Pozvánky
0

Plzeň nebo Praha? O titulovém zápasu Šour vs Pejsar rozhodne dražba

Oba chtějí, aby se zápas konal na “domácí půdě”. Tedy pro Pavla Šoura na galavečeru Den rváčů, pro Václava Pejsara zas v Lucerně, která byla srdeční záležitostí Míry Peka a tento zápas si přál mít právě v Lucerně. Kde to tedy bude se dovíme již 16. října. Vedení ČUBP se na svém  zasedání zabývalo řešením […]

Oba chtějí, aby se zápas konal na “domácí půdě”. Tedy pro Pavla Šoura na galavečeru Den rváčů, pro Václava Pejsara zas v Lucerně, která byla srdeční záležitostí Míry Peka a tento zápas si přál mít právě v Lucerně. Kde to tedy bude se dovíme již 16. října.

Vedení ČUBP se na svém  zasedání zabývalo řešením vzniklé situace ohledně pořadatelství titulového zápasu mezi Václavem Pejsarem a Pavlem Šourem a vydalo následující rozhodnutí.

Pořadatelství souboje o Český titul ČUBP v těžké váze, bude určeno veřejnou dražbou.

Dražební jednání proběhne dne 16.10.2017 od 16:00, v hotelu Marriott v Plzni (Sady 5. května 2699/57).

Odůvodnění:

Unie se pro toto řešení rozhodla z důvodu protahujících se jednání mezi potencionálními pořadateli a promotéry, která navíc nenaznačovala možnou dohodu. Zároveň se jedná o transparentní způsob soutěže, neboť se bude jednat o dražební jednání veřejné, prováděné licencovanou dražební společností (AZ Dražby a.s.) a kdy budou zaručeny stejné podmínky i pozice pro všechny účastníky dražby.

Specifikace dražebních podmínek budou upraveny v Dražební vyhlášce, která bude zveřejněna v příštích dnech na webových stránkách ČUBP. Na vyžádání lze poslat Dražební vyhlášku i elektronickou formou.

Vzhledem k tomu, že se jedná o historicky první boxerskou dražbu na našem území, má ČUBP zájem na hladkém a korektním průběhu dražebního jednání, které by zároveň mělo svým pojetím a úrovní, doplnit důležitost i prestiž zmíněného duelu. Dá se taktéž předpokládat zvýšený zájem médií i fanoušků, což rozhodně přispěje atraktivitě a sledovanosti tohoto zápasu.

Samotné jednání bude otevřené veřejnosti i novinářům a budou se ho účastnit zástupci Unie (včetně nového pásu pro mistra republiky), oba boxeři, jejich manažeři i zájemci o pořadatelství zápasu – promotéři.

Věříme, že tento krok povede ke zvýšení popularity boxu u nás obecně a zároveň se bude jednat o zajímavé odstartování cca dvouměsíčního „proma“ k jednomu z vrcholů letošní sezóny.

 

 

S pozdravem

 

Miloš Veselý

předseda ČUBP

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!