Rozhovory
0

Karolína Klusová: IFMA je nejvíc v postojových bojových sportech

Karolína Klusová dostala šanci se na mistrovství Evropy IFMA ukázat v pro ní netradiční váze do 60 kg. Tu hodlá příští týden proměnit v medaili.  Kolikátý turnaj IFMA to pro tebe bude a jak se na něj těšíš? IFMA turnaje jsem se zatím účastnila jako divák v Thajsku na mistrovství světa juniorů, kde jsem měla […]

Karolína Klusová dostala šanci se na mistrovství Evropy IFMA ukázat v pro ní netradiční váze do 60 kg. Tu hodlá příští týden proměnit v medaili. 

Kolikátý turnaj IFMA to pro tebe bude a jak se na něj těšíš?

IFMA turnaje jsem se zatím účastnila jako divák v Thajsku na mistrovství světa juniorů, kde jsem měla tu příležitost zatrénovat si s nejlepšími na světě. Teď poprvé se zúčastním jako zápasnice a moc se těším. IFMA je nejvíc v postojových bojových sportech. Miluji hymnu thajského boxu a Wai Khru, kde můžu vzdát úctu soupeřce.

Jak ti vyhovují pravidla IFMA, kde je velký důraz kladen na aktivitu a bodování?

Jako boxerka jsem hodně aktivní a mám útočný styl, takže tato pravidla mi sedí. Můj oblíbený styl je také klinč. Ten je také velmi dobře bodovaný. Jsem hrdá, že můžu bojovat za C.M.T.A., Českou republiku a nechat tam každý kousek sebe.

Kde se na turnaj připravuješ a v jaké formě se cítíš?

Jako zdravotní sestra pracuji na operačním sále a dostala se mi ta možnost, že mám před zápasy dva týdny volno. Nejlépe se připravujeme doma v Como-3 gym s trenérem Khru Vaňkou. Připravuje mi tréninky přímo na míru a podle bodování IFMA. Na začátku přípravy jsem vyhrála dvě pyramidy v cizině. A teď forma vrcholí. Cítím se ,,hladově”.Miluji ty dny před zápasem, je to jako lov…. potřebujete ulovit svou kořist. Když vstoupím do ringu je to stejné…. je to mé území, můj ring. A má kořist, takže teď jsem hladová … Chci udržet svou vítěznou vlnu a medaile z IFMA nechat v České republice.

V jaké váhové kategorii budeš startovat a budeš nějak upravovat svoji hmotnost?

Jdu o váhu výš, normálně chodím 57 kg. Nominaci v 57 jsem těsně prohrála 2:1, nabídla se mi tahle možnost v 60 kg a je to velká výzva. Takže váhu nemusím řešit.

Jakou očekáváš kvalitu soupeřek?

Dívala jsem se a mám s Eliškou nejvíc obsazenou pyramidu. Jedu A elite classe, soupeřky mají kolem stovky zápasu, dokonce mám v pyramidě TOP světovou špičku Nili Block, která má za sebou 7 světových titulů IFMA, několik evropských IFMA. S Nili jsem si mohla vyzkoušet sparing právě před rokem v Thajsku. Sparingy byly úžasné, plno zkušeností, dostala jsem rok přípravy, který jsem plně zúročila a připravila se, takže jdeme lovit Lagertha.

Vstupenky zakoupíte zde: https://www.ticketlive.cz/en/event/european-championship-in-muaythai-2018

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!