Rozhovory
0

Předzápasy na XFN3

V neděli se v hale Královka uskuteční další pokračování galavečeru XFN, který představil hvězdnou startovku.  Jako první si představíme předzápasy, v nichž nás čekají velmi zajímavá jména. Všem klukům jsme položili následující otázky: Jak proběhla příprava na XFN ? Co říkáš na svého soupeře? Jak se těšíš na galavečer?   Celý galavečer otevře zápas Tomáš Kvapil vs Jakub […]

V neděli se v hale Královka uskuteční další pokračování galavečeru XFN, který představil hvězdnou startovku.  Jako první si představíme předzápasy, v nichž nás čekají velmi zajímavá jména. Všem klukům jsme položili následující otázky:

Jak proběhla příprava na XFN ?

Co říkáš na svého soupeře?

Jak se těšíš na galavečer?

 

Celý galavečer otevře zápas Tomáš Kvapil vs Jakub Dyk. Oba vyhráli své premiérové zápasy v profi. Zatímco Tomáš zvítězil na body, Jakub vyhrál TKO.

Tomáš Kvapil:

Příprava byla těžká, ale kvalitní. Proběhla bez zranění a tak jak bylo naplánováno, takže za mě spokojenost. Většinu přípravy jsem absolvoval v mém domovském klubu All Sports Academy, ale vyjel jsem i za sparringama mimo náš klub, za což jim tímto děkuju za pomoc.

 

Soupeř je kvalitní přesně tak, jak jsem chtěl. Má podobně zkušeností jako já, navíc máme oba rozdílné styly, takže myslím, že to bude super podívaná.

 

Na galavečeru bude výběr z nejlepších v Čechách a pro mě je ctí, že můžu vystoupit na stejné akci společně s nimi. Nemůžu se dočkat, až tento galavečer svým zápasem otevřu.

Jakub Dyk:

Příprava proběhla skvěle. Skončil jsem v práci, abych se mohl pořádně připravovat, protože moje práce mě časově strašně omezovala. Takže přípravě jsem věnoval veškerý svůj čas. Cítím se skvěle připraven. Momentálně ještě shazuju, protože jsem sestoupil o dvě váhové kategorie níž. Připravoval jsem se hlavně doma v MMA Liberec s trenérem Jardou Musilem a kamarádem Tomášem Lejskem, který mi z přípravou vždycky pomáhá. Dále jsem jezdil do Pražského Pentagymu k Danovi Bartákovi a do Aranha teamu v Novém Boru k Pavlovi Štefkovi. Občas jsem si prostě někoho venku odchytl a dal jsem mu nakládačku. Tímto vám všem moc děkuji.

 

Můj soupeř je Tomáš Kvapil. Na jeho věk dost zkušený zápasník. Viděl jsem s ním to srandovní promo video od XFN. Zval tam lidi na svoje vítězství. Uvidíme, co bude říkat, až ho praštím.

 

Na galavečer se těším moc. Startovka je nabitá a pro mě je to možnost ukázat, že to myslím vážně a patřím na profi scénu MMA.

 

Ve druhém zápase na XFN se ukáže mladá krev v podání Dennise Poborského a Azize Dauliatova. Oba mladí talenti mají za sebou tři profesionální výhry a tak teď jednoho z nich čeká porážka.

Denis Poborský:

Příprava na XFN proběhla, jak měla. Připravoval jsem se v úžasným Pro7Sport teamu, s tátou v Karlových Varech, taky jsem zajel k Jirkovi Žákovi, no prostě úplný strop!

Na soupeře Azize nemám žádný extra názor jen, že buď anebo by jsme se stejně museli potkat a jdeme do toho už teď. Mladý kluk stejně jako já, těším se, až spolu pokecáme po zápase, ale nejdřív mu musím ukázat, kdo je tu šéfem.

Těším se na gala moc. Už jenom kvůli tomu, že po třetí budeme s tátou startovat na stejným turnaji, čiže si troufám napsat jeden z hlavních taháku na XFN 3. Děkuji Petru Karešovi za skvělou šanci a těším se na další spolupráci.

Aziz Dauliatov:

Příprava probíhala parádně, jinak to ani v Primmatu nejde. Žádná zranění, ani nic podobného, takže jsem se mohl plně věnovat tréninkům. Bohužel se mi nikam nepodařilo vyjet na camp, ale dojížděli za námi kluci na sparringy z různých gymů, tudíž mám naboucháno.

Jako ke každému soupeři nic jiného než respekt. Každý, kdo jde za svým snem, si zaslouží respekt. Má 3 výhry na sherdogu, takže ho určitě nechci podcenit.

Těším se hodně. Startovka je našlapaná. Dovolím si tvrdit, že už tu dlouho taková nebyla. Bude to super večer, věřím, že bude plná hala.

 

Třetí zápas obstará zkušený postojář Daniel Brunclík, pro kterého to bude zároveň premiéra v oktagonu. Bruno má náhradního soupeře, když z důvodu zranění se nemohl XFN zúčastnit Ondřej Raška. Jeho novým protivníkem bude Stegic z Bosny a Hercegoviny.

Daniel Brunclík:

Příprava proběhla zodpovědně, jako na každý jiný zápas. Nikdy nenechávám nic náhodě a nikdy nikoho nepodceňuju. V přípravě jsem se hodně zaměřil na tréninky obran a práce u klece. U původního soupeře jsme čekali, že bude chtít zápas co nejrychleji přemístit z postoje na zem. Takže trénink byl zaměřený hodně na to, aby se mu to vůbec nepovedlo.

Nový soupeř je však bývalý postojář, takže předpokládám, že se mu moc na zem nebude chtít. Takže bych tam s ním mohl já 🙂 Já MMA trénuju už delší dobu, baví mě to a beru to jako další výzvu. Nedělám si nějaký obr iluze. Uvidíme, jak se v tom budu cítit 🙂 Připravoval jsem se s Milošem „Melounem“ Petráškem, Michalem Popelákem, kteří mě budou řídit u klece. Nemálo mi v přípravě pomohl Jakub Kukla a Jarda „Jubox“ Pokorný. Nesmím samozřejmě opomenou taky Vladimíra Říhu a Lukáše „Mastu“ Jirkovského, kteří mě vedou v postoji. Na sparingy a tréninky jsem zavítal do Penta gymu k Danovi Bártlovi a do All Sports Academy k Patrikovi Kinclovi. Tímto chci všem poděkovat, ať už to dopadne jakkoliv.

 

Nijak nic moc. Mnoho jsem o něm nezjistil, krom toho, že bouchal K1 a přemístil se do oktagonu.

 

Cítím se unaveně, jako před každým zápasem, protože do přípravy dávám maximum a s rodinou a prací je to celkem náročný. Ale tím, že mám doma i v práci podporu, tak to zvládám. Na zápas samotnej se těším, jsem sám na sebe strašně zvědavej. Je to něco novýho 🙂

Ještě před předzápasy uvidí diváci duel, který vyvolal mnoho rozporuplných reakcí. Střetnou se v něm brazilský Charles Andrade momentálně žijící v Hradci Králové a kontroverzní kulturista Filip Grznár.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!