Reportáže
0

XFN 2 je úspěšně za námi

Galavečer XFN 2 je za námi a kdo do Top hotelu Praha nedorazil, udělal chybu.  I přes zranění Karlose Vémoly zde byla česká fighterská špička a tak se bylo na co koukat. Skvělé zápasy, perfektní organizace a atmosféra, kterou fanoušci fighterům vytvořili, rozhodně stála za to. Pavel Salčák vs Mantas Žukauskas Pavel vsadil všechno na […]

Galavečer XFN 2 je za námi a kdo do Top hotelu Praha nedorazil, udělal chybu.  I přes zranění Karlose Vémoly zde byla česká fighterská špička a tak se bylo na co koukat. Skvělé zápasy, perfektní organizace a atmosféra, kterou fanoušci fighterům vytvořili, rozhodně stála za to.

xfn-327

Pavel Salčák vs Mantas Žukauskas

Pavel vsadil všechno na takedowny, kde se však hodně vyšťavil. Soupeř získával body v postoji a  ve 3. kole po úspěšném takedownu Pavel chvíli zasypával soupeře ground and pound, ale už to bohužel bylo bez potřebné razance. Vítězí na body Žukauskas.

xfn-63

David Kohout vs Francesko Vaccaro

Davidovi se v úvodu zápasu povedly dva takedowny, přičemž u druhého si vyčíhal soupeřův úder, pod kterým se ukázkově potopil, soupeře si vzal na zem, kde se mu postupně dostával do zad a okamžitě ukončuje RNC v prvním kole. David jej velmi talentovaný a Primmat gym v něm má velký příslib do budoucnosti.

xfn-94

Michal Konrád vs Vytautas Sadauskas

Po opatrném začátku si Michal bere soupeře na zem, kde kontroluje s dominantní pozice a dokáže ubránit jak soupeřův pokus o triangl tak i armbar. Dobře rozjetý zápas bohužel končí ve 3. kole, kdy Michal  při pokusu o takedown končí ve škrcení a zápas vzdává. Je to smůla,  celý zápas měl pod kontrolou, ale soupeř dokázal využít jeho jediné chyby.

xfn-110

Robert Bob Voves vs Tomáš Svoboda

Oba fighteři se po rychlých výměnách do sebe zaklesli, z čehož těžil silnější a větší Bob, který po strhu na zem končí ve vítězné pozici a zápas po chvíli ukončí v prvním kole ground and pound.

xfn-141

Pavel Šusta vs Roman Počta

Soupeř Pavla měl po cestě na vážení autonehodu a tak doslova na poslední chvíli vzal zápas Roman Počta. Hned v úvodu Pavel stahuje soupeře na zem, přechází do mountu, Roman se pokusí o přetočení, čehož Pavel využije, dostává se do zad a zakončuje RNC v prvním kole.

xfn-159

Jaroslav Jubox Pokorný vs Tomáš Sušina

Tomáš nastupuje k oktagonu uvolněně bez známky nervozity, zatímco Jubox se hecuje výkřiky, které mu zvedají adrenalin. Hned v úvodu zápasu Jubox přesouvá souboj na zem, kde však Tomáš zaskočí Jardu dobře nasazeným trianglem, který by jiní možná vzdali, ne však Jubox. Ten drží a po chvíli se mu ho daří rozpojit a zasypává Tomáše tvrdými údery, které zastavuje rozhodčí.

xfn-188

Petr Monster Kníže vs Alik Tseiko

Po opatrnějším začátku začíná Kníže boxerské kombinace, kde nachází cíl hlavně jeho zvedák a sám uniká soupeřovým plovákům. V jednu chvíli zasahuje Petr hlavou čelo svého soupeře, který dostává čas na od zotavení a Monster bod dolů. Po chvíli zápas pokračuje, je vidět, že oba jsou zkušení borci. Petr bere soupeře na zem, ale ten se mu dostává do zad, kde se Petr výborně přetočí a vstává. Tempo se zpomaluje, většinou si Monster drží na zemi dominantní pozici a snaží se loktovat. Zápas přesvědčivě vyhrává na body Monster, ale respekt soupeři, že po faulu do zápasu vrátil.

xfn-230

Simona Soukupová vs Anna Bezhenar

Ukrajinka dobře boxuje a Simona se snaží zápas přenést na zem, což se jí daří. Anna zkouší nasadit triangl a držením rukou znemožňuje Simoně pracovat z vrchní pozice. Druhé kolo se odehrává jako první převážně na zemi,  třetí kolo už je postojová bitva, kde Simona boduje předními údery a vítězí 3:0 na body.

xfn-254

Jan Malach vs Kleovoulos Loucaides

Soupeř, který je evidentě zemař se Honzu snaží vzít na zem a velká část zápasu se odehrává o boj o takedown.  V postoji má Honza větší převahu, ale není to tak uvolněné a agresivní, jako to bylo v zápase s Pepou Králem. Druhé a třetí kolo se odehrává v podobném duchu jako první, a jednu chvíli Honza zkouší nasadit RNC, ale bohužel to má zabraný přes sanici a soupeř se z toho dostává. Je to taktická bitva, kde ani jeden nechce udělat chybu a Honza jí vyhrává na body. V pozápasovém rozhovoru přiznává, že mu šla špatně udělat váha a díky tomu  se necítil silný a byl bez energie.

xfn-370

David Kozma vs Johannes Michalik

David roste výkonnostně a psychicky každým zápasem a je na něm vidět, že je ve velké pohodě. Hned si soupeře bere na zem, kde ho kontroluje a zezadu ho  zasype údery, přechází do mountu a loktem soupeře otevírá, ten mu nabízí záda, čehož David využije a ukončujeme RNC škrcením. V pozápasovém rozhovoru říká, že 77 kg mu sedí, je to jeho čtvrtá výhra v řadě a jeho další soupeř by měl být Matúš Juráček.

xfn-303

Makhmud Muradov vs David Ramires

Mach nastupuje se silnou podporou týmu, v němž je kromě Monstera i André Reinders a Karlos Vémola. Ramires hned v úvodu zasahuje tvrdě rozkroz, Mach dostal chvíli na vydýchání a výměnu poškozeného suspenzoru. Ramirez se snaží tlačit a jeho tvrdé roundy jsou znát, nicméně Mach odpovídá highkicky a údery zasahuje hlavu. Bohužel jeden z Ramiresových úderů zlomí Machovi klíční kost a Mach se snaží přenést souboj na zem. Dobojuje první kolo a zkouší se pustit do druhého, ale nemůže přes zranění pokračovat v boji  a titul tedy získává Brazilec.

xfn-349

 

Galavečer byl celkově vydařený a už teď se těšíme, co nám organizátoři připraví do třetího pokračování série XFN.

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!