Rozhovory
0

Život je boj

Další fighter, u kterého bude na Bitvě roku velké očekávání, je Petr „Píno“ Ondruš. V sázce bude titul Mistra světa Caveam. Zdá se, že jsou pro tebe zápasy v MMA zakletý. Poté, co jsi z důvodu nemoci před rokem odřekl zápas s Mateusem Ostrovskim na MMAA aréna, tak nedávno 6. prosince to bylo s Aounallahem Princem na galavečeru ČUBU kvůli […]

Další fighter, u kterého bude na Bitvě roku velké očekávání, je Petr „Píno“ Ondruš. V sázce bude titul Mistra světa Caveam.

10390555_824731480908559_5655239757790117710_n

Zdá se, že jsou pro tebe zápasy v MMA zakletý. Poté, co jsi z důvodu nemoci před rokem odřekl zápas s Mateusem Ostrovskim na MMAA aréna, tak nedávno 6. prosince to bylo s Aounallahem Princem na galavečeru ČUBU kvůli operaci lokte. Nyní se chystáš na Bitvu roku, už jsi zdravotně úplně v pořádku?

Taky už jsem si myslel, že jsem trošičku prokletej, co se zápasení týče, ale snad už se mi zdraví nějak stabilizovalo a bude vše již jen lepší. Na ten zápas s Princem jsem měl zase chřipku a zánět průdušek. Pak jsem se dal nějak dohromady až na zápas s Karešem.

S Petrem Karešem jsi šel na Galavečeru v Lucerně. Podle mnohých byl na tebe soupeř dobře takticky připravený a v prvních dvou kolech tě víceméně k ničemu nepustil. V třetím už jsi ale dominoval. Jak jsi ten zápas viděl ty?

Zápas jsem viděl podobně, ale jak už jsem zmínil, moje příprava nebyla ideální, měl jsem na ní jen 12 dní a tak se tomu musela přizpůsobit i taktika.  Dvě kola jsem ho v podstatě četl a nepouštěl se do žádných „větších“ akcí, protože jsem věděl, že na to nemám úplně fyzičku. Snažil se mě vyhecovat, ale nenechal jsem se unést. Ve třetím kole už jsem musel něco udělat a tak jsem taky udělal 🙂

pino4

Na sherdogu máš 12 zápasů s bilancí 6 -6, ale na tvém facebooku máš napsaných 18 zápasů. Jaké pro tebe důležité zápasy tam nejsou zapsané a proč?

Nevím proč nejsou všechny zapsané na sherdogu, možná to bylo proto, že v roce 2006-2007. kdy jsem jich měl nejvíce, se tam asi ještě nezapisovali, pokud pořadatel neměl zájem.  Z Dánska a Německa se mi tam dodnes nepřipsaly výhry. Asi se z toho ale nezabiju 🙂

10906251_824730707575303_7714893689163474393_n

Naposledy jsi nám v rozhovoru prozradil, že více než po čtyřech letech se chystáš do oktagonu. Nebude to těžké vracet se po tak dlouhé době?

Každý návrat je těžký, ale já jinak pořád zápasím. Sice ne v kleci, ale zápasím. Je mi jedno v čem a kde. Důležitý byl pro mě zápas po delší nucené pauze, 20. března 2013, který vyšel a já věděl, že to půjde. Všechno je to v hlavě.

Tvůj soupeř bude ze zahraničí a podle našich informací to nebude úplný nováček. Nikdo slabý na rozjezd, takže máš rád výzvy?

Já nikdy neměl za soupeře úplné začátečníky a možná je to pro mě i dobře. Jsem tak naučený zápasit s velkými jmény a neposrat se 🙂 Výzvy mám rád. Jsem od malička sportovec a každý zápas s těžkým soupeřem je pro mě větší motivací, než zápas s někým „obyčejným“. Toho bych mohl zbytečně podcenit a tím si zkomplikovat průběh zápasu.

pino2

Velký zájem u fanoušků vzbudila tvoje slovní přestřelka s Karlosem Vémolou. Toužíš ještě po tomto zápase a myslíš, že je reálné se s ním potkat?

Myslím si, že reálné by to snad i bylo… ale já už snad ani nechci. Před tím to byl zápasník s „labelem“ UFC..a teď? 🙂 Pořád je to samozřejmě také výzva, ale ne už tak „voňavá“. A vůbec, uvidíme, co bude po zápase, jestli mi vydrží mé staré kosti.

pino3

Ve váze, do které shazuje Karlos, zápasí nyní André Reinders. Jakou kategorii půjdeš ty a v případě možnosti, že Karlos podepíše zápas na Bitvě roku, kdo by se s ním střetl?

To je taková novinka i pro moje fanoušky, tentokrát se představím v nové váze – 84 kg. Myslím si, že Karlosovi, stejně jako nám všem Čechům přivezou někoho ze zahraničí. Bude to pravděpodobně zase dělané jako ČR vs svět.

Nyní zápasíš za TKBC u Zdendy Švamberka, ten však trénuje hlavně postoj a tak by mě zajímalo kdo tě připravuje na zápasy v MMA?

Můj trenérský tým se skládá z mnoha článků. Na box je to Oleg Matushevitz, Thaibox a MMA Vladimír Písařík, MMA David Vyvážil, Jan Kašpar a Jan Veverka, fyzická kondice Vladimír Písařík, Petr Brabec a Jiří Mužík.

pino1

Tvoje nástupová muzika je hodně chytlavá. Vybíráš si ji sám a jak často ji měníš?

Mám kamaráda DJ, který mi vždy něco vybere. Občas to jen pozměním, ale teď by měla být úplně jiná.

Poslední zápas v MMA jsi měl s Maro Perakem, on jich od té doby měl 13. Jak jsi se vyrovnal s tím, že jsi měl tak dlouhou pauzu?

Já jsem se s tím srovnal dobře, alespoň jsem si odpočinul a chytil druhý dech. Samozřejmě kdybych nepřestal na té pomyslné špici, byl bych asi někde jinde, ale na kdyby se nehraje a život je boj.

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *