Rozhovory
0

Koho uvidíme na Noci bojovníků v Dobříši?

Přesně za měsíc vypukne v Dobříši další galavečer s názvem Noc bojovníku Dobříš 2, na které například uvidíme Luboše Raušera, Václava Pejsara,  Bernarda Plavce, Josefa Veselého, Honzu Kačera nebo Ondřeje Skalníka, který na chvíli odloží malé rukavice a půjde zápas v pravidlech K1. O galavečeru jsme si povídali s organizátorem Alexem Chocholoušem.     Po […]

Přesně za měsíc vypukne v Dobříši další galavečer s názvem Noc bojovníku Dobříš 2, na které například uvidíme Luboše Raušera, Václava Pejsara,  Bernarda Plavce, Josefa Veselého, Honzu Kačera nebo Ondřeje Skalníka, který na chvíli odloží malé rukavice a půjde zápas v pravidlech K1. O galavečeru jsme si povídali s organizátorem Alexem Chocholoušem.

 

1

 

Po kolikáté budeš pořádat galavečer v Dobříši?

Toto bude můj druhý galavečer, který připravuji, minulý rok byl první a mělo to dobré ohlasy, tak jsem se rozhodl, že budu pokračovat a připravím se na druhý ročník.

Co tě přivedlo k myšlence galavečer uspořádat?

První myšlenka uspořádat gala na Dobříši přišla již před několika lety. Řešili jsme to s Josefem Veselým, že by bylo fajn, aby se u nás uskutečnily zápasy. Čas běžel a stále jsme nic neuspořádali… Na konci roku 2015 ale proběhly na Dobříši zápasy MMA a to byl asi ten správný impuls, kdy jsem si řekl „ je čas“. Připravovat galavečer na Dobříši je pro mě srdcová záležitost. Pustil jsem se do přípravy koncem roku 2015, tak trošku bez hlavě, nevěděl jsem, co vše to obnáší a co vše je potřeba, ale měl jsem jistou výhodu, protože se pohybuju několik desítek let okolo bojových sportů, jezdím pravidelně po republice na galavečery a věděl jsem, komu zavolat a koho oslovit. Zápasníci, trenéři z gymu mě znali a moje nabídky mi potvrzovali, dá se říci po „první“ domluvě. Což mi velmi zrychlilo fight card. U každé přípravy na gala ale bývá asi zvykem, že se zraní zápasník nebo nastanou různé komplikace, pak člověk pracuje pod velkým tlakem, stresem, ale s tím jsem i počítal  a musí se řešit náhrada, což se stalo i mě :-). Vše se nakonec povedlo a  po půl roce přípravy se na Dobříši 29. 4. 2016 uskutečnil historicky první galavečer v boxu, thajském boxu a K-1, který odvysílala TV NOVA SPORT 2. Obětuji přípravě veškerý čas, který mám a tak trochu zanedbávám svoji rodinu, dvojčátka.  Manželka mě ale podporuje a patří jí také velký dík. Doufám, že moji práci ocení nejen diváci v hale, ale i u obrazovek. Pracuji nyní intenzivněji, aby druhý ročník byl lepší než první. Snažím se, aby diváci měli u nás možnost vidět kvalitní zápasy, českou špičku i zahraniční zápasníky, ale také borce, kteří třeba nemají tolik příležitostí zápasit, u nás tu šanci mají.

Galavečer je velmi nákladná záležitost a vše záleží na financích. Jak je těžké sehnat na malém městě sponzory?

V dnešní době je velice těžké uspořádat jakýkoliv gala nebo akci a bez sponzorů to prostě nejde. Galavečer je nákladná akce a ne úplně každý člověk nebo firma může nebo chce být spojována právě s bojovými sporty, což je pro každého organizátora ještě složitější. Aby měli diváci možnost vidět známá jména v bojových sportech, musím o to více shánět potřebné finance a nechci je o tuto možnost ošidit. Díky mediální podpoře TV NOVA SPORT je to ale pro sponzory zajímavější a chtějí se podílet na této akci a také je zajímá jaká osobnost, jaká hvězda ať už v boxu, muay thai nebo K-1 se ukáže u nás. Chci, aby u nás zápasil „jakýkoli“ bojovník, protože ty kluci tvrdě makají, připravují se denně a nejsou de facto „nikde“ vidět. Přijde mi, že je u nás velmi malá propagace v bojových sportech a kluci nemají tolik příležitostí  fightovat.( né všichni :-)) To byl i jeden z důvodů, proč jsem začal pracovat na gala. Chtěl bych i touto cestou fighterům pomoci, propagovat je a přiblížit více veřejnosti tento sport.

Kdo ti s přípravou pomáhá?

