Archiv
0

JUDISTÉ VYRAZILI NA PRVNÍ ZÁVODY

V sobotu se konalo v Novém Bydžově 4. kolo 27. ročníku Polabské ligy žáků. Turnajů Polabské ligy se již pravidelně účastní oddíly ze severních Čech, z Moravy, jižních Čech a hlavně ze zahraničí: do Bydžova vyrazili judisté ze 400 km vzdáleného Lodže a hodně také z Rumunského Aradu. Celkem se sjelo 265 judistů z 49 […]

Zleva: Matěj Kopecký, Adam Kopecký, Martin Procházka

Zleva: Matěj Kopecký, Adam Kopecký, Martin Procházka

V sobotu se konalo v Novém Bydžově 4. kolo 27. ročníku Polabské ligy žáků. Turnajů Polabské ligy se již pravidelně účastní oddíly ze severních Čech, z Moravy, jižních Čech a hlavně ze zahraničí: do Bydžova vyrazili judisté ze 400 km vzdáleného Lodže a hodně také z Rumunského Aradu. Celkem se sjelo 265 judistů z 49 oddílů. Po prázdninách jako první do bojů zasáhl Matěj Kopecký. Měl sice pomalejší start, první zápas vyhrál 7:0, ale pak už s přehledem porazil borce z Polska i Čech až v semifinále podcenil soupeře z Chlumce a bral třetí místo. Pokračoval Lukáš Král: ten první zápas prohrál, dostal šanci v opravách a nakonec z toho bylo také 3.místo.

Adam Kopecký poprvé nastoupil do kategorie do 60 kg, kde byl nejlehčí, ale to mu nepřekazilo chuť bojovat. Nejdříve eliminoval borce Polska, pak Rumunska a na Čecha narazil až v semifinále, které také zvládnul výborně. Ve finále potkal bojovníka, který je aktuálně 2. v ranking listu a byl to litý boj až do poslední vteřiny. Nakonec výrokem rozhodčích Adam vybojoval 2. místo, ale oba borci vědí své.

Martin Procházka bojoval opět v nejobsazenější kategorii, rovněž začal opatrně a 1. zápas vyhrál jen 5:0, pak ž byla série jednoznačných výher, postup do čtvrtfinále z 1. místa, ale bohužel zde ho výrok rozhodčích, tedy nejtěsnější prohra 0:1 stála postup do semifinále. Martin to zvládl bravurně.

„Kluci dali do bojů všechno a opět ukázali všem soupeřům, že s Boleslaví se musí vždy počítat, taková byla Polabská liga. Už teď se těšíme příští víkend do Brna na tuzemský největší mezinárodní turnaj,“ dodal Miroslav Staněk, předseda oddílu JUDO TJ Auto Škoda Mladá Boleslav.

středočech.net

 

zdroj mb-net

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *