Rozhovory
0

Jakub Klauda veze ze Světových her bronz

Jakub Klauda se po včerejším rozhodnutí rozhodčích o jeho prohře s domácím soupeřem dokázal zkoncentrovat natolik, aby v souboji o bronz porazil německého Jakoba Stybena, kterého již v minulosti jednou porazil. Z tohoto prestižního turnaje si tedy veze bronz, pro nás však s velkým nádechem cennějšího kovu… Vyhrál jsi bronz na Světových hrách co to […]

Jakub Klauda se po včerejším rozhodnutí rozhodčích o jeho prohře s domácím soupeřem dokázal zkoncentrovat natolik, aby v souboji o bronz porazil německého Jakoba Stybena, kterého již v minulosti jednou porazil. Z tohoto prestižního turnaje si tedy veze bronz, pro nás však s velkým nádechem cennějšího kovu…

Vyhrál jsi bronz na Světových hrách co to pro tebe znamená?

Medaile pro mě určitě znamená hodně a jsem za ní rád nicméně jsme na Světové hry jeli s ambicemi na zlato, které však po včerejším rozhodnutí rozhodčích nevyšlo. Každopádně i za to třetí místo jsem rád.

Jak jsi viděl ze svého pohledu zápas s Polákem a co jsi říkal na výrok rozhodčích?

Tak po prvních dvou kolech bych klidně i tu remízu viděl, soupeř na konci druhého kola i pracoval, ale třetí kolo už bylo určitě moje. Když už to vyhlašovali, tak jsem tak nějak tušil, že to dají jemu…

Řešilo se toto sporné rozhodnutí i po zápase?

Řešilo se to hodně, musím říci, že za mnou chodili i Poláci s tím, že je to nespravedivé a vyhrát jsem mě já. Polák teď ani pro zranění z našeho zápasu nemohl nastoupit do finálového zápasu a slyšel jsem, že snad má mít zlomenou nohu.

Ty sis z toho zápasu odnesl nějaké zranění?

Já jsem žádné zranění neměl, jen trošku nakopanou nohu, jak jsem pořád kopal a soupeř mi to párkrát vykryl. Tady v českém olympijském týmu máme skvělé zázemí a perfektně mi to ošetřili, takže jsem byl do dalšího zápasu po fyzické stránce připraven.

Důležitá je ale i psychická pohoda, jak ses dokázal po tomto zápase zkoncentrovat?

Po pravdě jsem byl psychicky hodně nalomenej a řekl jsem tolik sprostých slov, co jsem snad neřekl za pět let. Pak jsem se z toho ale nějak dostal.

Při zápasech byly nejvíc slyšet tvoji fanoušci a o i v zápase s domácím, přestože byla plná hala. Jaká byla atmosféra v hale?

Atmosféra byla skvělá, přijela mě podpořit rodina moje i mé přítelkyně pus naši kamarádi, kteří společně vytvořili skvělou atmosféru, za což jim moc děkuji.

Který ze zápasů byl pro tebe nejtěžší?

Určitě ten poslední. Jakob je dobrý zápasník a pro mě po včerejšku bylo náročnější se pořádně zkoncentrovat.

Co chystáš dál?

Teď tak na 14 dní vypnu, pak mě čeká soustředění s mým domovským klubem. No a uvidíme, zda a jaké nabídky se pak naskytnout.

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!