Rozhovory
0

Pavel Hvězda: Heroes Gate bude jízda od začátku do konce

Přestože Pavel Hvězda začal s bojovými sporty až v 18 letech, dokázal se vypracovat na velmi dobrou úroveň. To bude chtít jistě potvrdit vítězstvím s legendárním Jirkou Aplikem Apeltauerem. Jak dlouho provozuješ v bojové sporty a co tě k nim přivedlo? Bojové sporty provozuji od roku 2010, vždycky se mi tyto sporty líbily, ale dostal […]

Přestože Pavel Hvězda začal s bojovými sporty až v 18 letech, dokázal se vypracovat na velmi dobrou úroveň. To bude chtít jistě potvrdit vítězstvím s legendárním Jirkou Aplikem Apeltauerem.
Jak dlouho provozuješ v bojové sporty a co tě k nim přivedlo?
Bojové sporty provozuji od roku 2010, vždycky se mi tyto sporty líbily, ale dostal jsem se k nim až v 18 letech kvůli zlepšení fyzičky (byl jsem hodně tlustý a odtuď vznikla i přezdívka Pů- copyright Jakub “Háďa” Stejskal).
Kterými kluby jsi prošel a kteří trenéři tě vedli?
Začínal jsem v Pretorian gym Pardubice pod trenérem Františkem Smetánkou, který mě připravoval na první zápasy a kterému vděčím za hrozně moc. Fanda byl skvělý trenér a kamarád a moc mi chybí…. Po těch nešťastných událostech, kdy Fanda zesnul, jsme jako tým pokračovali a já trénoval Muay thai pod Adamem Audym a BJJ/MMA pod Jakubem Stejskalem a box pod Jirkou Drbalem. Poté jsem byl půl roku pracovně v Brně, kde jsem trénoval pod Petrem Kalendou (bývalý kvalitní zápasník Muay thai Brno). Po návratu z Brna mi v SK Pretorian na Muay thai chyběli kvalitní sparing partneři ve váze (Adam má něco kolem 90 kg a Igor Ivaniuk něco kolem 60kg) a měl jsem jiné představy o svém směřování a tak jsem začal jezdit do Good luck gymu na sparingy s MMA zápasníky. (Kincl, Bahník, Kvapil, Dvořák…). Po odchodu kluků jsem zůstal v GLG u Hanzáka a začal tam trénovat Muay thai. Začátky byly horší a scházelo se nás pomálu, ale to se časem zlepšilo a teď se sházíme v super počtu a já mám kvalitní sparingy a spoustu nových nadějí tohoto sportu (zde bych rád zmínil Toma Martínka). Nicméně během začátků v GLG jsem navázal spolupráci se Spejbl gymem Praha a můžu říct, že to je top klub v ČR!!!! Kvalitní sparingy ve váze (Martin Gaňo, Dag Hoke, Jan Šindelář, Jan Chroust, Renat Beket, František Prokůpek a spousta dalších, kterým se omlouvám, že si na ně v rychlosti nevzpomenu). Skvělý duo (trio) trenérů. A hlavně rodinná atmosféra, kterou jsem nezažil od dob starýho Pretorianu. Jsem hrozně rád, že zde můžu trénovat.
V jakých stylech zápasíš a který ti je nejbližší?
Zápasím ve stylech Muay thai, MMA a K1. Nejbližší mi je K-1, ale paradoxně nejvíc zápasů mám v MT. Profi zápasy bych do budoucna chtěl chodit hlavně v K-1 a MT jen výjimečně.
Tvůj poslední zápas byla pyramida v Českých Budějovicích. Jak bys popsal průběh?
Průběh pyramidy bych popsal takto: V prvním zápase jsem nastoupil proti Martinovi Kluskovi, který měl asi 2 metry. Vyhrál jsem 3:0 na body. Ve finále pyramidy jsem nastoupil proti Josefu Talafousovi, který mě ve druhém kole pěkně trefeným loktem udělal cut a doktor zápas ukončil.
Na Heroes Gate tě čeká Jirka Apeltauer. Jak hodnotíš svého soupeře?
Jirka Apeltauer je legenda tohohle sportu a má absolutně odlišný styl než já. Myslím si, že tohle se bude divákům líbit. Aplik bude reprezentovat spíš ortodoxní thajskou školu, já půjdu spíš holandskou školu.
Kde se na zápas připravuješ a jak jsi s přípravou spokojený?
Připravuju se v Good luck gymu a Spejbl gymu. Hodně jsem i s Hanzákem v GLG pracoval na fyzičce, takže si troufnu říct, že jsem ready a že příprava byla kvalitní jak nikdy na nikoho jinýho a jestli to Jirka podcenil, bude ho to mrzet.
Máš nějakou další nabídku na zápas?
Další nabídku nemám, ale asi seberu trochu odvahy a vyzvu někoho po facebooku. 😀 😀
Chtěl bys na Heroes Gate pozvat diváky?
Diváky bych určitě rád pozval(ale stačí jen pohled na startovku a myslím si, že každý hned kupuje lístek). Celá startovka je naprosto skvělá a myslím si, že tohle bude jízda od začátku do konce. Zápas Spejbl vs Vondráček už bude jen třešnička na opravdu kvalitním dortu.
Na dráhu fightera se vydal i tvůj mladší bratr. Jak jsi spokojený s jeho výkony a pomáháš mu v této cestě?
Brácha se vydal na cestu fightera a kouče. 🙂 Pomáhá mi, všude se mnou jezdí a je to můj vůbec nejlepší kámoš, kterej nikdy nezklame. Teď do Prahy na HG20 se mnou jede taky a bude mi dělat společnost a ladit hlavu. Jinak jeho sportovní kariéře dávám čas. Brácha se mnou objíždí všechny tréninky, maká a baví ho to. Zatím má odzápasené 2 zápasy, ale až trochu přibere a vyroste, bude to lepší a bude mít i víc soupeřů a víc zápasů. 🙂 Doufám, že se spolu ukážeme alespoň jednou na společný gale. 🙂
Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!