Pozvánky
0

Lucerna bude tentokrát hodně osobní…

V sobotu 30. prosince se jako každý rok otevřou brány Lucerny, aby mohl začít další ročník Galavečera profesionálního boxu a K1. Tento rok však bude něco jinak. Míra Pek, který se s Matoušem Rajmontem podílel na organizování těchto večerů, v létě tragicky zahynul, což silně zasáhlo nejen jeho nejbližší, ale také mnoho dalších lidí, kteří […]

V sobotu 30. prosince se jako každý rok otevřou brány Lucerny, aby mohl začít další ročník Galavečera profesionálního boxu a K1. Tento rok však bude něco jinak. Míra Pek, který se s Matoušem Rajmontem podílel na organizování těchto večerů, v létě tragicky zahynul, což silně zasáhlo nejen jeho nejbližší, ale také mnoho dalších lidí, kteří ho znali. Pro mnoho bojovníků na fightcard to tentokrát bude velmi osobní…

Večer otevře zápas boxerských nadějí Pavel Nevečeřal vs Lukáš Ferneza.
Druhým předzápase se uskuteční historicky první ženský boxerský souboj, ve kterém uvidíme Martinu Schmoranzovou spolu s Hannou Soleckou.
Hlavní kartu zahájí boxer s granátama v rukách David Hošek, jeho soupeře se dovíme již během zítřka.
Josef Vít prožil nedávno v zápase zmrtvýchvstání, když po dobrém průběhu inkasoval tvrdý úder a i když byl po počítání otřesen, tak dokázal zápas dotáhnout do vítězného konce. V Lucerně uvidíme Pepu v jeho oblíbené disciplíně tedy muaythai s Miro Trenčianským.


Michal Dufek, který se dlouho drží mezi českou špičkou a má také bohaté zkušenosti ze zahraničí. Jeho soupeřem bude taktéž zkušený polský Maurycy Gojka.

Honza Rudolf musel v posledním zápase odstoupit kvůli tržné ráně na víčku, ale dobře se to hojí a tak svůj zápas stihne.V souboji v K1 bude jeho soupeř slovenský Tomáš Drábik.

Daniel Bruno Brunclík si odskočí od MMA😉 a v Lucerně ho uvidíme v souboji v K1. Loni zde seknul nebezpečného Petara Jamana a letos ho prověří mladý Jan Greisiger.Ten před pár dny zvítězil nad polským 
Stawickim v prvním kole KO a další knockout slibuje svým fanouškům i v Lucerně. To si však Bruno rozhodně nenechá líbit a jak říká, na této Lucerně dá do toho absolutně vše.
Odvetný zápas spolu v Lucerně odboxují Daniel Vencl a Jakub Synek. V létě loňského roku se na open air turnaji radoval z vítězství Jakub, ale desetikolový zápas o pás organizace UBO byla velká bitva. Od té doby Jakub v ringu nestál a vrátí se až v Lucerně. Daniel byl o poznání aktivnější a připsal si osm zápasů, ve kterých se mu střídavě dařilo. Nyní tedy Vencl vs Synek 2, ale tentokrát to bude “sprint” na čtyři kola.
Viktor Pavlíček je milovník a podporovatel bojových sportů a i když se závodní kariérou začal v pozdějším věku, tak se v MMA dokázal vypracovat na Grand Prix šampióna těžké váhy organizace GCF.Vzhledem k tomu, že preferuje postojový styl, tak ho uvidíme v Lucerně v K1. Soupeř však nebude snadný, protože David Vinš je K1 specialista a v kariéře ho zdobí tituly WKN po výhře nad Tomášem Možným či Mantasem Rimdeikou.
Další start v Lucerně si připíše i Jiří Aplik Apeltauer, ale v kuloárech se šušká, že to bude jeden z posledních zápasů, ale jestli to je pravda, se určitě dozvíme od Aplika samotného. Jak jinak než v muaythai ho prověří slovenský Martin Čermák.
Na tomto galavečeru jsou zvykem i zápasy o titul a tentokrát to budou dva souboje o profesionální titul českého boxerského šampiona. V kategorii do 63,5 kg si to mezi sebou rozdá Jan Holec a Miroslav Šerban. Honza je vyzrálý bojovník ošlehaný mnoha různými styly. Na letošním Evropském poháru WAKO předvedl excelentní výkon a v nabitém turnaji došel k celkovému vítězství. V boxu má letos jeden zápas, kde zvítězil v prvním kole. Naproti tomu Miroslav je ortodoxní boxer, který si svou cestu vyšlapával už v amatérech a na kontě má 250 zápasů a 210 vítězství. Je to mnohonásobný mistr ČR, účastník mistrovství Evropy i světa, tudíž velmi zkušený boxer.V profesionálech z deseti zápasů prohrál pouze jeden. Bude zajímavé sledovat, jestli Honzova komplexnost bude stačit na čistokrevného boxera.
Jsou zápasníci, kteří se jiným vyhýbají, jsou ti, co neradi chodí odvety, ale Daniel Vítovec a Vlado Idranyi to mají mezi sebou nerozhodně a 30.prosince to chtějí rozseknout. Zápas bude opět v K1 a oba věří, že rozhodující vítězství strhnou na svoji stranu. Dan naposledy zápasil vs Andreas Gardasevic a v neuvěřitelné bitvě, kde předvedl obrovskou morální sílu zvítězil,  i když ho to stálo zlomenou lícní kost a čelist. Vlado měl naposledy vs Bakari Tounkara výraznou převahu a soupeř byl dokonce i počítán. Bohužel ve třetím kole při předním highkicku neuhlídal soupeřův kontr a tak nakonec prohrál.
 Vláďa Říha je bojovník, který dokáže zápasit i v jiných disciplínách, ale ve všech těží ze svého výborného boxerského stylu. Ve své boxerské kariéře ukázal, že umí výborně dodržovat taktiku a nenechat se vyprovokovat (Jan Balog), poradit si s neortodoxním stylem (Daniel Bažo) a boxovat na evropské úrovni (Gogi Knezevic). Nyní ho v souboji o český profesionální titul čeká David Bauza. David má odboxováno něco přes 50 amatérských zápasů, k profesionálům přešel po dlouhé boxerské pauze a letos už má v profiringu sedm zápasů.
Věřím, že nemusíme připomínat dress code ve stylu 30. let a děkujeme všem, kteří v tomto duchu Lucernu navštěvují.
 
Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!