Rozhovory
0

Adrian Smrčka: Nabízíme zápasníkům evropský nebo světový titul

Dnes vám představíme promotéra Night of Warriors a Yangames Fight Night Adriana Smrčku. Kdy se Andy rozhodl vstoupit na scénu bojových sportů, jaký je jeho názor na neúčast Karlose Vémoly na Night od Warriors a jaké galavečery by chtěl pořádat, se dozvíte v následujícím rozhovoru. Kdy jsi vstoupil na bojovou scénu a co tě k tomu […]

Dnes vám představíme promotéra Night of Warriors a Yangames Fight Night Adriana Smrčku. Kdy se Andy rozhodl vstoupit na scénu bojových sportů, jaký je jeho názor na neúčast Karlose Vémoly na Night od Warriors a jaké galavečery by chtěl pořádat, se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Kdy jsi vstoupil na bojovou scénu a co tě k tomu vedlo?

Vstoupil jsem na ní v roce 2008, když mě kamarádi Jirka Mulač a spol. pozvali na Mistrovství republiky v K1 a když jsem viděl tu úroveň, tak jsem si řekl, že je potřeba s tím něco udělat a začal jsem se věnovat promotérské a organizační činnosti.

Co vše jsi od toho roku 2008 zaštiťoval a promoval?

Začal jsem Mistrovstvím republiky K1, které se vypracovalo na mezinárodní mistrovství republiky K1 a nyní z toho máme Evropský pohár WAKO. K tomu děláme Yangames Fight Night ve Žlutých lázní, Night of Warriors v Liberci a k tomu spolupracujeme s mnoha galavečery jako je Noc válečníků na Kladně, Dobříš a takové menší galavečery, kde spíše děláme servis těm klukům, aby se ta gala někam posouvala a nebyla stejná jako v 90 letech.

Co je z těchto akcí pro tebe srdcovou záležitostí?

Evropský pohár a Žluté lázně.

Ty sám jsi někdy dělal bojové sporty?

Začínal jsem klasicky s karate v Roudnici nad Labem, zkusil jsem si i kickbox, ale to vše jako ještě junior do svých 17 let.

Kromě toho, že se zabýváš bojovou scénou, tak i děláš trucky.

Tahače stojí hodně peněz, hodně času a jsou to takové dva hlavní sporty, kterým se věnujeme, tedy bojové a motorismus.

V listopadu nás čeká Night of Warriors. Po kolikáté se již koná a od kdy v ní figuruješ ty?

Night of Warriors je po třinácté, já jsem naskočil do takzvaně rozjetého vlaku, kdy Lojza Škeřík s Martinem Berkou tuto akci založili, dělali jí velice dobře, ale pak se mezi sebou úplně nepohodli, Lojza začal dělat své galy v Jablonci a Martin zůstal na Night of Warriors sám, takže mi nabídl nějakou spolupráci, na kterou jsme si oba plácli a společně s Danem Pernerem děláme Night of Warriors společně ve třech.

Koho zde tentokrát uvidíme?

Tak v hlavním zápase uvidíme Prince Aounallah vs ruský zápasník Mikhail Ragozin, kteří půjdou v MMA o světový pás WASO ve váze do 93 kg. Startovka budenapůl MMA a K1 a bude tam výborný zápas v klasickém boxu. Viktor Pavlíček v supertěžké váze, Lucie Mudrochová, Honza Malach a celá řada dalších. V K1 velmi očekáváný a diskutovaný zápas Marián Tůma vs Franta Kohout. Další zápas bude miláček domácího publika Tomáš Penz. Klasický box bude ve znamení návratu po třech letech Ládi Kutila, kde bude boxovat v 86 kilech na šest kol.

Jak se ti podařilo Láďu přesvědčit, aby šel ještě boxovat na galavečeru?

Je to tak, že s Láďou jsme kamarádi, navštěvujeme se, on chodí k nám na galy a my zase k němu. Když jsem byl u něj v gymu a viděl ho, jak trénuje, tak mi to přišlo jako příprava na zápas. Láďa mi řekl, že ne, že pouze se sebou musí něco dělat, aby neměl břicho jako já a že potřebuje přidat, takže jsme ten rozhovor více rozvedli, že pokud potřebuje přidat, tak musí mít motivaci a tou je zápas. Takže jsme to při kamarádském rozhovoru upekli. Láďa je v kondici, kdy stačí trochu přidat a nechce svůj zápas na Heroes gate, kde se musí věnovat pořadatelské činnosti, partnerům a není na zápas úplně čistá hlava, takže rád přijmul nabídku na Night of Warriors na zápas se zahraničním soupeřem.

Proč na Night of Warriors nenastoupí Karlos Vémola, je to pro vás definitivní?

Karlos nenastoupí, s Karlosem jsme jednali samozřejmě, měli jsme zájem, aby česká jednička ve své váze nastoupila, ale nedohodli jsme se s Petrem Karešem, který ho zastupuje jako manager. Karlos u nás nastoupil po návratu z vězení, kdy vyhrál, dále u nás nastoupil po těžkém zranění a operaci páteře před zápasem na XFN s Petrem Ondrušem, který také pro něj dopadl dobře a spolupráce byla dlouhodobá, vygradovalo to v nabídku na další spolupráci. Byl to právě Karlos, který u nás v Liberci po Princově vyhraném zápase nad Eldarem Rafigaevem spontálně vyzval Prince a naše promotérská činnost spočívala v tom, přesvědčit Prince, aby zápas vzal. Prince mi odpověděl, že je to pro něj výzva, že rád výzvu s bývalým zápasníkem UFC přijme. Karlos se tvářil, že v tom není žádný problém, termín byl domluvený, zápas byl domluvený a Karlos to den před zápasem zrušil. Spekulací a důvodů bylo prezentováno hodně, z mého pohledu je pravda taková, že nastoupit prostě nechtěl – nesměl – zákaz od Petra Kareše, jen hledali, jak se zápasu vyhnout, necítil se připravený. Pokud se dívám na celou věc zpětně, tak počítali s tím, že se dohodneme, zápas Princovi zrušíme a nahradíme 10. listopadu. Že by nenastoupil jsem si nepřipustil po tom, co řekl fanouškům i nám, že v tom slíbeným zápasu, na který ho Petr Kareš podle jeho slov  uvolnil, nenastoupí. Je to jenom mediální tah, kdy říká, že Cyril Pohl ho porazil, ano, porazil ho, ale v K1, nikoliv v MMA. Je to jako bychom řekli, že Connor už není dobrý zápasník poté, co prohrál v boxu. Jsou to jenom výmluvy a prohlášení, který Karlos vydal ke mně jak k promotérovi Night of Warriors, tak k fanouškům, že je to druhořadý soupeř se špatným skóre, jsou z mého pohledu jsou jen výmluvy. Podíváme se na soupeře, s kterým nastoupil v Plzni, tak je to i papírově slabší soupeř, než je Prince. Myslím si, že promotér Petr Kareš, který zastupuje Karlose ho nepustí do zápasu, kde není Karlos jasným favoritem, kde je ta šance třeba 50 na 50. Karlos nedávno dostal nabídku na soupeře od ruské federace RCC, s kterou mimo jiné Night of Warriors podepsalo spolupráci a soupeř Prince je právě z této organizace, tak Petr Kareš opět odmítl RCC sjednaného soupeře pro Karlose a důvod byl stejný. Promotér Karlose nepustí soupeře, který by byl papírově vyrovnaný nebo silnější, protože to je jediná hvězda mediální a marketingová, kdyby byl totiž Karlos poražen, tak Petr Kareš by tou ztrátou strašně utrpěl a i proto Karlos nenastoupil už na předešlých Night of Warriors, tak jak tvrdí, že byl nemocen, s námi mezi čtyřma očima jednal a uvedl, že prostě nenastoupí. Takže si myslím, že to je ne z hlavy Karlose Vémoly, ale dostal nařízení od svého managera a soupeři tomu odpovídají. Myslím, že soupeře které má, jsou pečlivě vybíraní tak, aby Karlos neprohrál.

Zmínil jsi ruskou organizaci RCC, v čem bude spočívat vaše spolupráce na Night of Warriors?

Bude spočívat právě v titulovém zápase, kdy RCC dodalo zápasníka proti Princovi, který splňuje kritéria pro to, aby se mohl uskutečnit souboj o světový titul. Dále máme v jednání další zápasníky ještě na tomto Night of Warriors. Jednáme o soupeřích ve váze – 66 kg a supertíze, startovka se ještě tvoří.  Spolupráce s RCC zní tak, že bojovníci z jejich organizace budou jezdit k nám na galavečery, nejen na Night of Warriors a naši bojovníci budou jezdit k nim. Ruským přátelům se líbí to, že u nás zápasí cizinec vs cizinec, takže když shlédli Yangames Žluté lázně, tak oceňovali, že spoustu zápasů bylo mezi zahraničními bojovníky navzájem a příjemně je překvapilo i, že jsme nabídli Francouze nikoliv Čecha o titul. Nigh of Warriors i Yangames míří na úroveň, že stavět startovku 12 Čechů proti cizincům je pořád jen český galavečer a my chceme mezinárodní galavečer. Když to s nadsázkou srovnáme s UFC, tak to není 12 Američanů proti cizincům. XFN jde cestou Češi vs cizinec, my jdeme tou cestou kvalitní zápasníci o evropské či světové tituly. Dávat titul Night of Warriors, tak to mi přijde trapný a pokud prostě někdo udělá svůj titul, tak je to třeba pro legendy jako byl třeba Petr Vondráček a Ondřej Hutník, kdy jde o poděkování promotéra za celoživotní přínos jako byl na Heroes Gate. Ale dávat Karlosu Vémolovi titul Night of Warriors nebo jakýkoliv promotérský český titul mi přijde směšný, takže my nabízíme takovým zápasníkům evropský nebo světový titul.

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!