Rozhovory
0

Lucie Aubrechtová: Muaythai mi přirostlo k srdci

Bejamínek reprezentace Lucie Aubrechtová má už řadu zkušeností ze zahraničních turnajů jako juniorka. Na mistrovsvtí Evropy v Praze ji čeká druhý start v ženské kategorii a my věříme, že i přes zdravotní problémy, které ji potkaly v přípravě se dokáže prosadit. Jak dlouho se věnuješ bojovým sportům a co tě k nim přivedlo? S bojovými sporty […]

Bejamínek reprezentace Lucie Aubrechtová má už řadu zkušeností ze zahraničních turnajů jako juniorka. Na mistrovsvtí Evropy v Praze ji čeká druhý start v ženské kategorii a my věříme, že i přes zdravotní problémy, které ji potkaly v přípravě se dokáže prosadit.

Jak dlouho se věnuješ bojovým sportům a co tě k nim přivedlo?

S bojovými sporty jsem začala před necelými třemi lety původně za účelem umět se jen trochu bránit. Od mala jsem byla zvyklá hodně sportovat, ať už šlo o snowboarding, jízdu na kole, horolezectví, ale především tanec. Pak jsem ale chtěla začít s úplně něčím jiným.

Proč sis vybrala právě thajský box?

Upřímně jsem tehdy ani pořádně nevěděla, co muaythai všechno obnáší a v čem se vlastně liší od ostatních bojových sportů.  Jediné co jsem věděla, že u nás v Rokycanech je úspěšný oddíl, a tak jsem to tam zkusila. Ani nedokážu říci proč, ale prostě mi tento sport přirostl k srdci.

Kterými kluby jsi prošla a kteří trenéři tě vedli?

Od začátku trénuji v rokycanském Tik-Ťaku, kde si mě vychovává náš zároveň i reprezentační trenér Jarda Hodina. Jen díky němu mám možnost zápasit se světovými špičkami, abych nasbírala cenné zkušenosti, které v Česku kvůli nedostatku soupeřek nezískám.

Jaká je tvá zápasová bilance a co považuješ za svůj dosavadní největší úspěch?

Jak už jsem se zmínila, v České republice nejsou žádné soupeřky ve stejné váhové kategorii. Taky proto jsem za svou krátkou kariéru nezažila moc zápasů a moje bilance jsou 4 výhry a 5 proher, z toho jenom tři zápasy jsem měla na domácí půdě. Za svůj největší dosavadní úspěch považuju asi stříbrnou medaili z mezinárodního turnaje v Turecku.

V červenci budeš reprezentovat Česko na mistrovství Evropy v Praze. Už jsi někdy na turnaji IFMA startovala a jak se tam těšíš?

Na turnaji IFMA jsem startovala minulý rok na MS juniorů v Thajsku, poté na ME ve Francii a tento rok na MS v Mexiku poprvé v kategorii žen. Právě proto také vím, jak velká konkurence na těchto turnajích bývá.  I přesto věřím, že před domácím publikem do toho všichni naši reprezentanti včetně mě dají maximum, a tak by se nějaký úspěch mohl dostavit.

Kde se na turnaj připravuješ a jak jsi s přípravou spokojená?

Ještě před Mexikem jsem absolvovala soustředění s reprezentací v Teplicích a vydala se na vlastní pěst trénovat do Švédska  s jejich šampionkou Therese Gunnarsson.  Ani v Mexiku jsem po vyřazení ze soutěže nezahálela. Problém ale byl, že při zápase s thajskou zápasnicí mi prasknul ušní bubínek a vytvořil se mi v uchu zánět. Ten jsem po návratu z Mexika musela vyléčit antibiotiky, které mě na čas vyřadili z tréninků, a zároveň mi bohužel rozhodily imunitu. Chytla jsem infekci horních cest dýchacích, což mi moji přípravu vůbec neulehčuje. V současné době jezdím na infuze vitaminu C, abych byla do ME v nejlepším možném zdravotním stavu.

Jaké jsou tvé sportovní plány do budoucna?

Jelikož jsem mezi ženami nováček, chtěla bych teď především získávat zkušenosti, abych časem byla na stejné úrovni, jako světové šampionky.

Vstupenky zakoupíte zde: https://www.ticketlive.cz/en/event/european-championship-in-muaythai-2018

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!