Reportáže
0

Night of Warriors: Titul zůstal doma

  Sobotní večer patřil galavečeru Night of Warriors, který tentokrát nebyl v březnu, jak je zvykem, ale spojil se s amatérském mistrovství WKU. Začátek galavečera patřil finálovým soubojům z právě ukončeného mistrovství Evropy WKU a bylo vidět, že tento turnaj měl vysokou úroveň. K prvnímu zápasu z fightcard galavečera nastoupil v K1 Jakub Stelšovský a […]

 
Sobotní večer patřil galavečeru Night of Warriors, který tentokrát nebyl v březnu, jak je zvykem, ale spojil se s amatérském mistrovství WKU. Začátek galavečera patřil finálovým soubojům z právě ukončeného mistrovství Evropy WKU a bylo vidět, že tento turnaj měl vysokou úroveň.
1-113
K prvnímu zápasu z fightcard galavečera nastoupil v K1 Jakub Stelšovský a Matěj Kubina. Jak je u Jakuba zvykem, v boji si rád hraje a zasahuje tím, co mu jde dobře  – tedy kopy a kolena. Matěj zasahuje hlavně boxerskymi kombinacemi, ale na konec na body vítězí Stelšovský.
1-138
Zápasovou sérii MMA galavečera otevírá Pavel Malý a proti němu litevský Edgaras Banikonis. Pavel hned zkouší vzít soupeře na zem, ale ten si to hlídá. Při dalším pokusu o takedown zasahuje litevec Pavla údery do zátylku, které jsou natolik silné, že rozhodčí přerušuje zápas a Pavel má čas na zotavení. Po chvilce si myslí, že je v pořádku a vrací se do zápasu, ale je vidět, že zakázané údery s ním otřásly víc, než si myslel, sám si zastaví zápas, aby se trochu zotavil, čímž nedal rozhodčímu jinou možnost, než zápas ukončit.
1-155

 

Další zápas patří těžkým vahám v K1 a to je Petr Vondráček a Luca Panto. Ital začíná bez respektu, hrozý tvrdými koleny a po pravém háku je Petr počítán. To co by s jiným otřáslo, Petra nakoplo a po boxerské kombinaci posílá do počítání Lucu.Ten je silně otřesen a zachraňuje ho konec prvního kola. Po pause se Ital opět snaží trefovat kolenem, ale po tvrdém úderu je od počítán a z vítězství se raduje nestárnoucí Petr Vondráček.
1-188
Další MMA zápas je ve znamení návratu Tomáše Penze, jehož protivník je Jusu Hajrovic.Tomáš si na začátku bere soupeře na zem, ale nedaří se mu udržet pozici a soupeře nechá vstát. Po té má Tomáš soupeře opět pod sebou, vypadá to lépe, pracuje střídavě ze sidu a s kolenem na hrudníku, ale pořád se nemůže dostat k rozhodujícím úderům. Tomáš nedrží postoj, se soupeřem jdou opět na zem, Jusu bere mount a po úderech loktem otevírá Tomášovo obočí a zápas končí.
1-210
Následuje souboj v K1 Michal Krčmář vs Piotr Bialy. Začátek je opatrnější, polský soupeř je aktivnější, ale postupem času Michal stupňuje tlak, neustupuje, jen si povoluje, dobře zasahuje koleny a roundy. Jednu chvíli oba jdou naplno a je to moc pohledný zápas. Ke konci polský soupeř vadne, ale je to tvrďák. Michal zkouší kolenem zasáhnout jeho hlavu, trefuje to pres kryt a i když soupeře neukončuje připisuje si výhru na body.
1-234
Vložený dětský zápas Petr Jisl vs Radim Kapras ukazuje, že se o budoucnost bojových sportů v Čechách nemusíme obávat.🙂
1-262

Následuje zápas v MMA na jehož rozuzlení čeká mnoho fanoušků a to je souboj Jan Malach vs Jaroslav Jubox Pokorný. Kluci byli nabuzený už na váze a tak se dalo předpokládat, že si to přenesou i do zápasu. To se hlavně potvrdilo u Juboxe, který zkrátka tohle umí. Jubox si Honzu bere na zem, ale ten to vrací do postoje, to samé znovu se stejným výsledkem a až napotřetí po porazu Jubox na zemi může pracovat, využívá toho a přechází do mountu, dostává se soupeři do zad a zápas ukončuje na RNC.
1-294

Galavečer spěje k vyvrcholení, ale ještě před tím je tady souboj v K1 David Vinš vs Claudiu Istrate. Rumunský soupeř je podsaditější a hned v prvních sekundách je vidět, že má v rukách granáty. David je ze svého rohu vybízen k lepšímu pohybu, ale je to Cluadiu, který zasahuje čistě boxerskou kombinaci. David je počítán, silně otřesen se snaží vrátit do zápasu, ale Rumun cítí šanci na ukončení, což se mu po dalších tvrdých úderech podaří.
1-320
Hlavní zápas večera je titulový souboj o evropského šampióna WKU na 5×3 minuty mezi domácím Pyotrem Nakonechnyim a Giannisem Boukisem. Zápas dvou technicky vyspělých a zkušených borců začíná vzájemným čtením. Pyotr má lepší přehled, ale přesto Řek trefuje zadní roundy pod ruku na žebra.V dalších kolech zápas nabírá tempo, Pyotr výborně zachytává soupeřovi kopy a trestá stojnou nohu, při highkickech a naskočenych kolenem předvádí skvělé oko, kdy všechny soupeřovy techniky vyzní do prázdna, sám těží z dobrých kombinací a zasahuje spinning back kickem. V posledním kole to už je bitva,ve které Pyotr prodává svoji vynikající kondici a fanoušci vidí střet dvou vrcholových fighterů. Jednoznačným rozhodnutí rozhodčích se evropským šampionem WKU stává Pyotr Nakonechnyi.
1-330
Sobotní turnaj opět potvrdil vysokou kvalitu galavečerů Night of Warriors na kterou jsme zvyklí a organizátorům za to patří velký dík.
 Fotogalerii z galavečera naleznete na našem facebooku ZDE.
Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!