Rozhovory
0

Láďa Kutil: Soupeř je aktivní boxer, ale já ho prostě porazím

Po třech letech se mezi provazy vrací Láďa Kutil, který si stále udržoval kondičku a nyní se rozhodl užít si ještě další zápas. Jeho soupeřem na Night of Warriors bude Chorvat Petr Mirlaj.  Láďo, kdy jsi začal s boxem a co tě k němu přivedlo? S boxem jsem začal v roce 1990. Já jsem sportoval od mala, dělal […]

Po třech letech se mezi provazy vrací Láďa Kutil, který si stále udržoval kondičku a nyní se rozhodl užít si ještě další zápas. Jeho soupeřem na Night of Warriors bude Chorvat Petr Mirlaj. 

Láďo, kdy jsi začal s boxem a co tě k němu přivedlo?

S boxem jsem začal v roce 1990. Já jsem sportoval od mala, dělal jsem různý sporty, rok šerm, atletiku sedm let nebo ragby asi rok. A pak mě to přivedlo na box, když jsem šel takhle v Žitný ulici, kde jsme chodili do tělocvičny, šel jsem se tam podívat, přihlásil jsem se a už jsem tam zůstal.

 

U jakých trenérů jsi začínal a s kým trénuješ nyní?

Začínal jsem u Pepy Malíka, to byl reprezentační trenér, taková akční legenda. U něj jsem trénoval 4 roky, on pak odešel a já jsem hledal nového trenéra. Přišel jsem za Rosťou a u něj jsem už zůstal. Ačkoli Rosťa už netrénuje, jsme spolu stále v kontaktu. Momentálně mě trénuje Saša, na fyzičku mám Hejreta.

Jakou máš bilanci v amatérech a v profi boxu?

V amatérech mám 214 zápasů, z toho 187 vyhraných. V profi mám bilanci 19 výher a 4 prohry.

Co považuješ za svůj největší úspěch, jak v amatérech, tak i v profi?

V amatérech jsem 3 x šahal na medaili, 2 x na Evropě a jednou na světě. Větší úspěch je třeba vyhraný turnaj Pula, Frankofonní hry a vítěz Bundesligy, kde jsem boxoval za Magdeburg.

Ty sis předloni zkoušel vybojovat nominaci na olympiádu, co tě k tomu vedlo?

Zavolal mi Pavel Hynek, že je tady ta možnost, si to zkusit, protože schválili profíky. Měl jsem 99 kg, když jsme to začali řešit, takže jsem buď mohl vzít těžkou váhu, nebo polotěžkou, ve které brali první tři. Během těch 3 měsíců jsem musel shodit docela dost. Šel jsem s Polákem, se kterým jsem prohrál na body. Oni mají trochu jiné bodování, než v amatérech, a ta příprava na to by byla třeba alespoň rok.

Teď se připravuješ na zápas na Night of Warriors, který se koná 10. listopadu v Liberci. Proč jsi přijal nabídku boxovat zrovna tady, a ne u sebe na Heroes Gate?

To není, že bych přijal nabídku. Já jsem prostě boxovat chtěl a vybral jsem si kluky z Liberce, protože je mám rád, jezdím tam na každý galavečer. A jestli mám boxovat někde jinde, než na Heroes Gate, tak jedině tady. A důvod, proč ne na Heroes Gate, je, že příprava galavečera a příprava na zápas a pak samotný zápas na stejném galavečeru, nejde skloubit dohromady, abych ani jednu stranu neošidil. Já nechci žádný titul, já si chci prostě zaboxovat, užít si to, já to dělám jenom z lásky. Chodím pořád na tréninky, tak proč to nevyužít.

V jaké váze půjdeš a jak ti jde shazování?

Jdu ve váze -86 kg, takže shazuju celkem 13 kg. Teď už mi zbývá jen 7 kg. Shazování jde výborně, během tréninku vypotím 4 kg.

Kdo bude tvůj soupeř?

Soupeřem je Chorvat Petr Mirlaj. Vůbec jsem se nedíval na žádná jeho videa, nezjišťoval jsem víc informací. On je na rozdíl ode mne aktivním boxer, ale já ho prostě porazím 😊

A jak probíhá příprava, měnil jsi v ní něco zásadního oproti předchozím zápasům?

Kromě standardních tréninků u nás v Kutil gymu, chodím na sparingy, teď se chystám na soustředění na Slovensko. Příprava je určitě jiná, člověk s věkem dělá věci víc pocitově, mám větší vytrvalost, ztrácím rychlost, regenerace je také těžší.

Chystáš pak nějaký další zápas?

Já to nebudu uzavírat, uvidím podle toho, jak si zaboxuju. Dokud se budu cítit dobře, tak je možné vše😊

Od Night of Warriors se vrátíme ještě k Heroes Gate, které budou příští sobotu 26. října na Podvinném mlýně. Koho tam uvidíme, na koho se fanoušci mohou těšit?

Hlavním zápasem je titulový zápas mezi Matějem Kozubovským a Danielem Vítovcem, dále uvidíme Vláďu Říhu, Michala Krčmáře, Honzu Rudolfa a mnohé další.

Komu bys rád poděkoval?

Rád bych poděkoval všem, kdo podporují jak galavečer, tak i mě, fanouškům, sponzorům a stejně tak velký dík patří mé rodině.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!