Reportáže
0

Volnostylařka Adéla Hanzlíčková stříbrná na mistrovství Evropy do 23 let

Česká volnostylařka Adéla Hanzlíčková prohrála ve finálovém utkání na mistrovství Evropy do 23 let v maďarském Szombathely 3:10 na body s Finkou Petra Maarit Olli a získala třetí stříbro z tohoto šampionátu za poslední 3 roky. Ani napotřetí se jí tak nepodařilo proměnit finálovou účast v zisk titulu, přesto se jedná o další senzační úspěch této mladé zápasnice, která […]

Česká volnostylařka Adéla Hanzlíčková prohrála ve finálovém utkání na mistrovství Evropy do 23 let v maďarském Szombathely 3:10 na body s Finkou Petra Maarit Olli a získala třetí stříbro z tohoto šampionátu za poslední 3 roky. Ani napotřetí se jí tak nepodařilo proměnit finálovou účast v zisk titulu, přesto se jedná o další senzační úspěch této mladé zápasnice, která v loňském roce reprezentovala Českou republiku na olympijských hrách v Rio de Janeiru.

CZE-FIN-05

Celkem 12 zápasnic bylo dnes ráno na soupisce váhové kategorie do 63 kilogramů ve volném stylu žen do 23 let. Adéla Hanzlíčková díky příznivému losu nemusela absolvovat kvalifikaci, svou pouť turnajem tak zahájila čtvrtfinálovým duelem proti turecké reprezentantce Sinem Topçu. Utkání se pro Češku nevyvíjelo dobře, ve druhém kole prohrávala už 0:6. Po snížení na 2:6 se ovšem Adéle Hanzlíčkové podařilo v pozici na žíněnce zabrat její oblíbený chvat, tzv. klapačku. Výsledkem bylo položení soupeřky na lopatky a postup do semifinále. V něm se účastnice loňské olympiády v Rio de Janeiru střetla s Rumunkou Kriszta Tunde Iincze. Po dalším nevydařeném začátku zápasu, kdy se rumunská soupeřka ujala vedení 4:0 na body, přišla na řadu opět klapačka v podání Adély Hanzlíčkové a opět předčasné ukončení utkání, tentokrát v čase 2 minuty a 4 sekundy.

CZE-FIN-04

V boji o zlato se pak v 18 hodin střetla se zkušenou Finkou Petrou Maarit Olli, která má na svém kontě stříbro z mistrovství světa žen 2015, loňský titul mistryně Evropy žen a také účast na olympijských hrách 2016. Česká reprezentantka tentokrát nezačala špatně a v prvních dvou minutách měla viditelnou převahu, což vyústilo v napomínání Finky, která dostala 30 sekund na provedení bodované akce, jinak by byla penalizována a Hanzlíčková by získala bod. To ale Finka Olli nedopustila, a naopak se do konce prvního kola ujala vedení 6:0 na body. V druhém kole pak navýšila svůj náskok na 10:1 a ani závěrečný nápor Adély Hanzlíčkové už výsledek zápasu nezvrátil. Konečné skóre 10:3 pro Finku znamenalo pro českou volnostylařku třetí stříbro z mistrovství Evropy do 23 let v řadě.

CZE-FIN-TE

Petr Vurbs

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!