Reportáže
0

Bitva roku: Radost i smutek českých fanoušků

Zcela vyprodaná hala Sparty Arény, to jsme tady zatím viděli pouze  na Heroes Gate a podruhé právě včera na Bitvě roku. Kromě úžasných fightů, kde většinou dominovali naši borci diváci ocenili i perfektní podání galavečera, který byl jedna velká show. Navíc organizátoři oznámili novinku a to, že česká organizace MMAA před pár hodinami vstoupila pod […]

Zcela vyprodaná hala Sparty Arény, to jsme tady zatím viděli pouze  na Heroes Gate a podruhé právě včera na Bitvě roku. Kromě úžasných fightů, kde většinou dominovali naši borci diváci ocenili i perfektní podání galavečera, který byl jedna velká show. Navíc organizátoři oznámili novinku a to, že česká organizace MMAA před pár hodinami vstoupila pod křídla mezinárodní MMA federace IMMAF, kterou zde zastupoval Kerrith Brown. Což mimo jiné bude pro české bojovníky znamenat, že  MMAA bude formovat českou reprezentaci, která pojede na Mistrovství světa do Las Vegas. Navíc, jak nám prozradil hlavní organizátor Bitvy roku Jiří Čejka, ještě letos bychom se měli dočkat informace o možném konání UFC v Čechách!

BitvaRoku-10

Nejdříve přišly na řadu v rychlém sledu dva předzápasy. Jako první do oktagonu vstoupil  Martin Friedl (Hanuman Gym Praha), který ve druhém kole uškrtil svého polského soupeře Oskara Wróblewskiho. Do druhého zápasu nastoupil David Makovička (Gladiators Gym České Budějovice) a dlouho se v kleci nezdržel. Hned v prvním kole zasypal ground and pound slovenského Miloše Maráka.

Následovalo slavnostní zahájení,když moderátor večera Roman Šebrle po boku “doktora Bubna”, nebo-li Pavla Hájka, představili organizaci Caveam v čele s Jiřím Čejkou a spoluorganizátora Petra “Monstera” Kníže. To završila ohromující pyro-show a přesunuli jsme se k hlavním zápasům večera.

Další slovenský bojovník byl Jakub Fabián, kterého příbramský Martin Řehka (KBC Příbram) porazil 3:0 na body.

Čtvrtým zápasem večera byl fight Stanislava Sobotky (Monster Gym) proti maďarskému Robertovi Hanászovi. Standa jasně dominoval a během chvíle dostal soupeře na zem, kde ho zpracovával GNP, ale bohužel přidržel soupeře za ohryzek a zápas musel být na chvíli přerušen. Po zotavení soupeře Standa nenechal nic náhodě a zápas během chvilky ukončil v prvním kole škrcením.

Jako pátý zápas byla odveta mezi Adamem Šindelářem (Monster Gym) a Slovákem Robem Pukačem. Po vyrovnaném zápase měl přeci jen o trochu víc nabodováno silovější Pukač a tak se opakoval výsledek z minulého vzájemného souboje a Robo vyhrává 3:0 na body.

Jediný ženský zápas večera obstaraly Magdalena Šormová (Penta Gym Praha) s Maďarkou Melittou Ignácz. Magda předvedla v Pentě oblíbenou techniku “bábu pod kořenem” a zvítězila tak TKO v prvním kole. Mimochodem právě Magdu pak Viktor Pešta v rozhovoru mezi koly označil za jednu z kandidátek, které mají velmi dobře našlápnuto na cestu do UFC,stejně tak jako další Penťák Filip Macek.

Poté do oktagonu vstoupil další zástupce Penta Gymu a to Stanislav Futera, který se postavil proti slovenskému Františkovi Fodorovi. Standa si pohlídal zápasnické kvality soupeře a po takticky vyzrálém výkonu zápas vyhrává jednoznačně 3:0 na body.

Na galavečeru, který měl největší zahraniční zastoupení v naší historii dále nastoupil Amir Alba z London Shootfighters. Toho do klece doprovodil mimo jiných i Karlos Vémola. Proti němu šel další zástupce Monster Gymu a to Ondřej Moravec. Amir dostal Ondru brzy na zem, z které ho už nepustil a zápas ukončil ground and pound v prvním kole.

Do třetice z pražského Penta Gymu nastoupil Michal Vostrý proti Artemu Kotovovi z londýnského Shootfighters. Michala nečekal vůbec lehký zápas a soupeř (mmch častník OH v zápase) mu zasadil opravdu hodně ran, ale Michal předvedl neuvěřitelné srdce bojovníka a vydržel zápasit až do konce. Kotov zaslouženě vítězí 3:0 na body.

První titulový zápas večera byl mezi Makhmudem Muradovem (Monster Gym) a německým Andreasem Birgelsem. Makhmudovi očividně velmi prospěl kemp v Thajsku a v zápase předvedl nejen jeho oblíbená naskočená kolena, dobře nasazený armbar, který “gumový” soupeř ustál, i velmi dobrou práci na zemi. Makhmud ukončuje TKO ve třetím kole a získává pás organizace Caveam.

Dalším zápasem o titul, tentokrát Mistra Evropy WFCA, byl dlouho očekávaný zápas Andrého Reinderse (Hanuman Gym Praha). Ten nastoupil proti italskému vyzyvateli Alessiu Di Chirico. U Andrého se bohužel projevila skoro tříletá zápasnická pauza a i přes perfektní výkon, kdy ho celá vyprodaná aréna hnala dopředu, prohrál ve třetím kole TKO. Po předání pásu do rukou Itala se chopil mikrofonu Karlos Vémola, když rovnou “za tepla” vyzval Alessia o pás a prohlásil: “Když byl ten pás tak dlouho v Česku, tak tady také zůstane.” Úsměvné bylo, že Alessio až zas tak neznalý angličtiny, to nepochopil a pás mu chtěl půjčit jen na vyfocení, jelikož se mu zřejmě zdálo nemožné při pohledu na Karlosovu postavu, že by mohl zápasit v jeho váhové kategorii. Každopádně se ještě máme na co těšit.

BitvaRoku-5

Posledním fight večera je o titul mezinárodní světový šampion Caveam. V něm se představil Petr “Píno”Ondruš (TKBC Praha ) a ruský několikanásobný Mistr světa v Combat Sambu Dmitrij Samoilov. I přes velkou snahu soupeře přesunout zápas na zem, ho Píno většinou udržel v postoji, kde dominoval a Rusa jasně přebodoval a zvítězil 3:0 na body. Titul Mistra světa Caveam tak zůstal doma.

BitvaRoku-13

Co říci závěrem? Jednoznačně, že Bitva roku, byla opravdu povedená akce. Musíme ocenit nejen skvělé fighty, i fanoušky, kteří dokázali vytvořit jedinečnou atmosféru, ale také moderátory večera Romana Šebrleho a doktora Bubna, kteří až na drobné chybičky galavečer dobře zvládli i odborného komentátora zápasů Zdeňka Ledvinu. Velkoplošné led obrazovky i kolem klece se zpomalenými záběry, krásné cage girls, gogo tanečnice, i pyroshow udělali z večera zážitek, na který se jen tak nezapomíná. Jen příště odladit časový harmonogram, aby se galavečer neprotáhl do dalšího dne :-).

Fotogalerii budeme postupně přidávat jak sem, tak na fotogalerii na facebooku.

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *