Rozhovory
0

Vladimír Říha: Gaňo je nečestný soupeř, ale s tím se teď už počítá

Vláďa Říha vrací úder a v pátek proti Martinu Gaňovi nastoupí jak psychicky, tak fyzicky a technicky o dost dál, než by byl při odvetě, z které před dvěma lety sešlo. Jejich společný vyhrocený zápas uvidíte tento pátek na Heroes Gate 20 na pražském Podvinném mlýně. Už jste se v ringu jednou potkali. Jak na […]

Vláďa Říha vrací úder a v pátek proti Martinu Gaňovi nastoupí jak psychicky, tak fyzicky a technicky o dost dál, než by byl při odvetě, z které před dvěma lety sešlo. Jejich společný vyhrocený zápas uvidíte tento pátek na Heroes Gate 20 na pražském Podvinném mlýně.

Už jste se v ringu jednou potkali. Jak na tehdejší duel vzpomínáš?

Byla to super akce v SaSaZu, bylo narváno a můj první profi zápas bez chráničů. Byl jsem nervózní, ale strašně jsem se těšil, kord když v SaSaZu bylo vyprodáno. Do té doby jsem zápasil na amatérských akcích v chráničích, což jsem vlastně po tomhle zápase i dál zápasil, jelikož v tom stejném roce jsem vybojoval i titul ligy CMTA. Co se týče samotného zápasů, tak jsme věděli, do čeho jdeme a že nemáme co ztratit. Věděli jsme, že Martin je zkušenější a kvalitní soupeř a já můžu jen získat. Minimálně zkušenosti, které jsem v tom zápase ještě žádné neměl. Řekl bych, že jsme udělali krásnou štípanou, která se divákům líbila. Bylo to ze strany na stranu a ve druhém kole Martin neustál emoce, hodil mě na zem faulem a schválně mi dupnul na zemi na žebra, což se ve vyrovnaném zápase dost odrazilo. Nicméně jsem pokračoval a Marťasovi strhli bod, i díky tomu si myslím, že jsem vyhrál a rozhodnutí sudích jsem nechápal. Vyrovnaný zápas a stržený bod a stejně jsem prohrál.

Jak moc stojíš o nynější odvetu?

Stál jsem o ní moc, řekl bych před dvěmi roky v říjnu, jak jsme spolu už měli jít. Marťas mi to ale zrušil v den vážení, což se dle mého názoru nedělá i kvůli nějaké úctě k soupeři. Příprava totiž něco stojí, čas, peníze, energii a nejen mojí, ale i celého týmu trenérů a tak dále. Proto jsem třeba x krát šel na zápas nemocný či se zraněním, jako jednou právě na Heroes gate, 14 dní po operaci ruky. Nehledě na to, že prodáváte právě na sebe i dost lístku a to vše je najednou pryč. Veškerá snaha kvůli nějaké rýmě a 3 dny po zápase Marťas dává fotky z Thajska. No obrázek nechám na každém…
Teď už o tu odvetu tolik nestojím. Zápas beru hlavně kvůli Mírovi, který když jsem byl v jednom ohni, jakmile mi to zrušil, tak jsem tvrdil, že už s ním nikdy nepůjdu. Míra mi řekl: nikdy neříkej nikdy, uklidni se atd… bylo cítit, že by tenhle zápas za nějaký čas, až opadnou emoce, stejně znovu postavil. No a je to tu a já se těším. Řekl bych, že to bylo jen dobře, jak to dopadlo, jelikož teď jsem jak psychicky, tak fyzicky i technicky o dost dál a cítím se daleko líp připravený.

 

Jaké jsou silné stránky soupeře?

Určitě agrese, málokdo je tak agresivní, chce vyhrát za každou cenu. Proto neustále fauluje, je to nečestný soupeř, ale s tím se teď už počítá 🙂

Máš nějaký vzkaz pro soupeře?

Doufám, že jsi dobře připravenej a že předvedeme ještě lepší zápas než v SaSaZu.

Kde se na zápas připravuješ a jak jsi s přípravou spokojený?

Připravuju se jako vždy spolu s Aplikem, je to můj skvělý parťák a mě je ctí s ním makat u nás v pražském X gymu pod vedením Lukáše Masty Jirkovského. Dále chodím právě k Aplikovi do jeho AMT gymu na sparingy a párkrát když Masta nemohl, mě David Palla vzal na lapy. Navíc jsem navázal spolupráci s legendou Arturem Kyshenkem. Když jsem byl na soustředění u něj v gymu, asi jsem udělal dojem. Sám od sebe mi nabídl stát se součástí jeho Kyshenko pro teamu, což je pro mě obří čest a velký náboj. Uvidíme, co to přinese. O kondice se mi stará troufám si říct nejlepší kondiční trenér u nás Michal Břetenář. Takže kondičně jsem na tom nikdy tak dobře nebyl. S přípravou jsem spokojený maximálně, navíc díky bezkonkurenčním krabičkám od “Jezte s námi” mi hubnutí 14 kg nepřišlo nějak drastický a i po téhle stránce se cítím výborně.

Chtěl bys pozvat na Heroes Gate diváky?

No jasný. Moc vás všechny zvu na tuto prestižní akci, kde vás čeká pořádně nabitá fightcart, která tu už dlouho nebyla! Doufám, že mě v tom nenecháte a budete nás pořádně hnát kupředu a vytvoříte tu nejlepší atmosféru jako vždy.
.
Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!