Archiv
0

VEPŘOUN Z HAKIM GYMU SI UŽ BROUSÍ KOPÝTKA

Kladno – Tereza Dvořáková je sice teprve 17 dívka, ale v ringu už má leccos za sebou. Přestože v kladenském Hakim gym trénuje teprve dva roky, nastoupila už do 17 zápasů s bilancí 12-4-1. Na co se teď chystá a proč dostala v klubu přezdívku “VEPŘOUN”? Dnes už sice není až tak neobvyklé potkávat v ringu dívky, nicméně […]

image4

Kladno – Tereza Dvořáková je sice teprve 17 dívka, ale v ringu už má leccos za sebou. Přestože v kladenském Hakim gym trénuje teprve dva roky, nastoupila už do 17 zápasů s bilancí 12-4-1. Na co se teď chystá a proč dostala v klubu přezdívku “VEPŘOUN”?

Dnes už sice není až tak neobvyklé potkávat v ringu dívky, nicméně ženy se stále škatulkují spíše k ženským sportům jako je tanec, aerobic,.. Proč tebe zlákal “svět drsných chlapů”?

No já jsem se právě dříve asi sedm let věnovala sportovnímu aerobiku. Na soustředění s námi jezdila kondiční trenérka, která byla thaiboxerka. Vždy se mi bojové sporty líbily a obdivovala jsem zápasníky, kteří se postaví do ringu. Takže když jsem byla kvůli bolavým zádům nucena seknout s aerobikem, tak jsem se vrhla na thaibox. Na začátku jsem vůbec nepomyslela na to, že bych jednou taky mohla stát v ringu, ale ani ne po roce jsem měla první zápas. Thaibox mě baví, pořád je co zlepšovat a často musíte překonávat hlavně sama sebe. Baví mě dřít hlavně za vidinou dalšího vyhraného zápasu.

Kolik ti tedy bylo, když jsi s thai boxem začala?

Když jsem přišla na první trénink tak mi bylo patnáct. Se všemi jinými sporty mi už ujel vlak…takže to je asi další důvod, proč zrovna thai box.

Trénuješ tady v Hakim gymu od začátku?

Ano, od začátku trénuji v Hakim gymu a doufám, že to tak i zůstane. Hakim je prostě pro mě ten nejlepší trenér, naplno se mi věnuje a já si to moc dobře uvědomuji. Jsem přesvědčená, že jen tak někdo takový servis jako mám já nemá a já si toho moc vážím. Alespoň jednou do týdne jezdím na sparingy a to hlavně do Prahy. To je u mě nutnost, protože jsem jediná holka v tělocvičně a v Praze je holek přeci jen více.Také tam piluju techniky s lokty a koleny, které jsou hlavně v zápasech muay thai velmi důležité.

Máš přezdívku “VEPŘOUN“-jak si k ní prosím tě přišla?

Vepřouna jsem dostala od kluků v tělocvičně, protože jsem pořád chodila a říkala, že musím shodit…a oni vždycky říkali:“ No jo ty Vepřoune,“…bohužel mi Vepřoun už zůstal. Myslím, že je to jedna z nejlíp zapamatovatelných přezdívek 🙂

To bych očekávala, že si tě jako „křehké“ dívky budou více vážit.

Myslím, že jsem všechny kluky u nás přesvědčila, že jsem dříč a že na to mám taky.”Vepřouna” už beru jako srandu.

Nevadí ti, že jsi v gymu jediná ženská? Nebo sis už chlapy dokázala obtočit kolem prstu?

U nás jsem si nikoho obtáčet kolem prstu nemusela, jsou tam samí hodňouši a myslím, že mě plně respektují. Prostě jsme skvělá sehraná parta, jsme taková Hakim gym rodina.

_mg_0248

Přestože jsi na samotném začátku kariéry, máš za sebou už několik úspěchů. Pochlub se..

Nějaké ty úspěchy už mám, ale nerada se chlubím.

Skromnost stranou, povídej.

Minulý rok jsem jezdila na C.M.T.A.ligu. To obnášelo jezdit každý měsíc na zápasy a sbírat body do tabulky. Finále se konalo na Gibu Fight Night v Praze, kde se mi podařilo vyhrát titul Mistrině ČR v muay thai. Na začátku září jsem se zúčastnila Open World Championship K-1 v Londýně, odtud jsem si odvezla stříbrnou medaily. Pak jsem jela na mistrovství Evropy asociace IFMA s českou reprezentací v Krakowě, kde jsem získala také stříbrnou medaili. A před pár dny jsem vyhrála na Open mezinárodní mistrovství ČR v k-1 v Praze. Doufám, že toho do budoucna bude více, budu na sobě makat.

Byla jsi před prvním zápasem hodně nervózní?

Na svůj první zápas asi nikdy nezapomenu. Před zápasem jsem moc nervózní nebyla, vůbec jsem nevěla, co mě čeká…kdybych to věděla asi mě tam nikdy nikdo nedostane. Hned v prvním kole mi zlomili nosní přepážku, ale statečně jsem zápas dobojovala a nakonec vyhrála.

Který fight byl pro tebe nejtěžší?

Nejtěžší fight byl asi můj druhý. To bylo na šesté Noci válečníků. Neměla jsem fízu a trápila se v ringu, tolik lidí se na mě dívalo…nakonec zápas skončil remízou.

Na jaký zápas se teď připravuješ?

Momentálně mě čeká docela důležitý zápas na galavečeru ve Weidnu v Německu. Bude to můj první Superfight, docela se těším a zároveň jsem dost nervózní. Soupeřka bude kvalitní a šikovná a co je hlavní bude doma.O to bude těžší přesvědčit rozhodčí aby mi zvedli ruku, tedy “kopýtko” 🙂

Jak často teď trénuješ?

Momentálně trénuji každý den kromě soboty, to mám volno. Když to vyjde ve škole, tak trénuji i dvoufázově, ale škola je pořád na prvním místě.

Máš vůbec čas i na nějaké další koníčky, kamarády, rande,..? 

Volného času mám málo, takže buď se učím, nebo ho trávím s přáteli a tak různě. I na randíčka zbývá chvilka, ale vždycky platí nejdřív trénink potom zábava 🙂

image2

 

 

středočech.net

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *