Rozhovory
0

Václav Přibyl: Chystám se soupeři trošičku pokazit náladu

Václav Přibyl je další ze zápasníků, pro které bude start na GCF41 Night of the Legends ten poslední. Zaslouží si velký respekt nejen za to, jaký je bojovník, ale hlavně za to, jaký je člověk. Jeho soupeřem bude srbský bojovník Alexandar Jankovič. Jak je to dlouho od tvého posledního zápasu a udržoval sis v tomto období […]

Václav Přibyl je další ze zápasníků, pro které bude start na GCF41 Night of the Legends ten poslední. Zaslouží si velký respekt nejen za to, jaký je bojovník, ale hlavně za to, jaký je člověk. Jeho soupeřem bude srbský bojovník Alexandar Jankovič.

Jak je to dlouho od tvého posledního zápasu a udržoval sis v tomto období nějak svou  výkonnost?

Poslední zápas jsem měl v prosinci 2013 s Mírou Štrbákem na akci GCF a už před tímhle zápasem jsem byl rozhodnutý, že bude taky můj poslední, ať už dopadne jakkoliv. Dostal jsem teda nakonec nabito a v mém rozhodnutí jsem se akorát utvrdil. Vzhledem k mé práci a tím, že od svých 6ti let aktivně sportuji, nějakým stylem se v kondici udržuji stále, ale na zápas v MMA už to určitě nebylo.

Co říkáš na nápad Michala Hamršmída na společný rozloučení a zvažoval jsi svůj start dlouho?

Když mi Háša zavolal a řekl, co chystá, neváhal jsem ani minutu. V plánu jsem už zápasit opravdu neměl, ale v mžiku se to otočilo a po 4 letech jsem byl znovu v tom. Všechny galavečery, které se u nás pořádají, jsou určitě krok vpřed pro MMA a je úplně jedno jaká asociace ho pořádá, ale GCF 41 Legendy je ještě navíc hodně zajímavý nápad. Sejdou se zde tři generace zápasníků. První, to jsou průkopníci tohoto sportu, i když vlastně se sportem v porovnání s tím současným to nemělo moc společného.  Poté druhá skupina, to jsou ti, kteří se sice také řadí mezi ty “první”, ale ochutnali již pouze tu moderní (sportovní) formu MMA. No a nakonec mladé pušky, kteří nám dnes krásu MMA ukazují v tom nejmodernějším pojetí. Prostě klobouk před Hášou, co dodat?

Kdo bude tvůj soupeř a máš o něm nějaké informace?

Mým soupeřem je Alexandar Jankovič že Srbska, rok výroby 1994, 5 výher, 4 prohry, poslední tři zápasy výhra, všechny v roce 2017, takže se mu chystám tuhle hezkou sérii přerušit a trošičku mu na konec roku pokazit náladu. Na jeho videa ze zápasu jsem se díval, dokáže vyhrát jak v postoji, tak na zemi. Stejně tak dokáže, ale i prohrát, takže budu improvizovat.

Kde jsi absolvoval přípravu a jak se před fightem cítíš?

Jsem silně fixováný na svou rodinu a tím pádem i veškerý svůj volný čas trávím s nimi. Od toho se také odvíjela moje příprava. Prostě už nejsem ochoten pravidelně dojížděním za tréninky do Prahy nebo jiných měst, když mi cesta z Milovic plus trénink zabere 4-5 hod.  Všechno co jsem potřeboval jsem našel v okolí Milovic. Silově a fyzicky se o mě stará Martin Kubec a jeho skvělá partička lidí z Funkčního tréninku Milovice, postoj jsem piloval s běloruským trenérem Alexandrem Solovjovem a zem a sparingy v naší judistické tělocvičně s Mírou Vackem a jeho svěřenci. Jak na tom v průběhu přípravy zrovna jsem, jsem si testoval při ranních sparingách u Háši v Regard gymu, kde se vždycky sešlo několik zápasníků a trenérů z různých klubů.Kromě toho, že už mě občas tady a támhle něco bolí, někde píchne, tak se cítím pozoruhodně dobře. Řekl bych, že o hodně lépe než před mým posledním zápase před čtyřmi lety. Pokud všechno půjde podle plánu, mělo by to “lítat”.

 Zůstaneš v budoucnu u MMA ať už v roli trenéra nebo rozhodčího?

Roli trenéra už jsem si vyzkoušel. Nejprve s Mírou Vackem a potom s Tomášem Peleškou (Policie gym Praha) jsme vedli klub MMA Milovice. Bohužel to bylo v době, kdy jsem se tomu z důvodu nedostatku času, vyhoření a lenosti nemohl věnovat naplno, takže po nějaké době jsem se na to “vykašlal”. Rozhodčí mě moc baví a bude to znít možná povýšeně, ale je to jedna z mála věcí, ve které si opravdu věřím.  Pokud to teda půjde, nebudu dělat chyby a bude o mě zájem, chtěl bych u toho zůstat.

Jak hodnotíš svou kariéru?

Jedině pozitivně. Nastoupil jsem do MMA vlaku někdy v roce 2004 a byla to podle mého to nejlepší co mě mohlo potkat. Nejde jenom o samotné MMA jako sport, ale hlavně lidi, kteří se na této scéně pohybují. Neměnil bych!!!

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!