Rozhovory
0

Dalším Čechem v Glory je Matěj Peňáz

Akademický mistr světa v muaythai Matěj Peňáz dosáhl dalšího úspěchu, když podepsal smlouvu v nejprestižnější organizaci K1 Glory Kickboxing. Kolik zde bude mít zápasů, proč přestoupil do jiného gymu a jaké má plány do budoucna se dozvíte v následujícím rozhovoru. Na konci července jsi zvítězil na Akademickém mistrovství světa muaythai v Thajsku.V jaké váhové kategorii […]

Akademický mistr světa v muaythai Matěj Peňáz dosáhl dalšího úspěchu, když podepsal smlouvu v nejprestižnější organizaci K1 Glory Kickboxing. Kolik zde bude mít zápasů, proč přestoupil do jiného gymu a jaké má plány do budoucna se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Na konci července jsi zvítězil na Akademickém mistrovství světa muaythai v Thajsku.V jaké váhové kategorii jsi startoval a jaká byla konkurence?
Startoval jsem poprvé ve váhové kategorii -91kg, protože se mi nedařilo váhový limit splnit a nechtěl jsem se s ním v týdnu opakovaně trápit. Měl jsem dva zápasy, kdy jsem porazil francouzského reprezentanta a pak tureckého.
Budeš dál zápasit ve své váze nebo přijímat i nabídky do -91?
Nebudu, soustředím se na váhu do 85.
Finálový zápas jsi doboxoval se zlomeninou nosu. Věděl jsi v průběhu souboje, že nos je zlomený a jak moc tě to omezovalo?
Nos mi soupeř zlomil asi 30 sekund před koncem zápasu, otočkou loktem. Věděl jsem jenom, že mě trefil a že mi odněkud teče krev. Nijak mě to neomezovalo, až teď mě to omezuje v trénování 😅.
Nyní jsi podepsal smlouvu v nejprestižnější organizaci K1 Glory Kickboxing. Na kolik zápasů máš smlouvu?
Přesně tak, smlouvu mám na 24 měsíců, mělo by to být 3-4 zápasy za rok. 
Kdy budeš mít v Glory první zápas?
Na datum prvního zápasu ještě čekám.
Nyní budeš startovat za Hron gym a Gauny team. Proč ses rozhodl odejít z Jetsaam gymu?
Odchod z Jetsaamu už se mi v hlavě motal delší dobu. Cítil jsem, že už to není ono, ať se jednalo o tréninky, vztahy, důvěru… Hron a Gauny gym jsem zvolil kvůli tomu, že se s klukama znám, sedí mi, jací jsou pohodáři a k tomu všemu mají kontakty po celém světě.
Budeš se i nadále zúčastňovat amatérských mistrovství v thajském boxu?
To se uvidí, ale prioritou se teď pro mě stává hlavně profesionální kariéra.

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!