Pozvánky
0

Zkušeného Šoura vyzve dravec Táborský

Český amatérský box má před sebou zápas, který zde již dlouho nebyl. Tuto sobotu si to v jičínském Masarykově divadle rozdají o pozici domácí jedničky supertěžké váhy Pavel Šour a Daniel Táborský. Ve hře bude nominace do kvalifikačních bojů na olympijské hry, které se příští rok uskuteční v Riu. Na jedné straně dvaatřicetiletý Plzeňák Pavel […]

Český amatérský box má před sebou zápas, který zde již dlouho nebyl. Tuto sobotu si to v jičínském Masarykově divadle rozdají o pozici domácí jedničky supertěžké váhy Pavel Šour a Daniel Táborský. Ve hře bude nominace do kvalifikačních bojů na olympijské hry, které se příští rok uskuteční v Riu.

Daniel-Taborsky-MCR

Na jedné straně dvaatřicetiletý Plzeňák Pavel Šour, poslední šampion této váhové kategorie. Na straně druhé o více jak deset let mladší pražský bijec Daniel Táborský. „Na tento zápas se moc těším, znamená pro mě důkaz, že ještě nepatřím do starého železa,“ řekl Šour Profiboxing.cz, který je mediálním partnerem bitvy.

„Je to pro mě výzva, které mám rád. Už se nemohu dočkat. Vrátil jsem se z třítýdenního reprezentačního soustředění v Bulharsku, které mě myslím hodně posunulo v technice a pomohlo získat další zkušenosti,“ přidal se Táborský.

Oběma půjde v Jičíně, na stejném místě, kde se předloni konal domácí šampionát, o hodně. Na olympijské hry může z každé země jet v každé váze pouze jeden boxer.

Pavel-Sour-finaleMCR

Kvalifikačních možností je několik – přes blížící se Evropské hry v Baku (Ázerbájdžán), kde se bude od 12. do 28. června rozdávat až 700 bodů do světového žebříčku, po evropský šampionát v bulharské Sofii (6.-15.8.), ze kterého se nejlepší šestnáctka v každé váze kvalifikuje na mistrovství světa. To se koná 5. až 18. října v katarské Dauhá. V příštím roce se pak budou konat ještě dodatečné kvalifikace.

Už dlouho dopředu je prezentováno, že vítěz tohoto duelu se stane nezpochybnitelnou domácí jedničkou nejprestižnější váhové divize a bude proto mít přednostní právo nasazení na zmíněné turnaje. Kromě postupu přes tvrdá nominační kritéria AIBA (světová boxerská federace) se totiž lze kvalifikovat také skrze světový žebříček a pomocí omezený počet divokých karet.

Špičkové přípravě Šoura i Táborského navíc nahrává fakt, že prvně jmenovaný nebude už do jičínského souboje boxovat soutěžní duel, jeho vyzývatele pak čeká pouze dnes duel na galavečeru v trutnovské UFFO Aréně.

„Je to pro mě velká pocta, že se mi povedlo získat takto prestižní duel na můj večer do Jičína. Nechci to nějak zjednodušovat, ale jednání nebyla složitá. Kluci ke mně mají důvěru, vyhoval jim také termín, takže vše klaplo ideálně. Tímto ale všechno nekončí, chci aby všechno klaplo dokonale,“ doplnil oba soupeře František Bradáč, organizátor celého souboje.

Pavel-Sour-umel

PAVEL ŠOUR:

Věk: 6. 10. 1982 (32 let)

Výška: 197 cm

Váha: 106 kg

Klub: BK Chimera Plzeň

Amatérské zápasy: 110 – 70 výher – 40 porážek

Úspěchy: 3x mistr republiky mezi muži, vše ve váze +91 kg (2005, 2008, 2014)

Dan-Taborsky-umel

DANIEL TÁBORSKÝ:

Věk: 5. 6. 1993 (21 let)

Výška: 194 cm

Váha: 98 kg

Klub: SK Boxing Praha

Amatérské zápasy (zhruba): 150 – 110 výher – 40 porážek

Úspěchy: 5x mistr republiky – 2009 kadeti (do 75kg), 2011 junioři a muži (do 81 kg), 2013 a 2014 muži (do 91 kg)

DALŠÍ OHLASY:

PAVEL ŠOUR: „Momentálně jsem přešel z vytrvalostních tréninků k intervalovým, na které budu mít dostatek času, po odložení interligového kola budu boxovat až v Jičíně.

DANIEL TÁBORSKÝ: „Po Trutnově si chci ještě trochu odpočinout a poté už budu formu jen ladit. Vítězstvím v Jičíně chci dokázat, že mohu být domácí jedničkou také v supertíze a že jdeme s mými trenéry tím správným směrem.“

FRANTIŠEK BRADÁČ: „Očekávám od nich velkolepý zápas dvou super boxerů, o kterém se bude ještě dlouho mluvit. Jednoduše válku! Nebudu říkat, komu přeji vítězství, budu nestranný. Přál bych pochopitelně oběma, to ale možné nebude, na obou stranách stojí obrovští dříči, kteří budou stoprocentně připraveni! Ať vyhraje kdokoliv, bude v něm mít následně Česká republika důstojného reprezentanta!“

Antonín Vavrda, Profiboxing

Zdroj zápasových foto: Tomáš Liška

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *