Archiv
0

BOJOVALI SE SOUPEŘI I S NEPŘÍZNÍ ROZHODČÍCH

Mladá Boleslav – Značně náročný turnaj za sebou mají karatisté mladoboleslavské Auto Škody. V neděli se v České Lípě uskutečnily přebory Středočeského svazu karate, z nichž vede přímá cesta na republikové mistrovství. Boleslavští karatisté si brousili zuby na prvenství v mnoha kategoriích a na jasné postupy na republikový šampionát. Do bojů o medaile ale tentokrát […]

Image (1)

Část výpravy karatistů Auto Škody na Krajských přeborech 2014 v České Lípě. Zleva zadní řada Riedl, Čížková, Pech, Červinka, Pečenka Kolbaba, vpředu zleva Kvapilová, Vyskočilová a Hlaváčková.

Mladá Boleslav – Značně náročný turnaj za sebou mají karatisté mladoboleslavské Auto Škody. V neděli se v České Lípě uskutečnily přebory Středočeského svazu karate, z nichž vede přímá cesta na republikové mistrovství. Boleslavští karatisté si brousili zuby na prvenství v mnoha kategoriích a na jasné postupy na republikový šampionát. Do bojů o medaile ale tentokrát nezasáhli dva v poslední době nejúspěšnější závodníci Tomáš Červinka a Filip Vít, který ve stejném termínu bojoval na evropském mistrovství WUKF.

I přes několik zcela jasně nepřesných rozhodnutí ne příliš kvalitních rozhodčích dokázali boleslavští ukořistit devět zlatých medailí. Velký návrat hlásí v kumite mezi ženami Ludmila Pavlíková, která zvítězila ve své hmotnostní kategorii i v kategorii open. Postup na republikové mistrovství v kata dorostenek i v kumite do 54 kg si za prvenství zajistila Alžběta Čížková. Ta se navíc premiérově postavila i na tatami v kata žen a prvenství jí uniklo jen o vlásek, i když dle mnoha přítomných trenérů byla jasně lepší,než domácí závodnice.
Výborně si vedli starší žáci a žákyně. Eva Vyskočilová zvítězila v kata i v kumite do 50 kg, přičemž v kata ji na stříbrný stupínek doprovodila Kateřina Kvapilová. V kata starších žáků dominoval Jakub Pečenka. V této disciplíně ale výprava Auto Škody pocítila značnou křivdu, když v semifinále jasně lepší druhý z boleslavských žáků Martin Pech, bronzový medailista z posledního mistrovství ČR, prohrál s domácím závodníkem. Resultu rozhodčích se kromě domácích divili úplně všichni ve sportovní hale.
Obdobně „prapodivné“ rozhodnutí v kata si na své kůži ve finále mez juniory vyzkoušel také Jakub Riedl. Ke stříbru z kata pak přidal prvenství a postup v kumite do 68 kg. Deváté zlato přidal do sbírky v kumite mužů nad 84 kg Vladimír Vyskočil. Celková bilance z krajských přeborů je devět zlatých, pět stříbrných a dvě bronzové medaile.
V nepostupových kategoriích se o zlato postarala v kumite nižších technických stupňů Kateřina Kvapilová. Ta získala také stříbro v kata nízkých technických stupňů, opět po prapodivné prohře ve finále s domácí závodnicí. Další stříbro vybojoval Jakub Kolbaba, bronz pak získala v kata Simona Hlaváčková.

středočech.net

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *