, který je všem znám jako jeden z nejlepších zápasníků K1 v historii. Za otřesenýho Spejbla přebíral cenu jeho trenér Petr Macháček, který poděkoval za vinikající atmosféru, kterou publikum Ondrovi vytvořilo.

Do pátého zápasu nastoupil Miroslav Cingel (Diamond gym Žilina SK) proti Janoschovi Nietlispachovi (Team Bonjasky – Švýcarsko) opět podle pravidel K1. Miro na nic nečekal a pustil se z ostra do soupeře. Janosche zasypával háky z obou stran a bylo k údivu, že tyto údery ustál. V průběhu zápasu se Janosch vrací do hry a snaží se si držet Cingela od těla přímými kopy. Miro, který má velkou podporu fanoušků ze Slovenska, se snaží zkracovat vzdálenost a ukončit zápas před limitem. V třetím kole však Janosch začíná být aktivnější a Mirovi docházejí síly. Bohužel pro Mira tento zápas končí remízou a jdou do extra kola, kde na body vítězí Janosch.

V šestém zápase se předvedl Jiří Žák (Hanuman gym Praha) a Hicham El Gaoui (Enfusion Team – Maroko) v Muay thai. Oba soupeři si jsou vědomi kvalit toho druhého a v zápas se nese v duchu „neudělat chybu“. Menší Jirka se snaží zkracovat vzdálenost a bodovat v klinči. Ve třetím kole se oba snaží strhnout vítězství na svou stranu a více se to daří Jiřímu, který vyhrává 2:0 na body.

Předposlední byl zápas těžkých vah mezi Tomášem Hronem (MT Brno)  a Catalinem Morosanuem (Rumunsko) dle pravidel K1. Morosanu přezdívaný rumunská smrt začal zápas neuvěřitelnými granáty, které však končí v dvojáku Tomáše, nebo kterým se úspěšně vyhýbá. Na agresivní styl Tomáš odpovídá kopy, kdy si soupeře snaží udržet na distanc.Tomáš je v druhém kole třikrát ošetřován kvůli tržné ráně na obočí, ale po injekci adrenalinu do rány, která zastavuje krvácení ,je schopen pokračovat v boji. Ve třetím kole se snaží zahnat Rumuna do defenzívy přesně mířenými kopy ze zajištěné obrany. I když v závěru zápasu se Morosanu snaží Tomáše zasypat háky, Tomáš vítězí na body. V pozápasovém rozhovoru si oba sklánějí poklonu.

Poslední zápas, na který všichni čekali, byl mezi Danielem Landou (Hanuman gym Praha) a Riku Immonenem (Finsko) v Muay thai. Na tento fight se Landa připravoval intenzivně půl roku pod vedením trenéra Petra Macháčka v pražském Hanuman gymu. Nastoupit proti profesionálovi a dvojnásobnému mistru světa se Danovi vyplnilo přání, které si předsevzal. První kolo bylo z obou stran seznamovací , kdy Riku technicky převládal a snažil se přečíst soupeře. Druhé kolo však soupeři začali naplno a Dan přes inkasované rány dokázal výborně kontrovat. V závěru kola se oba střetli low kickama a Dan skončil na zemi, odkud ztěžka doskákal do svého rohu. Ve třetím kole si šel Riku za KO a honil Dana po ringu. I přestože Dan inkasoval highkick na hlavu, i další tvrdé údery, po kterých mu krvácí obočí, Dan rány ustává a předvádí neuvěřitelně bojovné srdce. Zápas vyhrává Riku na body.

Fotogalerie na našem facebooku.

středočech.net

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *