Reportáže
0

Simply the Best 14 – nádherný večer s hořkým koncem

V sobotu 29. dubna se v pražském Top hotelu uskutečnil dlouho očekávaný večer Simply the Best 14. Již při prvním pohledu na fightcard bylo jasné, že i když organizátoři museli v několika případech improvizovat, půjde o nezapomenutelný zážitek. Ve hře byly tři tituly WKN a zápasící legenda Ondřej Spejbl Hutník zde měl oslavit svůj 100. […]

V sobotu 29. dubna se v pražském Top hotelu uskutečnil dlouho očekávaný večer Simply the Best 14. Již při prvním pohledu na fightcard bylo jasné, že i když organizátoři museli v několika případech improvizovat, půjde o nezapomenutelný zážitek. Ve hře byly tři tituly WKN a zápasící legenda Ondřej Spejbl Hutník zde měl oslavit svůj 100. zápas kariéry. Atmosféra, kterou od začátku rozdmýchával Ondřej Novotný, gradovala s přibývajícím časem, až do posledního zápasu, kdy rozjařené publikum náhle oněmnělo, to však ale předbíháme…

1-59

Otevírací zápas večera se nesl ve znamení Česko – Slovenského souboje, kde za zraněného Marka Cupku nastoupil Bernard Plavec a proti němu za slovenskou stranu Erik Matějovský. Tento zápas však Bernardovi nevyšel.  Po opatrnějším začátku Erik trefuje čistou bradu, kterou  se Bert snaží ještě ustát, ale je viditelně otřesen. Po další kombinaci však už jde k zemi, je odpočítán a tak v prvním kole vítězí Erik Matějovský.
1-75
Zápas, který byl na fightcard dopsaný jako jeden z posledních, byl duel Jakub Dittrich vs Jakub Křemen. Hned od začátku bylo vidět, že každý si chce prosadit svojí hru, tedy Dittrich postoj a Křemen zem. Začátek patří právě Křemenovi, který i přes sprchu úderů chytí takedown a bere soupeře na zem, kde však nedokáže moc vytěžit a Dittrich mu dobře vstane. Při jednom z pokusu o takedown Dittrich dobře sprawluje, natlačí si soupeře na zem pod sebe a zápas ukončuje GNP.
1-95
Další Česko – Slovenský souboj je Daniel Bruno Brunclík vs Miroslav Cingel. Bruno nastupuje do ringu uvolněný a dokonce předvádí v boxerkách hru na kytaru. Miro je nahecovaný do fightu a jaká to proměna ve tváři usměvavého slovenského borce ze včerejšího vážení. V samotném souboji Bruno předvádí zodpovědný výkon a výborně poslouchá pokyny z rohu. Na Mirovi je vidět velká zkušenost, kope roundy pod ruku, které se Bruno snaží vracet. Ani jednomu ze soupeřů se nechce do rvačky a tak Miro díky lépe trefený úderům v kombinacích vítězí k velké radosti početných slovenských fanoušků a také slovenského promotéra Simply the Best Lukáše Bodyho. Bruno však proti zkušenému soupeři předvedl takticky vyzrálý výkon.
1-118
Jedním z dalších zápasníků, kteří vzali fight na poslední chvíli, byl Honza Malach v souboji s gruzínským Paata Tschapelia. V úvodu borci v postoji klinčují, kde Honza je aktivnější a lépe trefuje kolena na žebra. Poté ho Paata zvedne vysoko do vzduchu, bouchne s ním o podlahu ringu, nasazuje škrcení, které Honza ustojí. Honza vrací soupeři zvedačku a opět uniká ze škrcení. Na konci kola nasazuje gilotinu, kterou však přerušilo ukončení prvního kola.  Ve druhém si Honza stahuje soupeře na zem, ale končí pod ním v gardu.  Gruzínec po neúspěšném GNP zabírá nohu a zápas ukončuje na achilles lock.
1-139
Další zápas je souboj v K1 Daniel Škvor vs Jiří Stariat. V prvních dvou kolech se zápas přelévá ze strany na stranu, Daniel se lépe pohybuje, ale Jirka se viditelně pohybově zlepšil a obzvlášť pravou zadní dělá Danovi problémy. Dan lépe kope a trefuje, ale po jednom z teepů se od Jirky odrazí jak od zdi a sám se směje tomu, když si sedne na zem. Ve třetím kole je Dan aktivnější, víc kombinuje a ke konci kola Jirku zasype dvěmi boxerskými kombinacemi. Jirka ale ukazuje svoji tvrdost a stihne se Dana chytit. Na body vítězí Daniel Škvor.
1-154
V prvním titulovém zápase nastupuje o mezinárodní titul WKN Jan Kačer Holec a Tomek Makowski. Oba soupeři jsou rychlí a Tomek zasahuje boxerskou kombinací Honzu, ale ten to skousne bez větších známek otřesení a naopak na soupeře vyjíždí a útokem ho natlačí k provazům, kde trefuje čistě koleno na žebra a polský borec, který se drží za zraněné místo se nechá odpočítat. Mezinárodním mistrem WKN se  s velkými ovacemi publika stává Jan Holec.
1-179
Po prvním rychlém konci, kteří však tento večer nebude poslední, nastupuje Georgij Fibich vs Anastasios Karagiannidis. Georgij v posledních zápasech sází jedno KO za druhým a tak to samé se čekalo i tentokrát. Bylo vidět, že Řek si Georgije nastudoval a celou dobu zodpovědně držel dvoják a nenechá se od něj vyprovokovat.  Georgij ze svého arsenalu otoček a backfistů použil snad všechno, ale tentokrát tomu scházel pověstný milimetřík. Když se však trefil, tak soupeř i přes kryt letěl do provazů či hák na spodek pořádně zaduněl. Georgij se snažil měnil rytmus, provokoval soupeře rovnáním boxerek nebo jejich utíráním o trenky, ale tentokrát z toho KO nebylo. Rozhodně aktivnější a důraznější Georgij lépe zasahoval a tak vítězství 3:0 na body nikoho nepřekvapilo.
1-204
O mezinárodní titul WKN v pravidlech MMA se nakonec po změnách utkali Alexandr Cverna a Adnan Alic. Hned v úvodu Adnan nechtěl riskovat postoj a tak vyjel po takedownu, ale Alex si to pohlídal, zasprawluje a soupeře, který končí pod ním, umlátí GNP. Po čtyřiceti vteřinách zápasu Alexandr Cverna získává pás šampiona WKN.
1-231
Když už si diváci mysleli, že rychlejší konec nemůže přijít, tak do ringu nastupuje v souboji K1 další ze zápasících legend tohoto galavečera Petr Vondráček a proti němu polský Wieslaw Kwasniewski. Když Polák hned v úvodu odlehčí přední nohu, Petr tvrdým lowkickem zasahuje jeho zadní nohu, Wieslaw padá a vypadá to na zranění, takže v zápasu nemůže pokračovat. Po 15 vteřinách si Petr připisuje asi nejrychlejší vítězství ve své kariéře.
1-246
Po zranění se do zápasového kolotoče vrací Makhmud Muradov a tentokrát jeho soupeř byl gruzínský Shota Gvasalia. Mach je od začátku aktivní, soupeře zasahuje highkickem a vyznívá pro něj i závěr kola, když soupeře zpracovává na zemi GNP, toho však zachraňuje konec kola. Ve druhém kole je Mach opět aktivnější, soupeře trefuje předním roundem, v klinči trefuje koleno a naskočené koleno jen tak tak mine cíl. Ve třetím kole Mach stupňuje tlak, soupeř je však tvrďák, obličej má celý zkrvavený, ale po sérii úderů jde k zemi a Mach ukončuje zápas GNP.
1-274
O nejcennější pás večera, což je evropský titul WKN se utkávají Matouš Kohout a Jente Van Hul. Vzhledem k tomu, že zápas je vypsán na pět kol, soupeři v úvodu nepospíchají, navzájem se čtou a tento přístup více vyhovuje Belgičanovi. V dalších kolech už Matouš zvyšuje obrátky, začíná soupeře nahánět po ringu a v klinči výborně zasahuje kolenem žebra i hlavu. Ve čtvrtém kole Matouš prodává svojí lepší fyzickou kondici, lépe a častěji zasahuje, zatímco soupeř vadne. V pátém kole dostává Matouš soupeře dvakrát do počítání, snaží se drtivým tlakem ukončit zápas před limitem, ale nakonec vyhrává jednoznačně na body. Mistrem Evropy WKN se tedy stává Matouš Kohout, který má před sebou velkou budoucnost.
1-310
Finále večera patří Ondrovi Hutníkovi, který zde nastupuje ke svému stému zápasu, což jak sám říká, pro něj končí základní hrací doba a posunuje se do prodloužení. Jeho soupeř srbský Rade Opačič je větší než Spejbl, s výrazně silný krkem a býčí šíjí. Na nástup si Ondra přichystal překvapení, když on a jeho tým nastoupili v maskách. Hned od začátku úvodního gongu Spejbl do soupeře začíná šlapat a nechá mu ochutnat jak lowkicky tak roundy. Rade to všechno chytá do krytu a vlastně jeho první technika, což byl highkick, znamená konec zápasu, protože to trefil tak dobře, že Spejbl šel na podlahu ringu a v zápase už dál nemohl pokračovat. V hledišti bylo hrobové ticho a mezi diváky se mísil šok, smutek a zklamání. Naštěstí to Ondra zvládl dobře a ještě v ringu poděkoval divákům za podporu.
1-339
Nádherný večer s hořkým koncem zasluhuje velké uznání a Petr Lamač absolutorium za perfektní organizaci, show a nabitou fightcard.
Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!