Rozhovory
0

Brazilské jiu jitsu není MMA

Soupeřem Eldara Yakuzy, kterého jsme si včera představili, bude brněnský odchovanec Jetsaam gymu, Jan Gottvald. V profesionálech má sice jen dva zápasy, ale mezi amatéry má už devět fightů a jako jediný dosáhl výrazného úspěchu na Mistrovství světa, kde získal bronzovou medaili.    Dá se říci, že i když jsi začínal s grapplingem, jsi čistokrevný […]

Soupeřem Eldara Yakuzy, kterého jsme si včera představili, bude brněnský odchovanec Jetsaam gymu, Jan Gottvald. V profesionálech má sice jen dva zápasy, ale mezi amatéry má už devět fightů a jako jediný dosáhl výrazného úspěchu na Mistrovství světa, kde získal bronzovou medaili. 

 

gottvald6

Dá se říci, že i když jsi začínal s grapplingem, jsi čistokrevný mmačkař, tedy že nejsi přeučený z jiného bojového sportu. Myslíš, že je pro tebe výhoda, když nemáš žádné “zlozvyky”?

Myslím si, že ano. V dnešní době většina kvalitních bojovníků začínala už přímo s čistým MMA a tudíž jsou na tom podle mého názoru lépe než ti co “přecházeli”.

Ty zápasíš za Jetssam, trénuješ více ve Vyškově, nebo v Brně? A kdo je tvůj hlavní trenér?

Ano, zápasím za brněnský Jetsaam Gym. Trénuju rozhodně více v Brně. Mými hlavními trenéry jsou Martin Karaivanov a Jaroslav Hovězák. Po kondiční stránce mě připravuje Zdeněk Dohnal a jeho Železná koule Brno.

gotvald3

Mnoho zkušeností s MMA jsi nasbíral v amatérských soutěží. S jakou bilancí?

Moje amatérská bilance je devět zápasů, šest výher a tři porážky.

Jako první Čech jsi získal medaili na Mistrovství světa v Minsku, jaká byla cesta k bronzu?

Cesta k bronzu pro mě byla obrovská zkušenost zejména po psychické stránce. Soupeři byli světová amatérská špička, zejména Abdurachmanov z posledního zápasu s kterým jsem prohrál na body.

V profesionálech máš dva zápasy a oba vítězné.  Láká tě ještě zkusit získat medaili znovu na Mistrovství světa?

Určitě mě to láká. Zejména zlato a pás.

Do kolika zápasů na sherdogu můžou bojovat amatéři?

Teď si nejsem jistý, ale myslím si, že dokonce do pěti zápasů.

gottvald2

Na jubilejním GCF30 v pražském SaSaZu tě čeká “nováček” v MMA Eldar Yakuza. Sám asi tušíš, že to nic lehkého nebude…

Určitě ne. Je to výborný zemař a přeborník na brazilské jiu jitsu. Ale já v každém zápase nechávám kus srdce. MMA není jiu jitsu.

Nepředpokládám, že prozradíš svůj gameplane, ale asi se budeš snažit udržet zápas v postoji?

Počítám se vším.

V tuto chvíli studuješ fakultu TV v Olomouci, jak plánuješ dál svoji sportovní budoucnost?

Tak tohle je otázka na kterou sám neznám odpověd. Uvidím, jak se mi povede dál. Tento rok chci jít na novou školu do Brna. Něco lehčího, protože TV vyžaduje pravidelnou docházku a to bohužel s mým životním stylem nešlo spojit. Školu si chci určitě dodělat. MMA se bohužel živí pár desítek lidí na světě, na rozdíl třeba od fotbalu nebo hokeje. Je to o reklamě a o mentalitě lidí, což je škoda. Po skončení sportovní kariéry bych chtěl do armády.

gottvald

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *