Reportáže
0

O2 arena viděla legendy kickboxu a vítězství Hutníka i Hrona

Vysočanská O2 arena byla v sobotu večer svědkem 16 kickboxerských zápasů na akci, kterou pod názvem „Legends in Prague“ pořádala světová organizace světového kickboxu W5. Na historicky prvním galavečeru této prestižní organizace v České republice byla k vidění slavná jména domácí scény bojových sportů, ale také velmi zvučná jména zahraničních kickboxerů z absolutní světové špičky. Diváci v O2 areně sledovali […]

Vysočanská O2 arena byla v sobotu večer svědkem 16 kickboxerských zápasů na akci, kterou pod názvem „Legends in Prague“ pořádala světová organizace světového kickboxu W5. Na historicky prvním galavečeru této prestižní organizace v České republice byla k vidění slavná jména domácí scény bojových sportů, ale také velmi zvučná jména zahraničních kickboxerů z absolutní světové špičky. Diváci v O2 areně sledovali cestu teprve čtyřiadvacetiletého Matouše Kohouta do finále pyramidy do 75 kilogramů o světový titul W5, dva titulové zápasy o pás evropského šampiona W5, a také výhry Ondřeje Hutníka a Tomáše Hrona nad rumunskými hvězdami Catalinem Morosanem, respektive Andreiem Stoicou. V souboji dvou českých legend tohoto sportu zvítězil Jiří Žák nad Petrem Ondrušem technickým KO v druhém kole.

w5-61

Matouš Kohout si ve čtyřčlenné pyramidě musel nejprve poradit s Němcem albánského původu Beratem Aliu, což se po třech kolech boje ukázalo jako reálné. Vítězství na body posunulo Matouše do finále, ve kterém ho čekal v předposledním zápase celého večera slavný Brazilec Cosmo Alexandre. Ten už byl ale nad síly teprve čtyřiadvacetiletého Čecha
a po dalších třech vyčerpávajících kolech plných krásného kickboxu se světovým šampionem organizace W5 do 75 kilogramů stal brazilský bojovník. I tak to byl ale pro Matouše Kohouta velmi úspěšný večer.

V dalším velmi sledovaném zápase na akci Legends in Prague se v supertěžké váhové kategorii do 105 kilogramů postavila domácí hvězda Ondřej Hutník proti miláčkovi rumunských fanoušků bojových sportů Catalinu Morosanovi. Další tříkolová bitva přinesla vítězství na body pro české barvy. „Jsem velmi spokojený, v zápase jsem se držel plánu, podařilo se mi uhlídat soupeřovi háky, které jsou opravdu smrtonosné a jsou cítit i přes kryt. Na začátku jsem navíc trefil pár dobrých kolen, což ho přibrzdilo,“ popsal důležité momenty, které rozhodovaly zápas Ondřej Hutník. Toho nakonec na cestě za vítězstvím nezabrzdilo ani krvavé zranění na hlavě z třetího kola zápasu: „Naštěstí to kvůli tomu rozhodčí neukončil, nebylo to tak hrozné. I když pět nebo šest stehů to asi bude,“ dodal už s úsměvem.       

Ideální rozloučení s publikem ve vysočanské aréně si přichystal na samotný závěr večera Tomáš Hron. Jeho soupeřem ve váhové kategorii do 95 kilogramů byl další slavný rumunský kickboxer Andrei Stoica. Ten má na svém kontě mimo jiné skalp Ondřeje Hutníka. Proti české jedničce v této váze Tomáši Hronovi se mu ale nepodařilo najít recept ani za 9 minut čistého boje a bodoví rozhodčí viděli v ringu výhru domácího borce. Ten tak zakončil emocemi, adrenalinem a krásou kickboxu nabitý galavečer W5: Legends in Prague.

 

Výsledkový souhrn všech zápasů:

65 kg

Hned na úvod viděli čeští fanoušci v akci domácího zápasníka, Jakub Krofta ale první výhru na konto domácích nepřipsal. Přesto byl k vidění zajímavý a napínavý souboj, který rozhodli až bodoví rozhodčí po třech kolech zápasu. Andrej Kedves z Chorvatska zvítězil i přes to, že od prvního kola bojoval se zlomenou rukou.

w5-3

82,5 kg

Matěj Peňáz musel absolvovat všechna tři kola, aby si na své konto připsal výhru na body nad maďarským kickboxerem Patrikem Vidakovicsem.

w5-98

52,5 kg, ženy

V jediném ženském zápase večera se čeští fanoušci nedočkali výhry domácí bojovnice Michaely Kerlehové, která podlehla na body holandské zápasnici Ilsury Hendrikse.

w5-19

75 kg

V posledním předzápase se ve skvělém světle prezentoval domácí reprezentant Michael Krčmář, který svého soupeře Sergeye Chadina porazil už v prvním kole technickým KO.

w5-21

75 kg

Miláček českých fanoušků bojových sportů Anatoli Hunanyan se v ringu zdržel déle, než klasická tři kola. O jeho výhře nad chorvatským borcem Jasminem Bajrovicem rozhodl až
tzv. extra round, tedy čtvrté kolo.

w5-24

75 kg, pyramida o světový titul W5, 1. semifinále

První semifinále pyramidy do 75 kilogramů přineslo zápas mezi dvěma hvězdnými kickboxery, ve kterém nakonec diváci viděli další extra round. Ten přinesl vítězství a postup do finálového souboje brazilské hvězdě Cosmo Alexandremu, Darryl Sichtman z Holandska odešel z ringu poražený.

w5-26

71 kg

Další český reprezentant v akci. Martin Gaňo se po strhujícím a vyrovnaném zápase nestal vítězem, na body po třech kolech zvítězil Nikola Cimesa ze Srbska.

w5-29


75 kg, pyramida o světový titul W5, 2. semifinále

Druhé semifinále pyramidy do 75 kilogramů mělo české obsazení, Matouš Kohout se v něm utkal s německým borcem s albánskými kořeny Beratem Aliu. A k vidění byl další tříkolový zápas, který ale na svou stranu k velké radosti domácího publika získal teprve čtyřiadvacetiletý Matouš Kohout. V předposledním utkání celého galavečera tak na něj čekal v soboji o světový titul organizace W5 Brazilec Cosmo Alexandre.

w5-31

87 kg

Další z duelů, který budil velké emoce už dlouho před tím, než oba zápasníci vstoupili do ringu. Jediný zápas na W5: Legends in Prague, ve kterém se proti sobě postavili dva Češi. Souboj, který byl především o prestiži a o tom, kdo ze dvou žijících legend českých bojových sportů se stane tou skutečně nezapomenutelnou legendou. Petr Ondruš a Jiří Žák jsou v osobním životě přátelé, v O2 areně si ale v ringu nic nedarovali. A byl to už v prvním kole osmatřicetiletý Jiří Žák, který byl aktivnější a lépe svého soupeře trefoval. Ve druhém kole Žák svůj tlak proměnil v technické KO, kterým zápas ukončil.

w5-33

95 kg

Další KO v prvním kole! Na konto si ho v tomto zápase připsal Ibrahim El Bouni z Maroka, který na tento zápas kývl jen dva týdny před akcí, když nahradil zraněného Luboše Šudu.
Se svým soupeřem z Bosny a Hercegoviny si ale poradil excelentně, Dzevad Poturak neměl nárok.

w5-37

95+ kg

Český samuraj Jan Soukup vstoupil do tohoto utkání proti francouzskému kickboxerovi velmi aktivně a první kolo šlo jednoznačně za ním. Druhé kolo se trochu vyrovnalo, i tak to ale byl Soukup, který mířil za vítězstvím. To se ale nakonec ukázalo být dál, než to po prvních dvou kolech vypadalo. Freddy Kemayo v posledním dějství vstal z mrtvých a Soukupovi uštědřil velmi nepříjemné KO, které mrzelo o to více vzhledem k předcházejícímu průběhu utkání.

w5-39

71 kg, zápas o evropský titul W5

V prvním z titulových zápasů večera se střetli kickboxeři z Turecka a Ruska. A byl to téměř souboj generací, protože turecký kickboxer Erkan Varol oslavil letos už 35. narozeniny, zatímco jeho soupeř Vlad Tuinov je teprve osmnáctiletá vycházející hvězda. Jak se ale ukázalo, tato hvězda září stále jasněji. Titulový zápas byl vypsán na pět kol, nakonec ale stačila necelá tři kola. Právě v prostředním dějství tohoto duelu totiž mladičký Tuinov nabídl divákům v hale další KO a získal tak titul evropského šampiona organizace W5 ve váze do 71 kilogramů.

w5-43

77 kg, zápas o evropský titul W5

Ve druhém titulovém zápase měli fanoušci v O2 areně jasného favorita, jelikož proti ukrajinskému borci Alimu Nabievovi se postavil populární Slovák Vladimír Moravčík.
A tentokrát bylo poprvé a naposledy tento večer k vidění pět kol tvrdého zápasu, na jeho konci ale bodoví rozhodčí přiřkli výhru reprezentantu Ukrajiny, slovenský kickboxer si tak další vítězství své úspěšné kariéry z Prahy neodvezl.

w5-45

95+ kg

Jeden z vrcholů celého večera, který přinesl radost českým fanouškům. Velezkušený Ondřej Hutník se střetl s rumunskou hvězdou Catalinem Morosanem a po třech kolech těžké bitvy se mu podařilo zvítězit na body! V prvním kole uštědřil Hutník svému soupeři několik dobře mířených kolen, kterými zastavil úvodní nápor Rumuna, ve zbývajícím čase si pak český kickboxer šel jednoznačně za další velkou výhrou své bohaté kariéry.

w5-49

 

75 kg, pyramida o světový titul W5, finále

Po vynikajícím výkonu v semifinále čekala Matouše Kohouta nelehká bitva s brazilskou legendou Cosmo Alexandrem. Tento zkušený, o devět let starší zápasník byl ve finále pyramidy favoritem, což nakonec také potvrdil. Stalo se tak ale po tříkolové bitvě, ve které mladý český talent nedal svému soupeři nic zadarmo.

w5-56

95 kg

Poslední duel galavečera Legends in Prague, poslední velké vítězství pro české barvy. Tomáš Hron v tomto duelu vyzval další slavné jméno rumunských bojových sportů, a sice Andreie Stoicu. A i v tomto posledním zápase si diváci mohli vychutnat celá tři kola, ve kterých se Tomáši Hronovi podařilo přebodovat rumunského reprezentanta a završit tak účet českých kickboxerů v O2 areně další velkou výhrou.

w5-58

w5-60

 

Petr Vurbs

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!