Rozhovory
0

Jakub Klauda obhájil zlato na mistrovství Evropy muaythai

Jakub Klauda se vrátil z mistrovství Evropy v muaythai nejprestižnější organizace IFMA, kde obhájil své prvnenství z loňského roku. Kromě Jakuba zde dokázali získat zlatou medaili v juniorských kategorií i Matěj Trčka, Andy Čehovský a bronz si odvezla Lucie Aubrechtová a Štěpán Guba. S jakými plány jsi jel do Paříže a cítil jsi na sebe […]

Jakub Klauda se vrátil z mistrovství Evropy v muaythai nejprestižnější organizace IFMA, kde obhájil své prvnenství z loňského roku. Kromě Jakuba zde dokázali získat zlatou medaili v juniorských kategorií i Matěj Trčka, Andy Čehovský a bronz si odvezla Lucie Aubrechtová a Štěpán Guba.

S jakými plány jsi jel do Paříže a cítil jsi na sebe větší tlak, že už se nyní od tebe úspěch očekává?

Tak plány na umístění jsem měl, člověk chce vždycky vyhrát, ale je pravda, že ten tlak byl větší. Na minulé mistrovství jsem jel překvapit, ale teď už se ode mě výsledek očekával.

Říká se, že těžší je prvenství obhajovat než ho získat. Jak to bylo v tvém případě?

Určitě to těžší bylo a to i celkovou dobou v ringu. Na minulém mistrovství Evropy v Chorvatsku jsem všechny zápasy kromě finále ukončil před limitem, teď ve Francii jsem zápasy vyhrál na body. Semifinále jsem měl s  německým Stybenem  a finále pak s Turkem. Oba jsem už v minulosti porazil, ale musím říct, že Turek mě opravdu překvapil. Celkově šli Turci strašně nahoru, sypou do nich velké peníze a je to samozřejmě znát. Dříve když někdo dostal Turka, tak si mnul ruce, jak to bude lehký soupeř, teď po roce předváděli vyrovnané zápasy s Rusákama a dokonce je i porážejí, takže se s nima dnes opravdu musí počítat.

Jaké zážitky si z mistrovství Evropy odvážíš?

Zážitky si odvážím skvělé a to nejen z medaile, ale i z procházek po Francii a samozřejmě legrácky s ostatními členy výjezdu a trenéry. Zkrátka jsme si to tam všichni skvěle užili.

Jak fungovala reprezentace jako tým?

Reprezentace fungovala skvěle, navzájem jsme si fandili a pomáhali, takže paráda.

Co tě čeká v nejbližší době?

Bude Mistrovství světa v Mexiku, ale že bych jinak měl rozepsané zápasy, to bohužel nemám.

Nerozumím tomu, že tady máme fightera, který jako jediný vyhrál Mistrovství Evropy IFMA a to teď dokonce dvakrát, je vicemistr světa IFMA a nezápasí tady u nás. To není u organizátorů zájem?

Já bych strašně chtěl zápasit tady u nás, ale prý tady o mě není zájem…

Komu bys rád poděkoval?

Rád bych poděkoval svému oddílu Highlanders Trutnov, Petru Ottichovi a celému C.M.T.A., kondičnímu trenéru Petru Schlegelu, své přítelkyni, rodině a všem, kdo mi fandí. Dále také firmě FIT PRO,  která mě podporuje.

Zmiňuješ jen jednoho sponzora, to stále žádného dalšího nemáš?

Ne opravdu ne, jen FIT PRO, za které jsem opravdu rád. Veškerou přípravu a výbavu si hradím ze svého.

 

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!