Pozvánky
0

Koho uvidíme na GCF 41: Night of the Legends?

Galavečer koncipovaný jako loučení dřívějších hvězd českého MMA a nastupující nové generace bude 12. 10. GCF41:Night of the Legends. Hlavni zápas večera obstará Michal Hamršmíd, jehož působení v oktagonu mu vyneslo vítězství v anketě Gladiátor desetiletí. Michalův zápas bude velmi sledovaný, jelikož je v českém MMA důležitá persona a jeho dřívější výkony mu nyní nedovolí […]

Galavečer koncipovaný jako loučení dřívějších hvězd českého MMA a nastupující nové generace bude 12. 10. GCF41:Night of the Legends. Hlavni zápas večera obstará Michal Hamršmíd, jehož působení v oktagonu mu vyneslo vítězství v anketě Gladiátor desetiletí.
Michalův zápas bude velmi sledovaný, jelikož je v českém MMA důležitá persona a jeho dřívější výkony mu nyní nedovolí hazardovat se svým jménem. Jeho soupeřem bude Petr Mai, se kterým se podle statistik dvakrát vítězně utkal. Petr v zápasech uplatňuje svoje bohaté zkušenosti z wrestlingu a po čtrnácti letech od posledního střetnutí bude chtít Hášovi všechno vrátit i s úroky.
Když Pepa Král startoval loni v říjnu na Heroes Gate, tak v předzápasovém rozhovoru prohlásil, že to bude pravděpodobně jeho poslední zápas. Poté opravdu ohlásil konec a odcházel po skvělých výkonech na vrcholu formy. Nyní se rozhodl ještě jeden zápas přidat a my jsme za to moc rádi. Jeho soupeř na poslední tanec bude maďarský László Soltész, známý ze souboje s Patrikem Kinclem.
Václav Přibyl stál naposledy v oktagonu před čtyřmi lety, kdy čelil nastupující slovenské hvězdě Miro Štrbákovi. Václav je bojovník s velkým srdcem nejenom v oktagonu, ale především v osobním životě. Je dobře, že se nechal přemluvit k poslednímu zápasu, abychom mu mohli ještě jednou zatleskat. V souboji na rozloučenou bude jeho soupeř Alexandar Jankovič.
Na Podvinnem mlýně nebude chybět ani Ladislav Žák, jehož premiéra v MMA nebo tehdy valetudo se datuje v roce 1999. Ladislav se ve své kariéře často utkával se zahraničními borci a k jeho soupeřům patřily jména jako Melvin Manhoef, Igor Pokrajac nebo Vyacheslav Vasilevsky. V MMA nyní pokračuje jako trenér, když spolu s Vladimirem Erdelyim má v Příbrami na starost tréninky tohoto stylu. Jako soupeř bude Vít Mrákota, který je pořád aktivní a jeho poslední zápas byl v květnu v Německu. Vít těží hlavně z výborného wrestlingu, s čímž Ladislav bude určitě srozuměn a my se tak můžeme těšit na zápasovou bitvu.
 
Další zápas bude český duel Bohumil Lungrik vs Pavel Bechtold. Bohumil zápasí aktivně více jak šestnáct let a pořád si udržuje vysokou výkonnost. I když jeho velkou zbrani je boj na zemi, tak několikrát předvedl i výborný postoj a například jeho tvrdá kolena jsou velmi nebezpečná.
Pavel Bechtold stál naposledy v oktagonu před více jak třemi lety a od té doby měl pouze jeden zápas v thajském boxu v Lucerně, kde soupeře tvrdě knockoutoval během pár sekund.V rozhovoru pro czechfighters před tímto duelem nevyloučil návrat do oktagonu i když zmínil, že nyní je na prvním místě jeho syn a už to nejde jako dřív. Je dobře, že i přes radostné povinnosti ho v oktagonu opět uvidíme, protože porovnání s Bohumilem Lungrikem bude rozhodně zajímavé.
Daniel Macháček vs Ilja Skondrič. Psal se rok 2010, když se tito dva bojovníci utkali v očekávaném Česko – slovenském duelu. Pro mnohé byl favoritem mnohem zkušenější Ilja, který měl do té doby už šestnáct profizápasů. Dan však svým agresivním stylem a neuvěřitelně tvrdými údery  pro sebe rozhodl souboj hned v úvodních minutách a zvítězil TKO. Další vášní jako box je pro Dana i BJJ, takže ho v oktagonu málo co překvapí. Na Night of the Legends ho čeká Filip Vujič.
Kromě legendárních fighterů uvidíme na galavečeru i mladé naděje a také úspěšné zápasníky. Jedním z nich je Miroslav Brož, kterému se v profesionálním oktagonu daří a ještě neprohrál. Jeho postojový styl je pro diváky velmi atraktivní a Míra v oktagonu vypadá, že si v přestřelkách libuje a čím je to větší mela, tím je šťastnější. Nyní ho na GCF bude čekat srbský Nemanja Milosevic (10-3) a dle bilance je zřejmé, že to bude pro Míru dosavadní nejtěžší soupeř.
Matúš Juráček je další fighter, který má velkou šanci proniknout do vyšších pater MMA. Sice mu kariéru brzdila častá zranění, ale teď to vypadá, že je vše v pořádku. V červnu na náplavce porazil Miroslava Vacka a nyní se připravuje na soupeře, který ma tři vítězství v řadě a tím je Savo Lazic.
 
Na GCF41:Night od the Legends budou startovat také talentovaní borci české MMA scény, kde je nejvíce očekávána premiéra Leoše Brichty v profi oktagonu. Leo je talent od pánaboha s velmi atraktivním pojetím boje a zdravým sebevědomím. Jakožto amatérský zápasník má působivou bilanci 31-3, přičemž prohry pocházejí z mistrovství světa či Evropy. Jeho soupeřem bude ruský Vladislav Bezobrazov.
Další nadějí českého MMA je stříbrný medailista z mistrovství světa v Macau Artur Mykytenko. Artur je komplexní bojovník, který ma výborně zmáknutý boj na zemi. Jeho soupeř Jakub Kukla je letošní finalista ligy ČSMMA a na GCF půjde o jeho premiéru v profi.
 
Zápas v kleci si na vlastní kůži zkusí i redaktor portálu Sport.cz Libor Kalous, kterého prověří Filip Kovařík.

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!