Rozhovory
0

Lucie Sedláčková: Potřebovala jsem profesionální změnu v mé sportovní kariéře

Lucie během tohoto roku prošla velkými změnami a to jako v soukromém, tak sportovním životě. Zasnoubila se se svým partnerem Štěpánem Horváthem, vyměnila trenéra a už v listopadu se po roční pauze vrací mezi provazy. Ve svém dalším zápase se rovnou utká o Evropský titul EBU a její soupeřkou bude Nina Meinke.   V posledním zápase jsi […]

Lucie během tohoto roku prošla velkými změnami a to jako v soukromém, tak sportovním životě. Zasnoubila se se svým partnerem Štěpánem Horváthem, vyměnila trenéra a už v listopadu se po roční pauze vrací mezi provazy. Ve svém dalším zápase se rovnou utká o Evropský titul EBU a její soupeřkou bude Nina Meinke.

Foto: Petr Mamula styling Debbie Brownová

 

V posledním zápase jsi zvítězila vs Irma Balijagic Adler a získala stříbrný pás WBC. Jak bys popsala průběh souboje a je to tvůj dosavadní největší úspěch?
Soupeřka byla velmi houževnatá a pro mě nová zkušenost. Všech dosavadních titulů si vážím stejně, ale tento je v žebříčku nejvýš.

Nyní budeš boxovat téměř po roce. Za jakou stáj a proč tak dlouhá pauza?
Každý sportovec má svůj postupný vývoj a u mne to bylo tak, že jsem cítila potřebu změnit prostředí a trenéra. Chtěla jsem načerpat nové vlivy, nový způsob tréninku, zkrátka se v životě posunout dál.
Svojí manažerskou stáj jsem nezměnila, budu nastupovat do ringu za SES – manažerem Ulf Steinforthem.

V zápase, který se koná 17. 11. půjde o Evropský titul EBU. Kdo bude tvá soupeřka a co na ní říkáš?

Moje soupeřka je německá zkušená boxerka, která je ve světovém žebříčku o 7 míst přede mnou. Boxovala s Katie Taylor ( olympijskou vítězkou). Má bohatou amatérskou bilanci. Známe se osobně z amatérského boxu. Víme, jak boxuje ta druhá, ale profibox je velice odlišný od toho amatérského. Moc se na DUEL těším!

Kde se na zápas připravuješ a kdo ti v přípravě nejvíce pomáhá?
Po kondiční stránce, spolupracuji s trenérem Davidem Valou a po boxerské stránce se Štěpánem Horváthem, plus dalšími anglickými trenéry. Připravuji se částečně v Čechách a částečně v Anglii.

V jaké formě se cítíš?
Nevím, čím to je, ale mně pauzy prospívají 😀 Cítím se lépe, odpočinutě a celkově skvěle jak po zdravotní, psychické a fyzické stránce.

Jaké jsou tvé sportovní plány do budoucna?

Nyní je pro mě nejdůležitější zápas 17. 11. Potom se můžeme s mým týmem bavit o dalších plánech do budoucna.

Jak jsi zmínila, teď tě trénuje tvůj partner Štěpán Horváth. Je to těžší “muset poslouchat” svého snoubence?
Kdybych necítila, že je to správně, tuto změnu bych neudělala. Samozřejmě, že to má své plusy i mínusy, ale ty plusy převažují. Myslím si, že mě můj partner může daleko více nacítit a navnímat.

Co bylo důvodem tvého odchodu od původního trenéra Lukáše Konečného?
Potřebovala jsem profesionální změnu v mé sportovní kariéře. Nový přístup trenéra, nový směr tréninku. Lukáš Konečný nesouhlasil s mojí změnou a proto bylo pro mě lepší, si jít vlastní cestou v mé boxerské kariéře. Každý sportovec prochází sportovním vývojem. 
Štěpán nedávno vyzval Lukáše k souboji. Co na tuto výzvu říkáš?
To je záležitost mezi nimi, ale pokud Lukáš Konečný výzvu přijme, budu se těšit jako fanynka boxu na hezký zápas profesionálního boxu.

Foto: Petr Mamula styling Debbie Brownová

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!