Veškerou přípravu, scénář, fight card,  jak bude vypadat prostředí v hale a sponzory, natáčecí spoty , připravuji z 90% sám. První ročník mi s určitými věcmi pomohl velmi zkušený promotér, organizátor, trenér Miroslav Pek ( Mimino), za což jsem mu velmi vděčný a velice si vážím, co vše udělal pro gala a dělá. Jeho zkušenosti a znalosti jsou pro mě velkým přínosem a pomáhá mi i na druhém ročníku. Určité věci jsem řešil Alčou Holou a Renatou Veseckou. Jinak mi pomáhají  také kluci z Boxing Clubu Dobříš a moji kamarádi, bez nich bych se také neobešel. Velmi si cením jejich pomoci.

2

Můžeš už prozradit, koho zde uvidíme?

Na Noci Bojovníků 2  8. 4. 2017 ve sportovní hale na Dobříši se představí v hlavním zápase v těžké váze z Hanuman Gymu Praha mistr světa, evropský šampión Luboš Raušer, který je tak trošku v domácím prostředí a jsem rád, že ho diváci mohou vidět právě u nás. Jeho soupeřem bude z Polska Michal Blawdziewicz, kterého jsme mohli vidět  minulý rok v pyramidě na Yangames 4.

Dále uvidíme šampiona CMTA, YoungBlood, Wako dobříšáka z X Gymu Jana „Kačera“ Holce, který předvádí velmi technické a atraktivní zápasy, na něj se velmi těším.

Další dobříšák, matador a zakladatel Boxing Clubu Dobříš, velký sportovec Josef Veselý, ve svém věku velmi fyzicky dobře připravený a můj – náš velký vzor.

Z Boxing Clubu Dobříš zde bude Lukáš Burda, dále vítěz Czech open K-1, vice mistr ČR K-1, mistr ČR lowkick a pátý na MS v K-1 Jan Krajíček, který se vrací po čtyřech  letech na scénu, mistr ČR v muay thai z X Gym Praha Bernard Plavec, který se představí podle plných pravidel muay thai a Tomáš Kučák z X Gymu.

Naděje české K-1 a muay thai držitel slovenského titulu WKU, bronzový z MS organizace WKA ze Spartak Žebrák Jakub Stelšovský, ze Spejbl Gymu uvidíme mistra ČR muay thai Jana Šindeláře, Jan Chrousta a Renata Beketa.

Z Pankration Gymu z.s. Jiřího Maška a Kateřinu Taclovou, z Tolja Gymu Šárku Vašovou.

Svůj debut v profesionálním boxu se představí  René Molík ( dříve pod vedením Milana Jiráska nyní pod Miroslavem Pekem), který má v amatérském boxu více jak 80 zápasů.

Divákům se představí také těžká váha v boxu Václav Pejsar, který obhájil post české jedničky a drží tak český profesionální pás. V neposlední řadě MMA fighter z Penta Gymu Praha dobříšák Ondřej Skalník, který se stal v minulém týdnu evropským šampionem anglické organizace.

Hostem galavečera bude mezinárodní šampión těžké váhy Tomáš Hron a diváci uvidí také profesionálního zápasníka a stále stoupající českou hvězdu K-1 a Thajského boxu Matouše Kohouta. Moderátorem bude jako minulý rok skvělý Michal Frabša.

Podle pravidel K1 se zde ukáže i Ondra Skalník. Jak se ti ho podařilo přesvědčit na zápas v postoji?

S Ondrou jsme přátelé několik let, zhruba před osmi lety jsme spolu trénovali, měl i trošku jinou váhu ( vyšší :-))  než nyní zápasí. Ondra je profesionální člověk a velký srdcař  a když jsem s ním mluvil a řekl mu, zda by chtěl u nás fightovat, řekl okamžitě ano, ale pak říkám, chtěl bych, aby jsi šel K-1 🙂 „je to pro mě čest bojovat doma a na jednom gala, kde bude i Jan Holec, Josef Veselý, Bernard Plavec, to jsem vždy chtěl“. Vedení z Penta gymu také souhlasili a já jsem měl velkou radost.

Závěrem  bych chtěl poděkovat všem co se podílí jakýmkoli způsobem na přípravě, hlavně sponzorům a to generálnímu partnerovi Profirentcars – půjčovna luxusních vozů, Nejdrazsipneu.cz, hlavnímu partnerovi  BIOS s.r.o. – největší výrobce vazníků v ČR , Alex reklama – kompletní reklamní servis, dále partnerům Divian Dream, Lesostavby Beroun, Ekologická Stavební Beroun, San Marco Casino, Police Detailing, Hayashi,  Omega Trans s.r.o., Eureka bar Dobříš, Dokas Dobříš, Zámecká restaurace Dobříš, STK Zdaboř Příbram, Driver’s point Dobříš, Extra.cz, TV NOVA SPORT 2 a děkuji také Czechfighters a tobě.

 

17195277_1443974528968730_133085537_o

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!