Rozhovory
0

Leo Brichta: Počkám, co mi soupeř ukáže v kleci

Český supertalent MMA Leo Brichta se 27. 10. na Fusion FN v Brně vrací po komplikovaném zranění do klece. Jeho soupeř bude německý Philipp Haarburger. Tvůj poslední zápas byl hodně smolný, když ses zranil. Jak se to stalo a co přesně sis zranil? Když jsem házel soupeře, tak se mi chodidlo zastavilo o žíněnku a přivodil […]

Český supertalent MMA Leo Brichta se 27. 10. na Fusion FN v Brně vrací po komplikovaném zranění do klece. Jeho soupeř bude německý Philipp Haarburger.

Tvůj poslední zápas byl hodně smolný, když ses zranil. Jak se to stalo a co přesně sis zranil?

Když jsem házel soupeře, tak se mi chodidlo zastavilo o žíněnku a přivodil jsem si luxaci Lysfrankova kloubu (nárt).

 

Jak dlouho trvala rekonvalescence a od kdy jsi v plném tréninku?

Tak rekonvalescence trvala zhruba půl roku, kdy jsem prakticky nemohl trénovat a byl jsem rád, že chodím. Až teď poslední dva měsíce cítím, že je noha relativně v pořádku a mužů kopat. V ,,plném tréninku” jsem zhruba dva měsíce.

 

Podle fotek jsi také čas trávil posilováním, na kolik kilogramů ses dostal?

No na nějakou dobu se ze mě stala odborně řečeno ,,pumpička”, kdy jsem už nevěděl, co roupama, tak jsem zkusil fitko. V období, kdy jsem přemýšlel i nad Physique závody jsem vážil okolo 83 kg.

V sobotu 27. 10. tě čeká zápas na Fusion Fight Night v Brně. Kdo bude tvůj soupeř a co o něm víš?

Soupeře mám z Německa, jmenuje se Phillip a to je asi tak všechno, co vím. Viděl jsem jeden zápas, ale nedokoukal jsem ho do konce. Nikdy jsem si soupeře nestudoval, radši počkám, co mi ukáže v kleci.

V jaké váhové kategorii budeš startovat a jak upravuješ váhu?

Zápas bude do 70 kg, což je u mě klasika. Váhu budu lehce ladit, protože teď mám okolo 75 kg. Takže moc shazovat nebudu. Udržuju zdravou životosprávu neustále, takže 5 kilo je pro mě hračka.

Kde se na zápas připravuješ a jak se před fightem cítíš?

Připravuju se pod hlavičkou Primmat gym Praha, v čele s Markem Lončákem a Eldarem Yakuzou. Teď se cítim dobře, na tréninku vyklepnu Davida Kozmu a ještě si o pauze dám kolo na lapách (David snad tu srandu pochopí). Uvidíme, jak se v zápase budu cítit po roční pauze, ale věřím, že to zvládnu a vyhraju. Nicméně jsem měl těžší soupeře a vyhrál jsem.

Máš domluveného něco dalšího?

Zatím nic domluveného nemám, soustředím se na kariérní růst a rozvoj sama sebe po intelektuální stránce. Chci si dokázat, že na co sáhnu, je Win.

Chtěl bys do Brna pozvat diváky?

Do Brna chci pozvat všechny Pražáky, co se nebojí D1, protože tam se teprve ukáže, kdo má takzvaně ,,koule”. Ale hlavně tam chci pozvat fanoušky bojových sportů, aby přišli za fandit a podpořit zápasníky. Bude to super akce!

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!