Reportáže
0

KALAH, Israeli Combat System

Kalah je izraelský bojový systém, založený Idanem Abolnikem. Specializuje se na boj zblízka a obranu proti chladným a střelným zbraním. Je určen nejen bojovníkům, sportovcům, vyznavačům reálných sebeobranných systémů, či členům ozbrojených složek, ale I, a především civilistům, kteří se s násilím můžou potkat neočekávaně v běžném životě. Je určen můžům, ženám a dětem od […]

Kalah je izraelský bojový systém, založený Idanem Abolnikem. Specializuje se na boj zblízka a obranu proti chladným a střelným zbraním. Je určen nejen bojovníkům, sportovcům, vyznavačům reálných sebeobranných systémů, či členům ozbrojených složek, ale I, a především civilistům, kteří se s násilím můžou potkat neočekávaně v běžném životě. Je určen můžům, ženám a dětem od 15. let. Je mezinárodně uznávaný jako jeden z nejefektivnějších systémů současnosti. Používají ho vojenské i civilní složky po celém světě, od Jižní Afriky, po Evropu a Spojené státy. Systém Kalah není bojovým uměním, ani sportem. Jde o systém používaný proti opravdovému násilí v reálném životě. Jde o systém přežití. 

2016-01-27-21-23-46

Trénink je psychicky a fyzicky velmi náročný a studenti jsou při něm učeni reálným sebeobranným principům a technikám, ale také tomu, jak čelit agresivitě a násilí, jak pochopit a překonat strach z útoku. To, co je typické pro Kalah systém, je právě jeho realismus.

Kalah učí studenty, jak se vyrovnat s psychologickými a fyziologickými následky boje, jako jsou nárůst adrenalinu při ohrožení či napadení, šok z boje, či fyzické nároky na boj a to tak, že během praktického tréninku zvyšuje jejich sebevědomí. Neobsahuje žádné katy, ani choreograficky dokonalé pohyby, díky kterým mají oba partneři v souboji vypadat co nejlépe. Pro přežití skutečného útoku, se musí trénink co nejvíce blížit skutečnosti. Systém je charakterizován výbušností, používá drtivou agresi a útočníka v krátkém čase staví do role bránícího se.

12631164_10208425465533147_1580815571_o

Idan Abolnik je tvůrcem a hlavním instruktorem systému Kalah. Má za sebou desetiletí bojových zkušeností ve světových válečných konfliktech, kde nasbíral mnoho zkušeností s ozbrojeným i neozbrojeným bojem. Tyto zkušenosti mu pomohly vybrousit jeho metodu, ve které vychází ze svého reálného působení v nejvyšších vrstvách izraelské armády a v diplomatické ochrance. Na základě svých osobních zkušeností pak vyvinul vlastní metodiku.

V izraelské armádě byl Idan vybrán do jedné z nejuznávanějších speciálních jednotek, Golani. Během aktivní služby se zúčastnil řady operací v Izraeli i mimo něj a také byl zodpovědný za výcvik jednotky. Jednotka Golani je známá pro své bojové zásluhy v Libanonu a pásmu Gaza, které z jejich členů učinily jedny z nejtvrdších bojovníků v izraelské armádě. Když Idan opustil izraelské zvláštní jednotky, byl vybrán do bezpečnostní služby. Během své kariéry coby osobní stráž diplomatů chránil mnoho vysoce postavených činitelů, mezi nimi bývalé izraelské prezidenty a ministry, a to jak doma, tak na zahraničních cestách.

13149873_953106761476126_4405398_n

Buďte připraveni na krizové situace a nebuďte oběťmi.

Kalah navždy změní způsob jakým vnímáte reálnou sebeobranu.

Kalah vás naučí přežít.

 

Nejbližší akce o kterých bychom rádi informovali:

6.9. – 22.9. Úvod do Systému – Zdarma

24.9. – 25.9. Workshop s Idanem Abolnikem!

27.9. – 29.11. První kurz Kalah pro veřejnost

 

Pavel Strouhal, www.kalah.cz

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!