Rozhovory
0

Patrika Kincla čeká v sobotu důležitý zápas na ACB

Patrik Kincl se po skandálním anulování svého vítězství opět představí v organizaci ACB, která se uskuteční v sobotu v Polsku. Jeho soupeř tentokrát nebude z východu, ale bude jím Brazilec Igor Fernandes. V sobotu tě čeká brazilský Igor Fernandes. Jsi spokojený s výběrem soupeře? Vlastně ano i ne. Teď jsem dva roky měl soupeře pouze na […]

Patrik Kincl se po skandálním anulování svého vítězství opět představí v organizaci ACB, která se uskuteční v sobotu v Polsku. Jeho soupeř tentokrát nebude z východu, ale bude jím Brazilec Igor Fernandes.

V sobotu tě čeká brazilský Igor Fernandes. Jsi spokojený s výběrem soupeře?

Vlastně ano i ne. Teď jsem dva roky měl soupeře pouze na východ od nás. Mají svůj styl a já se ho naučil číst. Jenže kariérně je zajímavější zápasit i se západnímy fightery.

Upravil jsi nějak přípravu k jeho stylu?

Fernandes je úplně jiný styl fighterů, než jsem byl teď dva roky zvyklý. Na svoje poměry jsem ten fight vzal celkem narychlo a doufám, že jsem vše dostatečně upravil.

Jak se před zápasem cítíš?

Momentáně mi finišuje dieta a každé shazování trochu experimentuji, takže nevím, jak na tom jsem. Mám být v pohodě nebo se bát? Uvidíme v pátek. Každopádně se cítím  připraven.
Ještě k tomu experimentování. Stále častěji u nás sleduji, jak se tu spousta kluků trápí s dietou a závěrečným shazováním. Snažím se dát dohromady nějaký shazovací protokol, který by mohl pomoci. V tomhle tu jsou pořád obrovské mezery. Blbě shodit totiž způsobí, že nebudete v zápase v pohodě. Má to spoustu následků. Buď se nedostanete do zápasového tempa, brzy se zatavíte, odejdete fyzicky. Také ale trpíte po psychické stránce. Tolik si nevěříte nebo se Vám nechce v závěru tolik bojovat. Třeba jen 3% špatné rehydratace může Váš výkon ovlivnit až o 20%.

Máš indície, že případné vítězství by ti dalo možnost zápasit v ACB o titul?

Brzy. 😂

Jak zvládáš skloubit trénování svých svěřenců se svou přípravou na zápas?

Teď to docela šlo. Stylově jsme si hráli do karet a až vyhraju v Polsku budu moci řict, že vše klaplo.

Koho máš k sobě jako ideálního sparringpartnera?

Máme nejlepší klub v republice (All Sports Academy), takže mám vyjmenovat? I tak se ovšem neobejdu bez sparingů z jiných klubů. Byl jsem v Německu u UFC fighteta Jessina Ayariho, pomáháme si navzájem s Primmat gymem, účastnil jsem se XFN MMA Sparringů, atd.

V neděli Tomáš Kvapil a Jarda Pokorný vyhráli na XFN. Jak se ti líbili jejich výkony?

Určitě jsem rád, že se podařilo klukům vyhrát, ale viděl jsem pár mínusů. Jubox nebyl v takové formě, na jakou jsem u něho zvyklý. Bylo to hlavně ovlivněno tím, že šel do třetího zápasu ve velice krátkém čase. Vlastně byl přes půl roku v neustálém tréninku a to je hrozně náročné. Do budoucna se určitě poučíme.
Tomáš Kvapil byl ze začátku až moc opatrný. Jsem ale rád, že ho ta velká atmosféra na XFN nesemlela a dokázal si s tím poradit.

Spolu s Jardou Pokorným a Filipem Mackem jste spojili svá jména s Nadačním fondem Šance onkoláčkům. Kdo s tímto nápadem přišel a co bylo impulsem?

V Liberci na to s tebou přišla řeč. S Jardou nás to celkem vzalo a jelikož se snažíme pravidelně pomáhat, byla tentokrát otázka jak. Po cestě zpět jsme nadhodili pár nápadů a bylo to. Tímto bych rád poděkoval všem, kteří pomohli a těm kteří ještě společně s námi pomohou.

Přispívat můžete na transparentní účet Šance onkoláčkům č.ú.: 2600717725/2010 v.s.: 272

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!