Rozhovory
0

Václav Němeček: Od vojny už jsem boxovat nepřestal

V sobotu 16. září se v Děčíně bude konat další mezinárodní galavečer boxu, který pořádá úspěšný český boxer Václav Němeček. Účasnit se bude plejáda českých i zahraničních boxerů, za naše můžeme jmenovat Evu Líškovou, Juraje Babiaka, Štěpána Pitru nebo Jana Forejtka. Kdy jsi začal boxovat a co tě k tomu přivedlo? S boxem jsem začal […]

V sobotu 16. září se v Děčíně bude konat další mezinárodní galavečer boxu, který pořádá úspěšný český boxer Václav Němeček. Účasnit se bude plejáda českých i zahraničních boxerů, za naše můžeme jmenovat Evu Líškovou, Juraje Babiaka, Štěpána Pitru nebo Jana Forejtka.

Kdy jsi začal boxovat a co tě k tomu přivedlo?

S boxem jsem začal na vojně v roce 1988. Tehdy si mě tam vyhlídl jeden důstojník a řekl mi, abych se zastavil na trénink. Než jsem šel na vojnu, tak jsem běhal dálky a celkově mi byl sport blízký. Na vojně jsem boxoval za Dukla Martin a musím říct, že to tam bylo skvělé.

Kde jsi boxoval po vojně?

Z vojny jsem se vrátil v roce 1991, ale už od roku 1990 jsem boxoval za Děčín. Rok po návratu z vojny jsem jel na Mistrovství České republiky do Soklova, které jsem vyhrál. Pak už jsem vlastně ani boxovat nikdy nepřestal.

Kolik máš za sebou amatérských a kolik profi zápasů?

Amatérských mám myslím 204 a v profi jsem měl čtyři zápasy.

Dokážeš si vzpomenout na bilanci?

Tak u těch amatérských ne, bylo jich opravdu hodně a já si nikdy statistiky nevedl, ale v profi si to pamatuju, tam mám všechny čtyři vyhrané.

Vzpomeneš si tedy na ty významnější úspěchy?

Na něco jo. Byl to ten zmíněný titul mistra republiky, myslím, že dvakrát nebo třikrát jsem měl na republice bronz , stříbro na mezinárodním turnaji v Kolíně nad rýnem, stříbro na turnaji v Sandhofenu a asi před rokem jsem získal v profi interkontinentální titul WBU.

Jak dlouho se věnuješ trenérství a které věkové kategorie trénuješ?

V roce 2004 jsem v Děčíně založil svůj Sportovní klub městské policie, takže trénuju nějakých 13 let. Trénuju úplně všechny od malých dětí až po profíky. Trénoval jsem Lucii Sedláčkovou, pod sebou mám například Martinu Schromanzovou, Evu Líškovou, Davida Pazderu,..

V sobotu 16. září pořádáš galavečer Mezinárodní utkání v boxu, po kolikáté gala pořádáš?

Víceméně od začátku, co jsem založil klub, tak pořádám galavečery. Děčín je kolébka boxu a sem prostě ten box patří, takže se tady pořádají mistrovství republiky, mezinárodní galavečery,… Vždycky tady byla extraliga, za nás boxoval například Láďa Kutil, Petr Sedlák, František Šimek,…

Máte tedy i podporu města?

Určitě máme a také máme podporu v generálním partneru, kterým je firma Armex oil. Všem našim partnerům patří velký díky, bez nich by to bylo mnohem těžší.

Můžeš nám prozradit, koho na galavečeru uvidíme?

Galavečer se koná tuto sobotu od 17 hodin v SD Střelnice Děčín a uvidíme cca 10 zápasů od přípravky po velmi zkušené borce i ženy. Účast přislíbili Poláci, Němci, Slováci a samozřejmě naši. Zmínit můžu například Evu Líškovou, Juraje Babiaka, Štěpána Pitru, Jana Forejtka nebo polského reprezentanta Kamila Bodzycha.

Tento galavečer bude mít charitativní podtex, prozraď nám, komu půjde výtěžek akce?

Charitativní akce dělám každý rok, respektive dvakrát ročně. Výtěžek z galavečera je věnován nadaci Anděl bez křídel, která se stará o děti, které v životě neměly tolik štěstí. Tentokrát to bude pro chlapečka, který je upoután na invalidní vozík. Dále v zimě pořádáme vánoční besídky pro děti z dětského domova.

 

 

foto zdroj fb Václav Němeček

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!