Archiv
0

Roman Kracík:Jsem rád, že kariéru ukončím právě v Lucerně

Letošní Galavečer profesionálního boxu, K1 a muay thai v Lucerně bude kromě neopakovatelné atmosféry a skvělých fightů také o loučení. Jedním ze tří borců, kteří se zde rozloučí s profesionální kariérou bude Roman Kracík. Roman za svou boxerskou kariéru vyhrál 35 zápasů z toho 19 ukončil KO, 11 prohrál a jednou remizoval. Jeho posledním soupeřem […]

Letošní Galavečer profesionálního boxu, K1 a muay thai v Lucerně bude kromě neopakovatelné atmosféry a skvělých fightů také o loučení. Jedním ze tří borců, kteří se zde rozloučí s profesionální kariérou bude Roman Kracík.

Roman za svou boxerskou kariéru vyhrál 35 zápasů z toho 19 ukončil KO, 11 prohrál a jednou remizoval. Jeho posledním soupeřem v ringu bude Jindřich Velecký.

9841-box

 

V mládí jsi hodně sportoval, hrál hokej, ale v s kick boxem a poté s boxem jsi začal poměrně pozdě. Co tě k tomu přivedlo?

Je pravda, že jsem hokej hrál řadu let, ale bez většího prosazení. I když jsem byl v 16-ti letech ve výběru reprezentace, do hlavního kádru jsem se nenominoval, nicméně  v tu dobu jsem to bral za svůj úspěch  🙂 Poté jsem se potuloval ve světě sportu jak se říká ,”od každého něco”. Jednou z toho byl i trénink v kick boxu s kamarádama, kteří  ho již nějaký čas dělali závodně. Tehdy se psal rok 1996…

V kickboxu jsi byl šestinásobný  Mistr České republiky, Mistr Evropy i Mistr světa. Proč jsi pak přesedlal na box?

Postupem času a po zdokonalování se v práci rukou, jsem začal jezdit na tréninky do SKP Ústí nad Labem. Za tento klub jsem později boxoval i Interligu, kterou jsme jako oddíl i několikrát vyhráli a já jako jednotlivec se stal 2 x Mistr ČR do váhy 91 kg a 1 x mistr ČR nad 91 kg. Po neúspěšné nominaci na OH v roce 2002 jsem přešel na profesionální dráhu.

Boxoval jsi v těžké váze, ale potom co jsi potkal 130 kg Maďara Moskopulose, jsi šel o váhu níž. Která kategorie ti víc seděla?

Začal jsem v super těžké váze, pár zápasů šlo celkem snadno, až na právě zmíněného zdánlivě nepohyblivého 130 kg Maďara, který mě mimochodem dostal v zápase 2 x do počítání. I když jsem ho v závěru knockautoval , zjistil jsem, že tato váha pro mě není ideální.

at_041607_195355[1]
Dokonce jsi si vyzkoušel i MMA, kde máš tři zápasy? Ultimáty tě nechytily?

Byla to taková nenechavost či pokušení vyzkoušet zase něco jiného…  Je to velmi všestranný a adrenalinový sport, ale už tak trochu pozdě s ním začínat 🙂

 
Tvůj poslední zápas bude 30.12.2014. Proč jsi si k ukončení kariéry vybral právě Lucernu?

Byla mi nabídnuta účast na tomto večeru a po domluvě s kamarády pořadateli a kde jinde, než právě v mece tohoto sportu bych měl ukončit svoji sportovní kariéru a za to jim děkuji.

plakát
Ty jsi z Litoměřic, kde trénuješ na tento zápas a jak probíhá příprava?

Já myslím, že kdo mě zná, ví jak to mám s přípravou 🙂 Jedna věc je chuť, kterou mám obrovskou, ale čas je zúžen pracovní vytížeností …

Vzorem ti byl Mike Tyson, který ze současných boxérů se ti líbí jak ve světě, tak u nás?

A stále Mike Tyson zůstává i přesto, že vím o nových, vyrůstajících boxerských tvářích …

 
Komu by jsi za svou celou kariéru rád poděkoval?

Na to by mi nestačil prostor v tomto článku.. Myslím, že patří těm, kteří mě po celou dobu doprovázeli a velké díky patří i mým fanouškům.

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *