Pozvánky
0

Interliga boxu již tuto neděli v Olšance

V rámci Prahy existuje několik projektů, které podporují komunitní boxerská sdružení a tělocvičny. Tento projekt je však záměrně jiný. Chce totiž ukázat mladým lidem, že tvrdým tréninkem, správnou životosprávou a spoluprací v rámci týmu, se lze vypracovat na špičkovou sportovní úroveň. Proto BC BigBoard Praha vstoupil od sezóny 2013/2014 do nejvyšší amatérské týmové soutěže boxu, tzv. Extraligy […]

V rámci Prahy existuje několik projektů, které podporují komunitní boxerská sdružení a tělocvičny. Tento projekt je však záměrně jiný. Chce totiž ukázat mladým lidem, že tvrdým tréninkem, správnou životosprávou a spoluprací v rámci týmu, se lze vypracovat na špičkovou sportovní úroveň. Proto BC BigBoard Praha vstoupil od sezóny 2013/2014 do nejvyšší amatérské týmové soutěže boxu, tzv. Extraligy boxu.

11011886_354196494771761_3846962441617855420_n

V roce 2014 se projekt Extraligy rozšířil i přes hranice a obnovila se tak tradice Interligy. Tedy soutěže, v níž startují nejlepší boxerské oddíly z Čech, Moravy, Slovenska a Polska. Jedná se tedy o vrcholovou úroveň olympijského avšak stále amatérského sportu. Chceme na příkladu konkrétních boxerů ukázat, že na vrcholnou úroveň se mohou dostat i sportovci z běžných, mnohdy i sociálně slabších vrstev. Že nikdy není pozdě začít a to bez ohledu na národnost, rasu, minulost či věk. Box jako tzv. malý sport se neobejde bez dotací měst a obcí. De facto veškeré vrcholné amatérské soutěže jsou pořádány za přispění obcí (např. Mistrovství v boxu kadetů 2014 za patronátu a dotací starosty Mělníka, Mistrovství juniorů v Kroměříži za přispění kraje a patronátu starostky obce). Vítěz minulého ročníku extraligy boxu BC Prostějov je rovněž podporován městem Prostějov a Olomouckým krajem. BC BigBoard má  však svou provozní stránku finančně zajištěnu, nicméně by rád získal prostředky na dodatečnou podporu zejména v oblastech výchovy mladých talentů, oblasti zahraniční spolupráce v rámci EU (např. náklady na ubytování, dopravu a účast na zahraničních turnajích, společných trénincích zahraničních týmů v Praze 3), propagaci boxu, myšlenek olympionismu,..

Ondřej Běhálek

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *