Rozhovory
0

Tomáš Adámek:Venku se vyhrává těžko

Tomáš Adámek (Tolja gym) dokázal před pár dny ve Francii vybojovat mezinárodní titul WBF, když porazil domácího Mohameda Meraha. Už příští týden se našim fanouškům představí na Heroes Gate, kde ho čeká gruzínský soupeř Georgie Aduashvili. V kolika letech jsi začal s boxem a jakými oddíly jsi prošel? S boxem jsem začal v 16-ti letech v Hradci Králové. V 19-ti letech […]

Tomáš Adámek (Tolja gym) dokázal před pár dny ve Francii vybojovat mezinárodní titul WBF, když porazil domácího Mohameda Meraha. Už příští týden se našim fanouškům představí na Heroes Gate, kde ho čeká gruzínský soupeř Georgie Aduashvili.

adamek4

V kolika letech jsi začal s boxem a jakými oddíly jsi prošel?

S boxem jsem začal v 16-ti letech v Hradci Králové. V 19-ti letech jsem přešel do klubu SKP Ústí nad Labem, kde jsem se poté stal zaměstnancem Ministerstva vnitra a členem České reprezentace.

Máš za sebou úspěšnou amatérskou kariéru.  Jakou máš statistiku v amatérských zápasech?

V amatérech jsem odboxoval necelých 300 zápasů a asi jen 40 jsem prohrál.

adamek

Dokázal jsi třikrát zvítězit v prestižní Velké ceně Ústí nad Labem. Máš i nějaké úspěchy v Mistrovství Evropy nebo Mistrovství světa?

Na Mistrovství Evropy v Pule jsem se dostal do čtvrtfinále 5.-8. místo, na Mistrovství světa v Bangkoku jsem se dostal do osmifinále 8.-16. místo.

Co bylo za impuls přestoupit mezi profesionály?

Současná situace v amatérském boxu a dobrá nabídka přejít k profesionálům.

 

O český profesionální titul jsi svedl dva velké souboje s Miguelem Velozem. Jak na ně vzpomínáš?

Byly to velmi těžké a vyrovnané zápasy, Miguel je velmi dobrý technický boxer. Známe se již z amatérů, kde jsme spolu boxovali hodně zápasů a hostovali jsme za stejný klub SKP Ústí nad Labem.

adamek2

V březnu jsi dokázal vybojovat mezinárodní titul organizace WBF ve Francii, kde jsi porazil domácího Mohameda Meraha. Věřil jsi ve vítězství a jaké byly pocity, když ti rozhodčí zvedl ruku?

Určitě jsme tam jeli vyhrát, ale věděli jsme, že můj výkon bude muset byt přesvědčivý. Venku se vyhrává těžko, musíte soupeře přejet o třídu a stejně si ještě nejste jistý, že vám to dají 🙂 Už jsem to párkrát zažil, takže když mi zvedli ruku, měl jsem ohromnou radost. I kvůli lidem, kteří mě připravovali. Byla to pro nás taková odměna 🙂

Kde jsi absolvoval přípravu a kteří byly tvoji hlavní trenéři a sparingpartneři?

Příprava začala v Praze, klasika v rodinném kruhu Hunanyanu v Kutil gymu 🙂 Jako trenéři mě připravovali Tolja a Yura. Sparingy probíhali u Tolji na tréninku, kde má skvělou partu lidí v čele s Davidem Hunanyanem a tímto bych jim všem chtěl poděkovat. Poté se to sešlo a měl jsem možnost odjet na 14 dní do německého Schwerinu, kde jsem byl sparingpartnerem Mistra světa WBA Juergena Braehmera, který se připravoval na obhajobu svého titulu. Konečné doladění formy proběhlo opět v Praze.

adamek3

Myslíš, že do budoucna budeš mít šanci vyzvat šampiona této organizace Tonyho Averlanta?

Určitě bych byl rád, kdyby nějaká nabídka přišla, teď to ale neřeším, soustředím se na další zápas.

Dalším soupeřem bude na Heroes Gate Maďar Jeno Markhot. Stihneš si odpočinout a připravit se na tento zápas?

Došlo k malé změně. Maďarského boxera zavřeli a narychlo mi sehnali jako náhradu gruzinského boxera Georgie Aduashvili. Po zápase jsem nebyl nějak zraněný, takže jsem si pár dní odpočinul a vletěl zase do přípravy. Jsou to jen dva týdny, takže už šlo jen o doladění pár věcí a přípravu na jiného soupeře.

Jaké máš další sportovní plány na letošní rok?

Po zápase si udělám zasloužený relax a poté opět plný trénink a budeme čekat, co se naskytne. Věřím, že ještě nějaká příležitost zaboxovat si o nějaký titul určitě přijde.

.ada

 

Foto zdroj facebook

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *