Rozhovory
0

Pavel Bechtold: Od Háši přišla nabídka, která se neodmítá

Pavel Bechtold je dalším zápasníkem, který 12. října nastoupí na turnaji GCF 41: Night of the Legends ke svému poslednímu zápasu. Pavel v případě výhry srovná své skóre na 15-15, ale v cestě mu bude stát Bohumil Lungrik. Přijďte ho podpořit a vytvořit nejen našim odcházejícím legendám skvělou atmosféru. Jak je to dlouho od tvého […]

Pavel Bechtold je dalším zápasníkem, který 12. října nastoupí na turnaji GCF 41: Night of the Legends ke svému poslednímu zápasu. Pavel v případě výhry srovná své skóre na 15-15, ale v cestě mu bude stát Bohumil Lungrik. Přijďte ho podpořit a vytvořit nejen našim odcházejícím legendám skvělou atmosféru.

Jak je to dlouho od tvého posledního zápasu a udržoval sis v tomto období nějak svou výkonnost?

Můj poslední zápas MMA byl 26/4/2014. V Rakousku jsem zázračně vyhrál během několika vteřin na gilotinu s Patrickem Simonem. Pak jsem trénoval na zápas v thai boxu, zastavilo mě zranění kolene, jehož rehabilitace měla být dokončena tento měsíc, což vlastně klaplo krásně . Zápas měl být na programu až v příštím roce, ale přišla nabídka, která se neodmítá, a tak jsem celou rehabilitaci urychlil. Koleno funguje lépe než předtím díky mému synovi Matyasovi, který mi ho od začátku rozhýbával. Až bude starší, proplatím mu tuhle nejlepší rehabilitaci.


Co říkáš na nápad Michala Hamršmída na společný rozloučení a zvažoval jsi svůj start dlouho?

Nápad mě nadchnul. Bojovníci na GCF 41 k sobě mají věkově blízko, měřit se s mladšími bojovníky, co jsou na vrcholu, pro mě už nemá smysl, což pochopila většina českých starších figterů – jiné metody tréninku, lepší přístup, jiná regenerace.


Kdo bude tvůj soupeř a máš o něm nějaké informace?

Soupeř je Bohumil Lungrik, pro mě kamarád a velký srandista. A ať to dopadne jakkoli, budu tohoto člověka respektovat a doufám, že si s ním pak dám několik kořalek.


Kde jsi absolvoval přípravu a jak se před fightem cítíš?

Trénoval jsem od začátku roku, ale víceméně šetrně, s ohledem na mé koleno v rekonvalescenci po operaci. V květnu přišla nabídka na tento zápas, a tak jsem v přípravě zintenzivnil. V srpnu jsem se vydal do Fairtex Gymu v Thajsku, což mě nakoplo do další přípravy. V Praze jsem pokračoval u nás v Primmat Gymu a oslovil jsem svého dlouholetého trenéra Jirku Apeltauera a jeho gym ať pomůžou v přípravě. Ta začala na 100%. Během té doby, co jsem chyběl, je vidět obrovský progres zápasníků Primmat Gymu i Aplik Muay Thai Gymu. Doba jde dopředu a je třeba se tomuto sportu věnovat naplno, což mladá generace naplňuje a my „starší“ těžko držíme krok.

Má příprava proběhla až nad poměry v pohodě. Doufám, že udělám co nejlepší výkon. Cítím se ve formě, za což děkuji Pepa Král, Marek Lončák, Eldar Yakuza Rafigaev, Robert Keňo, Jirka Apeltauer a jeho celý oddíl a o mou kondici se staral Antonín Hodan a Radka Vandasová. Tímto jim všem chci poděkovat a slíbit, že do toho dám všechno I na afterparty. Hášo, na tebe jsem zapomněl a ty seš samozřejmost. Nikdo se mnou tak dlouho nevydržel jako ty a děkuji ti za nabídku na tento zápas. Co jsi řekl, tak to platilo a toho si cením a děkuji, že jsi do toho našeho sportu dal tolik energie Celé české MMA jsi dle mého názoru vytvořil ty. Nejen já, ale i všichni ostatní zápasníci by ti za to měli děkovat. Pokud ne, tak já ti za to děkuju.

Zůstaneš v budoucnu u MMA at už v roli trenéra nebo rozhodčího?

Zůstanu u našeho oddílu, co vedeme s Pepou Králem a Márou Lončákem, kteří zde tráví většinu času a motivují mě i ostatní zápasníky. Těšte se, nápady jsou, i síla pracovat dál na rozvoji dalších potenciálních šampionů.

Na otázku rozhodčího. Rozhodčím nechci být, jelikož skoro neznám pravidla. Začal jsem v jiném roce a bylo to lepší (menší penalizace, víceméně volnější styl boje), což zná i můj dnešní soupeř Bohumil Lungrik.


Jak hodnotíš svoji kariéru?

Jdu 30. zápas své kariéry, mé dosavadní skóre je 14/15. Když vyhraju, tak to bude 15/15, tj. remíza a můžu jít v klidu do důchodu. Když prohraju, bude to 14/16 a … s Bohoušem a celým týmem se pěkně nalejem stejně jako bych vyhrál.

Děkuji všem, co za mnou 16 let stáli, jako je Daniel Barták a celý Penta Gym, Michal Hamršmíd, Petr Píno Ondruš, Jirka Apeltauer, Zdeněk Švamberk, Pepa Král, můj dosavadní coach a kamarád Marek Lončák, Robert Keňo, Eldar Rafigaev, Jakub Malich a všem sponzorům Primmat Gymu, což jsou Hot Peppers, Shumavan Crew, Bloody Blue Tattoo, Fit-Pro Czech a mým kamarádům Netminers a Sanctum Streetwear, a samozřejmě Fiasko Burger za nejlepší burgry a kamarády. Všem děkuju. A nesmím zapomenout na dlouhodobého kamaráda a člověka s velkým srdcem Míru Mimino Peka a S.H. Děkuji.

Tenhle zápas má pro mě větší náboj, po 12 letech mi umřel nejbližší kámoš, můj pes Maya a o 2 měsíce později veselý člověk, super kamarád Míra Mimino Pek. Za vše mu děkuju a výhru věnuju jemu a Májince.

P.G.Family

 

Vstupenky na galavečer zde:
https://www.ticketstream.cz/tsp/ts1website/vstupenky/gcf-41-night-of-the-legend-arena-sparta-podvinny-mlyn-praha-1053298

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!