Reportáže
0

Bránit se umí každý, říkají autoři knihy Sebeobrana

Nebuďte snadnou obětí! Tak zní podtitul knihy Sebeobrana Radima Pavelky a Jaroslava Sticha, kterou vydalo nakladatelství Ikar. Praktická publikace seznamuje veřejnost se zásadami, principy a technikou moderní sebeobrany a speciálně se zabývá sebeobranou žen a dívek. Slavnostní křest knihy se uskuteční 10. září od 16:30 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze. Knihu […]

Nebuďte snadnou obětí! Tak zní podtitul knihy Sebeobrana Radima Pavelky a Jaroslava Sticha, kterou vydalo nakladatelství Ikar. Praktická publikace seznamuje veřejnost se zásadami, principy a technikou moderní sebeobrany a speciálně se zabývá sebeobranou žen a dívek. Slavnostní křest knihy se uskuteční 10. září od 16:30 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze. Knihu pokřtí producent, režisér, kaskadér a bývalý reprezentant v judu Petr Jákl. Účastníci se mohou těšit také na praktickou ukázku sebeobrany.

0037163 sebeobrana

Každý napadený člověk se nějakým způsobem brání, přestože neovládá umění sebeobrany nebo nějaký bojový sport. Každý jedinec je vývojově geneticky vybaven schopnostmi, které mu umožňují bránit sebe nebo své blízké, ale jejich úroveň se liší,“ říkají autoři knihy Sebeobrana s tím, že cílem jejich knihy je kompetenci bránit sebe sama zvýšit.

Vysokoškolští pedagogové a dlouholetí lektoři sebeobrany Radim Pavelka a Jaroslav Stich se ve své knize věnují změnám, které probíhají v lidském těle, především v mozku, během konfliktní situace.

V další části se zabývají výukou sebeobrany a prostřednictvím názorných fotografií popisují jednotlivé sebeobranné techniky. Kniha obsahuje cenné rady v oblasti prevence střetu, rozebírá chování

v případě hrozícího konfliktu i praktické návody pro případ, že k němu již došlo.

 

Autoři se speciálně zabývají sebeobranou žen a dívek, které patří k nejohroženějším skupinám. „Ze statistik vyplývá, že polovina evidovaných vražd je spáchána mezi partnery nebo v širším rodinném kruhu. V těchto případech převažují mezi oběťmi ženy, v 84 % případů,“ říká Jitka Poláková, ředitelka organizace proFem, která se zaměřuje na potírání násilí na ženách.

 

Publikace Sebeobrana Radima Pavelky a Jaroslava Sticha srozumitelným způsobem přibližuje zásady efektivní sebeobrany a měla by se s ní seznámit každá žena, která nechce být snadnou obětí,“ dodává Poláková.

 

_____________________________________________________________________

Radim Pavelka, Jaroslav Stich: Sebeobrana

Počet stran 112, MOC 249 Kč

Euromedia Group, k. s. – Ikar roku 2015

Vydání první

www.bux.cz

 

PhDr. Radim Pavelka, Ph.D., a Mgr. Jaroslav Stich působí jako vysokoškolští pedagogové katedry technických a úpolových sportů FTVS Univerzity Karlovy. Zabývají se sebeobranou jak na poli teoretickém, tak v praktické rovině při každodenní pedagogické praxi. Řadu let se věnují výuce sebeobrany a bojových sportů.

 

Nakladatelství Ikar patří do portfolia nakladatelských značek společnosti Euromedia Group, k. s. Zaměřuje se především na ženské čtenářky, kterým nabízí romance, společenské romány a memoáry, kuchařky a rádce. Mezi zavedené a celosvětově úspěšné autory Ikaru patří Danielle Steel, Joy Fieldingová, Rosamunde Pilcherová, Barbara Woodová, Erich Maria Remarque, Lion Feuchtwanger či Johannes Mario Simmel; z českých autorů např. Klára Janečková či Hana Marie Körnerová.

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *