Archiv
0

Zítra vypukne boj v Lucerně!

Jako každý rok se 30. prosince pražská Lucerna promění v kolbiště bojových sportů a to především klasického boxu. Letos bude výjimečná především tím, že se zde budou loučit tři legendy tohoto sportu a to jeden z nejlepších českých profesionálních boxerů Lukáš Konečný, dále pak Roman Kracík a poslední svůj zápas v Čechách  ohlásil také Luboš […]

Jako každý rok se 30. prosince pražská Lucerna promění v kolbiště bojových sportů a to především klasického boxu. Letos bude výjimečná především tím, že se zde budou loučit tři legendy tohoto sportu a to jeden z nejlepších českých profesionálních boxerů Lukáš Konečný, dále pak Roman Kracík a poslední svůj zápas v Čechách  ohlásil také Luboš Šuda.

9841-box

Diváci si však přijdou na své i zápasy nekončících fighterů, kdy můžeme vyzdvihnout očekávaný duel mezi Petrem Karešem a Petrem “Píno” Ondrušem, který proběhne podle pravidel K1. Lucerna se 30. prosince už stává pomalu skvělou sportovní akcí a zároveň jedinečnou společenskou událostí. Pořadatelé minulý rok navázali na historii, kdy box do Lucerny neodmyslitelně patřil a celý Galavečer je lehce stylizován do 30. let. Diváci v loňském roce z velké části dodrželi dress code a tím navodili atmosféru 30. let. Letos tomu nebude jinak a i když dress code není nijak povinný, tak pořadatelé každou snahu o vytvoření celkové retro atmosféry velmi ocení.

Diváky čeká famózní zahájení a následně 10 špičkových zápasů. V průběhu večera dojde k milému zpestření programu a tím bude předání šeku s finanční částkou, která vzejde podle počtu všech odboxovaných kol. Tento šek bude předán rodině Karešových, kteří se po smrti svých dvou dětí snaží zachránit své jediné žijící dítě –pětiletého Adámka, který trpí Fanconiho anémii vzácného typu projevující se bujením nádorů. Na tuto genetickou mutaci také zemřeli dva jeho sourozenci. Peníze, které se na této akci vyberou pomůžou rodině zajistit finanční prostředky na speciální léčbu.

 

Vstupenky na tento výjimečný Galavečer, který bývá každoročně vyprodán jsou ještě k sehnání v síti Ticketpro a Ticketstream v přijatelné ceně 390 Kč. Vstupenky nejsou na konkrétní místa, takže pořadatelé doporučují divákům přijít včas a obsadit ta nejlepší místa. Návštěvníkům bude Lucerna otevřena už v 18 hodin a slavnostní zahájení bude v 19 hodin.

Za organizací Lucerny stojí Matouš Rajmont -producent, sportovec, ale také herec.

rajmont

Matouši, tvé jméno je spjato s mnoha projekty, ať ve sportovním, hereckém, nebo pořadatelském světě. Kde se cítíš ty sám nejvíce doma?

Tak nějak ve všech. V hereckém světě se v podstatě pohybuji už od mala, jelikož máma je herečka, otec divadelní režisér a bratr je také herec. Sport je pro mně ten nejlepší relax a koníček. Nedokážu si představit, že jednou budu muset přestat sportovat definitivně, to bude moje smrt. No a třetí část otázky je vlastně propojení těchto dvou světů z odpovědí před tím. Organizovat cokoliv mně bavilo také už od mala. Myslím, že jako sedmiletý jsem zorganizoval obrovský koncert hudební skupiny WC1 u nás doma v dětském pokoji. Na tento první a poslední koncert této kapely přišlo tenkrát neuvěřitelných 16 lidí :-)V současné době mě organizace akcí nejen baví, ale je to vlastně i hlavní zdroj moji obživy. Pod hlavičkou agentury Hera ted třeba připravujeme Galavečer profesionálního boxu a K1 v Lucerně.

Dnes nás hlavně zajímá právě ta Lucerna. Po kolikáté se vlastně koná?

Pokud se myslí Lucerna, kterou dělá Hera, tak letos to bude pátý rok. Samozřejmě tradice boxu v Lucerně sahá až do období první republiky, ale tu jsem bohužel ještě neorganizoval 🙂

Do Lucerny box vždy patřil a díky vám se tam i vrátil, dbáte i na dress code, který doporučujete ve stylu 30. let. Opravdu takto diváci bojových sportů do Lucerny přijdou?

Já myslím, že velká část tak opravdu přijde, protože je to u této akce něco nového a v podstatě vyjímečného. Už loni jsme byli mile překvapeni, kolik lidí tuto akci pojalo v tomto duchu. Musím třeba vyzdvihnout našeho olympionika a vynikajícího boxera Slávu Konečného, který se svou přítelkyní vypadal, jakoby zrovna dotočil scénu z filmu Kristián. V podstatě vypadal jako takový Oldřich Nový, akorát plus 40 kilo 🙂 Ale jen chci upozornit, že dress code není nijak povinný, ale samozřejmě v celku to vypadá pak hrozně dobře, když Lucerna opravdu připomíná třicátá léta. Ale snažíme se o to, aby se jednalo v podstatě o prestižní Galavečer k čemuž oblek a šaty patří.

box2013-068

 

Už je tradicí, že se v Lucerně zabýváte i charitou. Letos finance půjdou na rodinu Karešových, kterým již dvě děti umřeli na velmi vzácnou chorobu, s kterou nyní bohužel bojuje i jejich další dítě.. Jak jste se o rodině dozvěděli a jakou částku máte v plánu předat?

Tu částku, kterou plánujeme předat, vydělají vlastně sami boxeři. Bude odvozena podle počtu všech kol, co kluci ustojí, tzn. že čím více celých kol bude odboxováno, tak tím větší bude částka určená na tuto charitu. Partnerem tohoto předání je společnost České teplo, která nejen že je hlavním partnerem celého Galavečera, ale sama také věnuje částku 1500 Kč za každé kolo pro rodinu Karešových. Celkem se částka může vyšplhat cca na 80 tisíc korun. O této rodině a její tragédii jsme se dozvěděli z rozhovoru s paní Karešovou na webu. Vzhledem k tomu, že sám mám tři děti, tak na mne tento příběh zapůsobil velmi silně. Ale to asi na každého. Snad alespoň trochu můžeme pomoct na naší akci.

Výstřižek

Ty sám také rád navlékneš rukavice. Kde boxuješ?

Já jsem začínal asi před deseti lety u Filipa Miňovského, kterého považuju za skvělého trenéra (nejen já). V Lucerně bude mít například ze svých svěřenců třeba Luboše šudu a Dana Táborskýho. Nicméně při mém pracovním vytížení a zdravotním trablům se to nedalo už pak po sportovní stránce vydržet, tak jsem pak zvolil mírnější sportovní cestu a občas si zatrénuju se Slávou Konečným, který pochopil, že jsem starej, zničenej člověk, kterej už nic nedokáže. Takže  naše tréninky se skládají především z diskuzí, odborných hodnocení a skvělých vtipů na úkor ostatních 🙂

Čtenáři tě možná budou znát i z filmového plátna, kde jsi hrál v několika filmech ať už Signál, Veni vidi vici, Kvaska, nebo coby ještě kluk v Pětka s hvězdičkou.  K filmu tě zřejmě přivedli rodiče (maminka Iva Hüttnerová- herečka, otec  Ivan Rajmont.režisér-poz.red.)

Jo jo. Jako dítě jsem dostával role především proto, že máma neměla hlídání, takže pokud někde byla drobná rolička dítěte, tak jsem to byl  já, aby mě měla pořád na očích. Větší roli jsem pak následně měl v Pětce s hvězdičkou, kde to ale byl v podstatě ten samý případ. V současné době beru herectví jako milý koníček, který mě baví moc. Vzhledem k tomu, že se v tomto odvětví díky rodičům pohybuju už od mala, tak mě samozřejmě někdy mrzí, že nehraju stabilně, ale na druhou stranu to, co teď dělám mě baví a k herectví to vlastně taky nemá úplně daleko.

V Doubku jsi loni zápasil proti svému synovi Adamovi. Jaké to je postavit se proti vlastnímu synovi? Šetřil jsi ho?

Ono to celý mělo být trochu jinak. Napadlo mě u nás v Doubku uspořádat takový malý mini Galavečer, kde si zaboxujou místní kluci, kteří  absolvovali několik tréninků a na závěr, že si pinknu já s Adamem, který chodil trénovat cca tři roky. Nicméně nakonec se v Doubku sešlo asi 8 dvojic z toho několik kluků, kteří  trénují plus minus 7 let a vzniklo z toho něco úžasného, kam přišlo nakonec asi 300 lidí. No a postavit se do ringu se synem mi nepřišlo na rozdíl od jeho maminky tak hrozný. Na druhou stranu Adamovi bylo dvacet let a úplnej chcípák to taky nebyl. Jeho maminku jsem zaregistroval před prvním kolem v první řadě, ale pak zmizela a myslím, že se na ten zápas nepodívala do dneška. Je fakt, že Adam to pojal celkem prestižně a myslím, že se na to i dost připravoval. Musím uznat, že když jsem nastupoval do ringu tak mě napadla myšlenka co kdyby mě tady teď sestřelil, to by byla ostuda 🙂

Bohužel ani tady se organizátorům nevyhnuly problémy se zraněním zápasníků a tak se finálová fightcard pozměnila. Jirka Aplik Apeltauer bohužel leží v nemocnici a tak do očekávaného zápasu “generací” s Jakubem Gazdíkem nenastoupí. Přejeme Aplikovi brzké uzdravení!

luc

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *