Pozvánky
0

V PRAZE SE POPRVÉ USKUTEČNÍ MISTROVSTVÍ EVROPY V MUAYTHAI IFMA

V pražské Tipsport aréně se 30.června uskuteční slavnostní a velkolepé zahájení Mistrovství Evropy v Muaythai, které se organizačně a s velkou ctí ujala Česká Muaythai Asociace z.s. (C.M.T.A.). Vedení asociace očekává, že do hlavního města přijede okolo 500 závodníků a členů jejich týmů z 35 států Evropy. “Získání pořadatelství ME nebyla vůbec jednoduchá záležitost, soupeřili […]

V pražské Tipsport aréně se 30.června uskuteční slavnostní a velkolepé zahájení Mistrovství Evropy v Muaythai, které se organizačně a s velkou ctí ujala Česká Muaythai Asociace z.s. (C.M.T.A.). Vedení asociace očekává, že do hlavního města přijede okolo 500 závodníků a členů jejich týmů z 35 států Evropy.

“Získání pořadatelství ME nebyla vůbec jednoduchá záležitost, soupeřili jsme s dalšími dvěma státy, avšak díky naší aktivitě a práci v rozvoji muaythai u nás se nám nakonec podařilo zvítězit a stát se hrdými pořadateli akce evropského formátu.” vysvětlil Petr Ottich, prezident C.M.T.A., která se stará celkem o 51 registrovaných klubů po celém území České republiky. Dodal, že Praha se tak významně zapíše do dějin tohoto férového a čestného bojového sportu.

Diváci, kteří se přijdou na zápasy podívat, mají možnost vidět na vlastní oči sport, který má více než tisíciletou tradici, uctívá a prezentuje několik významných hodnot :HONOUR, TRADITION, RESPECT, EXCELLENCE, FAIR PLAY. Muaythai neboli thajský box bylo v roce 2016 uznáno jako olympijský sport a minulý rok bylo součástí Světových her (The World Games) za účasti a úspěchu českých reprezentantů.

„Naši reprezentanti se ve velké evropské i světové konkurenci pravidelně prosazují a na prestižních akcích dokázali vybojovat cenné medaile. Věříme, že díky domácímu prostředí a tudíž velké divácké podpoře tomu bude i tentokrát,“ komentoval Petr Ottich s tím, že vítěz v kategorii A – muži (Male Elite) ve vybraných váhových kategoriích se z Prahy přímo nominuje na Combat games 2019 v taiwanském Taipei.

Nepřítomní diváci se mohou těšit na více než 20 hodin přímých přenosů s vysíláním do mnoha zemí z celého světa, neboť na jednom místě se potká kompletní evropská elita muaythai, což si fanoušci jistě nenechají ujít.

„Zahajovací ceremoniál a finálové zápasy bude moderovat dvojice Petr Vágner (česky) a Bára Dvorská (anglicky). Organizátoři nyní pracují na celém programu, který by měl vycházet z naší české historie a kultury,“ uvedl prezident Ottich. Podle něj ovšem i národní program splňuje heslo tohoto sportu “ONE WORLD, ONE MUAYTHAI”.

Mistrovství Evropy, které zaštiťuje jediná světová organizace muaythai IFMA pod patronací thajské královské rodiny, potrvá až do 7. července 2018. Poslední Mistrovství Evropy  se konalo  minulý rok  v Paříži.

Ten, kdo bude mít zájem se o muaythai dozvědět více, může navštívit speciální stan v areálu Výstaviště Praha v Holešovicích, kde budou k dispozici podrobné informace a možnost osobní konzultace.

 

Pusťte si teaser k největší sportovní akci tohoto léta zde:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=4Phk64f_GBM

https://www.youtube.com/watch?v=EXIiFixfUhY

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!