Rozhovory
0

David KOzma: Chci zpátky titul

V SaSaZu na GCF 30 si zopakují zápas David Kozma s Jardou “Číňanem” Poborským. Před třemi lety David, coby devatenáctiletý mladík, zkušeného Jardu upáčil na armbar. Teď je čeká odveta. Stejné místo, stejný soupeř, jaký bude výsledek?   V roce 2012 jsi měl pět zápasů, v roce 2013 čtyři a loni jen jeden. Proč takový útlum? Po zápase […]

SaSaZu na GCF 30 si zopakují zápas David Kozma s Jardou “Číňanem” Poborským. Před třemi lety David, coby devatenáctiletý mladík, zkušeného Jardu upáčil na armbar. Teď je čeká odveta. Stejné místo, stejný soupeř, jaký bude výsledek?

 

primmat3

V roce 2012 jsi měl pět zápasů, v roce 2013 čtyři a loni jen jeden. Proč takový útlum?

Po zápase se Štrbákem mě začali bolet záda, což bohužel trvalo až do léta a přišel jsem tak o část zápasnické sezóny. V létě se nic moc nedělo a chvíli po tom, co jsme domluvili zápas na prosinec, tak jsem si na tréninku zlomil ruku.

Dá se říci, že ve své váze, tedy lehké do 70 ti kilo tě kromě Ríši Andrše v prvním zápase tvé kariéry, nikdo z Čechů neporazil a ty jsi dokráčel až k titulu šampiona GCF. Který zápas považuješ za nejtěžší?

Porazil mě ještě Pepa Král, ale to bylo ve vyšší váze. Nejtěžší pro mě byl asi zápas s Miroslavem Štrbákem, ten mě rozbil hodně 🙂

primmat4

Právě Miro ti vzal titul poté, co ti neuvěřitelně utekl z armbaru a dostal na zem, kde to ukončil na zemi údery do žeber. Jak tento zápas vidíš s odstupem času?

Mohl to být krátký zápas, ale bohužel to nevyšlo. Na zápas jsem se dobře připravil, asi nejlépe, jak jsem kdy byl. Ale bohužel to nevyšlo, tak snad si někdy dáme odvetu. Nejdřív ale musím porazit další v 72 a pak se teprve můžu zajímat o pás v GCF.

V SaSaZu tě bude čekat zápas s Jaroslavem Čínanem Poborským, toho už jsi jednou porazil také v SaSazu a asi by jsi se nezlobil, kdyby se situace opakovala.

Tenkrát mi bylo asi 19 let a zápasil jsem ještě za JMFS v Havířově. Určitě bych se nezlobil, kdybych zase vyhrál, ale tentokrát to určitě bude těžší, protože se ode mne čeká výhra..

Byl to zápas který tě posunul nahoru?

Určitě ano a právě že kdybych s ním teď prohrál, tak hodně ztratím… Myslím si, že vyhraju, ale nervozita tam určitě nějaká bude.

Jak se s nervozitou vyrovnáváš?

Před zápasem ležím a spím.

primmat2

Ty dokážeš usnout před zápasem?

Jo, dokážu, v šatně si lehnu a hned usnu, dokud mě nevzbudí, že je čas se připravit. Pak se jdu rozcvičit a jakmile vlezu do klece, je už vše v pohodě.

Je Jarda po skoro roční pauze pro tebe přijatelný soupeř?

Určitě ano, ono je to i v mé váze trochu těžké, moc zápasníků tady není.

Neuvažoval jsi jít do jiný váhy?

Uvažoval jsem jít do 66 a vyzvat Kuzníka. Zatím jsem o tom jen přemýšlel a ani se o tom s nikým nebavil, nicméně ta možnost tady teoreticky je.

Na co se zaměřujete v Primmatu před tímto zápasem? Piluješ víc postoj, zem, či komplexnost?

Úplně komplet. Tady je skvělé, že je vše pod jednou střechou. Dole si jdu k Vikimu na thaibox a tady s Márou na lapy. Máme tady experty na grappling a jiu jitsu, no a nahoře je pak kruháč. Takže jedu úplně všechno.

Byl jsi na sparingách či na soustředění někde jinde?

Když je soustředění v Polsku tak tam většinou jedeme, jinak vše trénuju tady. Teď zrovna budeme na pár dní odjíždět právě do Polska.

Je ti 22 let a pořád máš vše před sebou. Jaká je nyní tvoje vize? Zaútočil by jsi rád na titul?

Chci zpátky titul. Kdybych vyhrál SaSaZu, tak bych možná mohl jít znovu o titul. A to je má cesta..

primmat1

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *