Rozhovory
0

Jiří Apeltauer: S Pavlem předvedeme parádní muaythai

 Legendární bojovník Jiří Aplik Apeltauer se tento pátek na turnaji Heroes Gate 20 v předposledním zápase své kariéry utká s Pavlem Hvězdou. Zvítězí v tomto duelu ortodoxní muaythai v podání Aplika nebo holanský styl Pavla? Tvůj poslední zápas bylo vítězství v Lucerně. Jaký jsi měl ze souboje pocit? Chtěl jsem předvést víc, ale to chci […]

 Legendární bojovník Jiří Aplik Apeltauer se tento pátek na turnaji Heroes Gate 20 v předposledním zápase své kariéry utká s Pavlem Hvězdou. Zvítězí v tomto duelu ortodoxní muaythai v podání Aplika nebo holanský styl Pavla?
Tvůj poslední zápas bylo vítězství v Lucerně. Jaký jsi měl ze souboje pocit?
Chtěl jsem předvést víc, ale to chci vždycky. I když to možná vypadalo na jasnou výhru, byl to těžký zápas. Soupeř se po nějakém mém trefeném úderu stáhl a snažil se věšet a nenechat mě pracovat, ale pořád tam hrozila jeho nejsilnější zbraň naskočené koleno, což při 190 centimetrech je vždy nebezpečný a proto jsem musel být až do posledního gongu maximálně soustředěnej.

Opravdu to byla tvoje poslední Lucerna nebo to ještě zvážíš?
Byla😉 Měla být už dlouho před ní a tak to zůstane… V červenci mi bude 45 a v Lucerně nechám místo mladším. Já už tam mám myslím svoje nalítáno😀

V pátek na Heroes Gate tě čeká Pavel Hvězda. Jak hodnotíš svého soupeře?
Pavel je fajn kluk, potkáváme se na soutěžích, kde působí jako trenér a rozhodčí, takže jsme běžně v kontaktu. Uznávám ho i jako bojovníka. Je to takový nenápadný kluk, což mi je asi bližší, tenhle způsob vystupování, ale o to nebezpečnější je v boji. Mladej hladovej lovec.

Jak jsi spokojený s přípravou na zápas?
Proběhla bez komplikací. Sice jsem úplně neměl v plánu na jaře bojovat, ale přišla nabídka na tuhle top jménama vyšperkovanou akci, za což Heroes Gate, Toušákovi a Láďovi děkuju, tak se holt pár týdnů po Lucerně zas začalo makat. Vše běželo jak má. Masta lapy, jako vždy to je základ a co řekne on, to platí a dělám a poslouchám na slovo, sparingy u nás v gymu, kam jezdí pravidelně elitní snipeři z Hanumanu, Trutnova, X Gymu a k tomu trápení se Slávkem Konečným.
Nic se nějak zásadně nepo….. 😀

Máš už domluvený něco dalšího?
Ano mám. Už mi to defacto naplánoval Masta minulý rok někdy v říjnu a je to akce, kde zakončím svou muaythai kariéru. Je to galavečer XFN 27. 12. v O2 Aréně, kde bude i již hodně sledovaný zápas Marpo vs Rytmus. A jelikož tam budou další velká jména, asi ta největší české bojové scény a pro mě se nejspíš bude hledat nějaké známé thajské jméno, nešlo tuhle nabídku odmítnout a právě v podobném zápase ukončit kariéru.

Chtěl bys na Heroes Gate pozvat diváky?
Fanoušci ringových sportů, koukejte dorazit!!! S Pavlem stopro předvedeme parádní muaythai. Ale co přijde potom, na to si držte klobouky, to bude jízda. Spejbl vs Vondrys, Ganouš vs Rocky, Vitovčák, Mates z Brna, chcete něco víc? Buďte tam a žeňte ty kluky, protože Heroes Gate 20 bude fighterský peklo😉

.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!