Rozhovory
0

XFN Sparring přiveze tuto sobotu na seminář UFC fightera Jassena Ayariho

Už tuto sobotu 16.9. v pražském Kutil gymu od 10 hodin přivítají nadšenci MMA německého zápasníka věhlasné UFC Jassena Ayariho, který povede seminář v rámci XFN Sparring. Rodák z Norimberku nám odpověděl na pár otázek k německé scéně a také k připravovanému semináři. Jassen Ayari je jeden z nejvýraznějších prospektů welterové váhy v Evropě, který díky […]

Už tuto sobotu 16.9. v pražském Kutil gymu od 10 hodin přivítají nadšenci MMA německého zápasníka věhlasné UFC Jassena Ayariho, který povede seminář v rámci XFN Sparring. Rodák z Norimberku nám odpověděl na pár otázek k německé scéně a také k připravovanému semináři.
Jassen Ayari je jeden z nejvýraznějších prospektů welterové váhy v Evropě, který díky svým rychlím submissím získal kontrakt s UFC. Trénuje mimo jiné s Peterem Sobottou, v American Top Teamu i s Gustavssonem v Allstars gymu. Seminář proběhne v pražském Kutil gymu (Táboritská 24, Praha – Žižkov) od 10 do 14 hodin a jeho cena je 700 korun.
 
Více informací o semináři najdete na FB události: https://www.facebook.com/events/135014440439412/?active_tab=about
 
Jassene, mohl by ses v pár větách představit? S jakými sporty si začínal?
 
Ahoj, jmenuji se Jassen Ayari a pocházím z německého Norimberku. Momentálně profesionálně zápasím v UFC ve welterové divizi. Mé skóre je 16 výher a 4 prohry, v UFC mám vyrovnané skóre 1-1. Když jsem byl malý, tak jsem začínal s fotbalem. V 15 letech jsem pak objevil MMA a naprosto jsem se v něm našel. Hned od začátku jsem měl cíl dostat se do UFC. Teď mi je 25 let a naučil jsem se na své cestě do nejlepší ligy světa strašně moc nejen o sportu a potkal jsem strašně moc dobrých lidí. Mám rád všechny aspekty našeho sportu a to je přesně důvod, proč chci být každý den lepším a makám tvrdě na svých snech!
 
Těšíš se do Prahy? Co hodláš v Praze učit? Trénoval jsi někdy s českými zápasníky?
 
Jasně, strašně se těším! Jedu rovnou z kempu v American Top Teamu, kde jsem najel dost věcí, o které bych se chtěl s vámi podělit. Chci se věnovat i nějakým věcem, vychytávkám a technikám, jež mi vychází a pomohly mi v mé kariéře. Budeme makat na strikingu, pověnujeme se takedownům i grapplingu. Prostě moderní MMA.

Co si myslíš o českém MMA? Znáš nějaké české zápasníky?

 
Češi jsou tvrďáci. Měl jsem potěšení trénovat s Patrikem Kinclem a jeho přáteli, který spolupořádá tento seminář. Přijel mi pomoct v přípravě na můj poslední zápas s Darrenem Tillem na UFC Fight Night 109 Gustafsson vs. Teixeira.

 Můžeš nám trochu přiblížit MMA v Německu? Vidíš nějaké rozdíly nebo podobnosti v českém a německém MMA stylu či situaci?
 
Nevím, jak to chodí v českém MMA, tak nemůžu příliš kvalifikovaně odpovědět. V Německu máme pár kvalitních organizací, ale problém je, že nemůžeš z MMA jako sportu žít. V Německu máš fotbal a to je všechno. Nic jiného moc není podporováno.
 
Jak funguje spolupráce mezi gymy v Německu? Máte v Německu podobný projekt jako jsou XFN Sparringy, kde jsou technické semináře zakončené sparringy, kam se sjíždí trenéři, zápasníci i hobbíci z celé země? 
 
Ne, nic takového u nás není. Ale přál bych si, aby u nás takový skvělý projekt vznikl. Přišlo mi to jako skvělý nápad hned, jak jsem o tom poprvé slyšel od Radka Sachra, který mé “angažmá” v Praze domluvil. Zápasníci se chtě nechtě musí učit od sebe, pokud se chtějí posouvat. A pro mě je ctí být toho součástí.

 Jak chceš sobotní seminář vést? Máš v hlavě nějaký koncept?
 
Hlavně chci pomoct, jak budu moc. Jsem připravený odpovídat na jakékoliv otázky – je jedno jestli budou o technikách, shazování, mentálním aspektu zápasení nebo cokoliv jinýho o sportu. Chci, aby si můj sobotní seminář všichni užili a naučili se něco novýho.
Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!