Rozhovory
0

David Skříšovský:Na lokty mám ještě dost času

David “Teddy Bear” Skříšovský (JMFS) je teprve 18ti letý bojovník, který však už má v MMA velmi slušnou bilanci (9-2) a svoje kvality potvrdil před pár dny, kdy na Night of fights 5 v prvním kole uškrtil zkušeného Miroslava Kubáně. V bojových sportech jsi hodně univerzální. V kolika a s jakým sportem jsi začal? Začal […]

David “Teddy Bear” Skříšovský (JMFS) je teprve 18ti letý bojovník, který však už má v MMA velmi slušnou bilanci (9-2) a svoje kvality potvrdil před pár dny, kdy na Night of fights 5 v prvním kole uškrtil zkušeného Miroslava Kubáně.

david

V bojových sportech jsi hodně univerzální. V kolika a s jakým sportem jsi začal?

Začal jsem jako dítě s fotbalem a futsalem. Pak jsem šel ve 14-ti letech na MMA, ale protože tam nebylo tolik soupeřů, začal jsem boxem.

Přes box jsi nyní zakotvil v MMA. Lákají tě ještě zápasy ve stand upu?

Ano, box mě baví, rád si dám nějaký zápas i v K-1, i když jich zatím moc nebylo. Takže se určitě nebráním postoji. Chci chodit i na turnaje v grapplingu a sbírat zkušenosti.

david6

Tvůj MMA rekord je 9 -2. Proč nestartuješ na turnajích GCF nebo MMAA?

Všechny zápasy probíráme s trenérem a nedošli jsme zatím k tomu, abych zápasil na akcích, kde jsou v pravidlech lokty do hlavy. V 18-ti mám ještě dost času na to, abych po každém zápase řešil roztrhaný obličej a pak kvůli tomu 2-3 týdny netrénoval.

Tvé dvě porážky jsou v -61 kg s polskou dvojkou Swiatkem a v -57 kg s německou dvojkou Goettem.  Který zápas byl pro tebe nejtěžší?

Určitě zápas v Německu. Nebyl jsem na tom dobře psychicky ani fyzicky, váhu jsem dělal poprvé a celkem jsem se potrápil. Když jsme dojeli, tak nás nechali 3-4 hodiny čekat na ulici ve vedru, než začne vážení, což pro mě nebylo zrovna dobré, když jsem byl bez jídla a pití vlastně celý den. A tím, že  nás schválně nenechali se ani převážit,  tak jsem byl ve stresu a když jsem nakonec stoupl na váhu, tak jsem zbytečně o 1 kg podvážil. V zápase mě na konci prvního kola soupeř uškrtil do bezvědomí. V tom druhém už jsem vůbec nevěděl, co se děje.

david7

Před pár dny jsi dokázal v prvním kole zdolat zkušeného zápasníka Miroslava Kubáně. Jak dlouho jsi se na něj připravoval?

O zápase jsem věděl od ledna a intenzivní přípravu jsem začal asi na začátku února.

Své zápasy často ukončuješ submission. Máš nějaké zkušenosti i z turnajů v grapplingu, nebo BJJ?

Byl jsem na dvou turnajích. Na Ippon cupu, kde jsem skončil první a pak na Mistrovství ČR/SR, kde jsem ve finále bohužel usnul v gilotině, takže 2 místo.

david2

Tvůj hlavní trenér je Jakub Muller, jak dlouho u něj trénuješ? Máš i jiné trenéry, kteří ti pomáhají s kondicí, postojem, zemí?

Ano, můj trenér je Jakub Muller a je to můj jediný trenér,  jsem spokojený a vyhovuje mi to. Trénuji u něj od doby, kdy jsem s MMA začal.

Chceš závěrem někomu něco vzkázat?

Ne, nechci. Šlapu si svou cestu a ostatní neřeším.

david3

 

 

Foto zdroj facebook

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *