Pozvánky
0

První otevřené sparringy pod MMA sparring CZ

Již tuto sobotu 3. 10. proběhne od 11 hodin v Aikido Karlín (Křižíkova 48, Praha) technický trénink pod taktovkou šampiona GCF -77 kg Patrika Kincla a posléze otevřené sparringy pro veřejnost. Jedná se o první akci pod značkou MMA sparring CZ, za kterou stojí právě Patrik Kincl z hradeckého Good Luck Gymu a Ondřej Skalník, zápasník pražského […]

Již tuto sobotu 3. 10. proběhne od 11 hodin v Aikido Karlín (Křižíkova 48, Praha) technický trénink pod taktovkou šampiona GCF -77 kg Patrika Kincla a posléze otevřené sparringy pro veřejnost. Jedná se o první akci pod značkou MMA sparring CZ, za kterou stojí právě Patrik Kincl z hradeckého Good Luck Gymu a Ondřej Skalník, zápasník pražského Penta gymu Praha.

skalnik

Podobně laděný sparring je v plánu udělat každý měsíc s vizí pokaždé pozvat nějakého zajímavého trenéra na technický trénink. Začne Patrik Kincl, který se bude věnovat úderům na zemi a poziční hře při boji na zemi. Veškeré informace o tréninku naleznete na facebooku:https://www.facebook.com/events/1501661086821100/.

Vlastně jsem o tom přemýšlel dlouho, ale nějaké konkrétnější obrysy tenhle projekt dostal, když jsem jel spárovat do hradeckého GLG a bavil jsem se o tom s Patrikem, který měl podobnou vizi jako já“ říká o projektu Ondřej Skalník. „Stejně se tu pereme neustále s cizinci v profíkách, proto má smysl si pomoci s přípravou, protože v málokterém gymu je dostatek kvalitních sparringpartnerů, takže má smysl se jednou za čas potkat ve víc lidech a zaprvé od sebe něco odkoukat, zadruhé si dát řádně do těla“ dodává Kincl.

Proto je trénink postaven jako dvouhodinový – první hodinu se pojedou techniky a druhá hodina bude vyhrazena sparringům. Trénink je otevřený pro všechny váhovky a technické úrovně, dokonce i slečny přislíbily svou účast, proto se nemusí nikdo bát dorazit. Prostory Aikido Karlín jsou ideální z několika důvodů, jednak proto, že jsou dostatečně velké, aby se tam vešlo dost lidí a sparring byl pestrý, jednak proto, že jsou tam instalovány i žíněnky na stěnách, a tak se dá nacvičovat i boj na pletivu, který mnohde chybí. Veškeré chrániče si vezměte s sebou, ideálně také malé rukavice tzv. bambule a helmy. Pro další informace o sparringách sledujte stránku MMA Sparring CZ na facebooku (https://www.facebook.com/MMMsparringCZ ).

A jaké jsou plány do budoucna? „Prozatím je úspěch naše spolupráce s Fit-Pro CZ, kteří se nám na tréninku postarají o pitný režim a budou mít na akci stánek se zlevněnými doplňky k zakoupení a do budoucna uvidíme“ vypočítává Kincl.

Chtěli bychom dělat podobný sparringo-seminář každý měsíc, předběžně jsme domluveni na listopad s Viktorem Peštou, který by odvedl příští technickou část tréninku, nebo do budoucna s Richardem Andršem, či Michalem „Zubem“ Novotným. Myslím, že v ČR je dost lidí, kteří mají rozhodně co předat, takže udržet vysokou laťku technických tréninků nebude náročné a myslím, že se to povede“ dodává Skalník.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *