Pozvánky
0

První turnaj ADCC v Praze

V sobotu se v hale PSK Olymp Praha (Za Císařským mlýnem 1063- Stromovka) uskuteční první ADCC Prague Cup, na kterém se utká necelá stovka zápasníků. Poprvé se otevře i soutěž pro vysoké školy. O turnaji jsme si povídali s viceprezidentem ADCC Czech republic, Robinem Javorkem. Právě dokončuješ přípravu na první turnaj ADCC cup. Kolik jich […]

V sobotu se v hale PSK Olymp Praha (Za Císařským mlýnem 1063- Stromovka) uskuteční první ADCC Prague Cup, na kterém se utká necelá stovka zápasníků. Poprvé se otevře i soutěž pro vysoké školy.

adcc3

O turnaji jsme si povídali s viceprezidentem ADCC Czech republic, Robinem Javorkem.

Právě dokončuješ přípravu na první turnaj ADCC cup. Kolik jich bude během roku a ve kterých městech se budou závody konat?

Není to první turnaj ADCC tohoto roku. První proběhl 28. 3. ve Vsetíně, kterého se zúčastnilo 82 závodníků a to z ČR, Slovenska a Německa. České turnaje ADCC začínají získávat ohlas i v zahraničí, což nás těší. Na turnaji v Praze bude kolem 90 závodníků a to z ČR, Slovenska, Polska a také ze Švédska. Vyvrcholí to pak 23. 5. na ADCC Czech Open v Ostravě, kde očekáváme největší zahraniční účast a to už jen proto, že se bude bojovat o peníze. Před tím bude ale ještě turnaj v Odolene Vodě a to 9. 5. Po prázdninách budou další turnaje jak v Čechách tak na Moravě. Termíny se zatím ladí.

Tentokrát bude i speciální kategorie a to pro VŠ. Proč jste se rozhodli tuto kategorii otevřít?

V Praze bude novinka v podobě kategorie pro vysoké školy. Podařilo se nám zařadit grappling do univerzitních her. Od teď bude na turnajích zároveň probíhat i tato univerzitní soutěž a to pod pravidly ADCC.

adcc2

Bude se na konci série zápasit o titul Mistra republiky, nebo se pojede zvlášť liga a zvlášť MČR a SR jako tomu bylo loni?

Ano, celá sezóna pak bude zakončena opět turnajem Mistrovstvím ČR a SR v Ostravě, kde se bude bojovat o titul Mistra.

Snažíme se rozvíjet ADCC a vůbec grapplingové disciplíny na co nejvyšší možné úrovni. Proto pořádáme turnaje jak v Čechách, tak na Moravě, vzniká liga, soutěž pro vysokoškoláky, spolupráce s dalšími organizacemi. Práce je opravdu hodně, ale věříme, že to bude ku prospěchu a rozvoji celé grapplingové scény u nás i na Slovensku.

adcc

Na závěr bych rád všechny pozval na druhé Školení rozhodčích ADCC, které se bude konat 26. 4. ve Frýdku-Místku. Kurz povede opět Irena Preiss z Polska, která je rozhodčí ADCC licence B (právo udělovat licence C), rozhodčí BJJ (dle pravidel IBJJF), rozhodčí MMA (KSW) a ještě k tomu černý pás BJJ, takže nejvyšší možný odborník, kterého si můžeme představit. Absolventi získají certifikát rozhodčího licence C, jenž je opravňuje k vykonávání funkce rozhodčího po celém světě. Seminář je pro všechny, kteří chtějí být aktivními rozhodčími. Ale nejen pro ty. Je vhodné, aby každý klub měl zástupce, který zná pravidla ADCC, aby mohl pomoci ve svém klubu s přípravou na závody.

 

adcc4

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *