Rozhovory
0

Dosud neporažený Jakub Chval v souboji o titul

Tuto sobotu se uskuteční galavečer Boxing Night Nová Paka 2018, kde v hlavním zápase uvidíme Jakuba Chvala, který  v  dosavadních pěti profesionálních zápasech vždy zvítězil v prvním kole. Tentokrát bude v sázce titul RBO.  Kdy jsi začal boxovat a proč ses rozhodl pro tento sport? Začal jsem boxovat, když mi bylo 13. Byl jsem nevybouřené […]

Tuto sobotu se uskuteční galavečer Boxing Night Nová Paka 2018, kde v hlavním zápase uvidíme Jakuba Chvala, který  v  dosavadních pěti profesionálních zápasech vždy zvítězil v prvním kole. Tentokrát bude v sázce titul RBO. 
Kdy jsi začal boxovat a proč ses rozhodl pro tento sport?
Začal jsem boxovat, když mi bylo 13. Byl jsem nevybouřené dítě, takže box pro mě byla ideální volba.
Kterými kluby jsi prošel a kteří trenéři tě vedli?
Úplné začátky jsem prožil v neregistrovaném klubu s pár nadšenci pod vedením Martina Kohúta. Lákalo mě ale něco více, než jen trénovat, tak jsem začal trénovat v BC Jičín pod vedením Bedřicha Doležala a Miroslava Janďourka. Zde jsem začal závodně boxovat. Po nějaké chvíli jsem byl zařazen do SCM mládeže Praha a začal jezdit na soustředění. Pro své výsledky jsem byl zařazen také do reprezentace, kde jsem okusil tréninky trenérů Šimáka, Baloga, Lorionova Vrby apod. Rok jsem také strávil v Praze, kde jsem trénoval u Filipa Miňovského. V rámci profesionálního boxu spolupracuji s Karlem Kubcem.
Kolik máš odboxováno amatérských zápasů a kolik v profi?
Když sečtu všechny amatérské zápasy, ať už národní ligy, první ligy, extraligy, zahraničí apod., dostanu se k číslu cca 110. V profi ringu mám za sebou od svého debutu v roce 2017 celkem 5 zápasů. Tyhle zápasy jsem všechny vyhrál před limitem v prvním kole.
Co považuješ za svůj dosavadní největší úspěch?
Za své největší sportovní úspěchy považuji 9. místo na MS juniorů v ázerbajdžánském Baku a účast na 1. OH mládeže v Singapuru. Obě tyto akce jsem absolvoval s Markem Šimákem.
V sobotu tě doma čeká titulový zápas. O jaký titul v něm půjde?
Bude se jednat o evropský titul menší organizace RBO. Dále máme pro diváky jedno překvapení, které si chceme nechat až do průběhu galavečera v tajnosti.
V jaké vaze jdeš a kolik budeš upravovat hmotnost?
Prvotní plán byl boxovat ve váze lehké, což je 61,2 kg, ale nakonec byla možnost boxovat o stejný titul ve welteru, tedy váze do 66,6 kg. Trenér se k tomu přiklonil a dohodli jsme se tedy na vyšší váze. Ne však proto, že bych nižší váhu neudělal, protože už teď mám po ránu 65,9 kg, což je pod hranicí welteru bez jakéhokoli odvodňování. Jeden z důvodů, proč jsme se přiklonili k vyšší váze je ten, že kromě přípravy na tento zápas pořádám s kolegy celý galavečer, trénuji další boxery a kromě práce mám také rodinu. Nechtěli jsme, aby toho finálně bylo přespříliš. Váhu jsem upravoval dlouhodobě od začátku přípravy, tedy od poloviny července, kdy jsem vážil 77 kg, jelikož jsem si po posledním zápase dal delší pauzu a neodolal pokušení jídla a nějakého toho piva.
Kdo bude tvůj soupeř a jaké máš o něm informace?
Mým soupeřem bude Richard Walter. Richarda znám, boxoval jsem s ním svůj poslední zápas v Poděbradech, kde jsem vyhrál před limitem. Poslední informaci, kterou o Richardovi vím, je, že boxoval v zahraničí, kde prohrál na body, což dle mého není špatný výsledek, jelikož si myslím, že za zahraničím zaostáváme. Každopádně sám dodal, že tentokrát chce být na zápas připravený lépe a ukázat, že v něm je mnohem více.
Kde se na zápas připravuješ a kdo ti v přípravě nejvíc pomáhá?
Nejvíce tréninků absolvuji ve svém klubu, jednou týdně dojíždím do Trutnova ke Karlu Kubcovi. Párkrát jsem také zajel na sparingy do Jičína a zde jsem zároveň zavzpomínal na staré časy. Co se týče tréninků samotných, tak mi nejvíce pomáhá již zmíněny Karel Kubec z Trutnova, který kromě toho, že je mým trenérem, mi také naslouchá a na průběhu přípravy se vždy shodneme.
V jaké formě se cítíš?
Cítím se vzhledem k organizování galavečera v dobré fyzické kondici, i když psychicky toho je na mě teď ještě hodně. Ale až se začnu rozcvičovat na zápas, tohle vše ze mě spadne.
Chtěl bys do Nové Paky pozvat diváky?
Určitě bych chtěl, aby dorazilo co nejvíce lidí, o čemž nepochybuji, jelikož tady u nás „na vesnici“ je po takovýchto akcích hlad a lidé si rádi zpestří večer. Pro událost jsme vybrali velký sál Hotelu Centrál, který je svým vzhledem skvělý, avšak jeho kapacita je omezená. Bohužel počítáme s tím, že akci nebude moci navštívit zdaleka tolik lidí jako v předchozích letech. Takže kdo opravdu chce přijít na gala, ať neváhá koupit lístky v předprodeji. Do sálu budeme pouštět diváky od 18. hodin a akce začne od 19. hodin. Dále bych chtěl zmínit, že večerem bude provázet herec Matouš Rajmont a akci navštíví také největší legenda českého profi boxu Lukáš Konečný. Další informace naleznete na FB Boxing Night Nová Paka 2018.

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!