Archiv
0

Remíza se rozhodne

Honza Rudolf se chystá na odvetný souboj s Láďou Krištůfkem. Jejich minulý zápas skončil remízou a jak to dopadne tentokrát, uvidíme 30. prosince na Galavečeru profesionálního boxu,  K1 a Muay thai v Lucerně.   Honzo, ty jsi teď vyhrál v Jesenici v boxu, jaké jsou tvé čerstvé pocity z vítězství? Ano, vyhrál jsem na body. […]

Honza Rudolf se chystá na odvetný souboj s Láďou Krištůfkem. Jejich minulý zápas skončil remízou a jak to dopadne tentokrát, uvidíme 30. prosince na Galavečeru profesionálního boxu,  K1 a Muay thai v Lucerně.

_MG_8338

 

Honzo, ty jsi teď vyhrál v Jesenici v boxu, jaké jsou tvé čerstvé pocity z vítězství?

Ano, vyhrál jsem na body. Z výhry mám samozřejmě radost. Bylo to úplně něco jiného, ale bavilo mě to. A je pravda, že před zápasem jsem se trochu bál, že mi tam nějakej ten loket ulítne.


Tentokrát jsi šel v profi boxu, v ringu jsi však více známý z muay thai. Chystáš se závodit v obou disciplínách?

Pro mě je prioritní thaibox. Zápas v boxu byl spíše taková příprava a zkouška. Ale určitě si ještě nějaký zápas v boxu rád dám.


Kdo tě trénuje v boxu?

Boxersky mě připravuje Míra Pek. Lapuje mě skoro dva měsíce a jsem moc spokojenej.


Tvým trenérem muay thai je Jirka Aplik Apeltauer. Jak dlouho u něj trénuješ a jak jsi se k němu vůbec dostal?

U Aplika trénuju skoro čtyři roky a nikam jinam neodejdu. Máme  mezi sebou skvělej vztah. Aplik je jako můj druhý táta.

_MG_8320

Bylo to tvé první seznámení s bojovými sporty?

Jako malej jsem trénoval karate, ke kterému mě vedl táta. To mě postupem času ale omrzelo a začal jsem hrát fotbal. S tím jsem v 15 taky skončil a začal chodil hodně “pumpit”. Cvičil jsem v Rap factory, kde právě máme jako AMT boxernu. Koukal jsem v té době hodně na fighty v televizi a na youtube. Lákalo mě to a chtěl jsem se umět rvát. Když tam nikdo nebyl, tak jsme si tam s klukama zašli občas “zaspárovat”. Jednou mě pak Mára Červinka vzal na trénink a tak to začalo.


Kolik už jsi měl zápasů a s jakou bilancí?

V thaiboxu mám 14 zápasů, 6 výher, 5 proher a 3 remízy.. Z toho 8 amatérských a 6 profi. No a teď vlastně ještě ten jeden v profi boxu.


Velký úspěch jsi měl na Heroes gate, kde jsi porazil soupeře ze Srbska. Považuješ tento fight za zatím nejdůležitější ?

Goran Aleksic se kterým jsem zápasil na Heroes Gate byl velmi zkušený a těžký soupeř. Určitě to řadím mezi ty nejdůležitější a nejtěžší zápasy. Ale mám raději ty zápasy, kdy nejsem favoritem. Pro mě je to větší motivace a výzva. Radši prohraju s někým lepším,  než abych taktizoval a vybíral si slabší soupeře. To mě nikam neposune.


Teď tě bude čekat zápas MT v Lucerně, kde půjdeš odvetu s Ládou Krištůfkem po vaší benešovské remíze. Myslíš, že tentokrát vyhraješ?

Ano, 30. prosince mě čeká odveta s Láďou Krištůfkem. Před dvěma lety jsme spolu remizovali v Benešově, ale ani jedna strana není přesvědčená o tom, že to tak mělo být. Na zápas se těším a tvrdě makám. Rozhodně tam nechám všechno a chci vyhrát!


V Lucerně bude zápasit i tvůj trenér Jirka Apeltauer, připravujete se společně?

Když to jde, tak se společně připravujeme, spárujeme a lapujeme. Mimo to nás ještě lapuje Mimino (Míra Pek) a Aplik chodí ještě lapovat s Mastou. Aplik vs. Gazdík bude top celého galavečera, co se týče muay thai a já už se na to moc těším.
Rád bych tady ještě poděkoval Aplikovi za všechno, co pro mě dělá, rodině, celému AMT a X gymu a samozřejmě sponzorům, s kterými je to všechno snažší a těmi jsou RAP factory fitness, www.be-best.cz, auto IMBA a Reggae bar Praha 1.

_MG_7998

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *