Rozhovory
0

Patrik Kincl: Odvetu s Karlosem si vybojuji

Tuto sobotu se na galavečeru XFN v Pardubicích představí domácí hvězda Patrik Kincl, který se střetne s ukrajinským Alexanderem Dolotenkem. Pro Patrika je tento zápas první krok k odvetě s Karlosem Vémolou a je jasné, že nic jiného než vítězství nepřichází v úvahu. Tvůj poslední zápas byl vs Karlos Vémola. Když to hodnotíš s odstupem […]

Tuto sobotu se na galavečeru XFN v Pardubicích představí domácí hvězda Patrik Kincl, který se střetne s ukrajinským Alexanderem Dolotenkem. Pro Patrika je tento zápas první krok k odvetě s Karlosem Vémolou a je jasné, že nic jiného než vítězství nepřichází v úvahu.

Tvůj poslední zápas byl vs Karlos Vémola. Když to hodnotíš s odstupem času, co bys udělal jinak?

Myslím, že o tomhle zápasu už jsem řekl vše. Momentálně se soustředím na nadcházející zápas a vše ostatní jde mimo. Až bude po O2 aréně na stole odveta s Vémolou, tak se k tomu mohu vrátit.

Do konce roku tě čekají dva zápasy. První bude tuto sobotu na XFN v Pardubicích vs Alexander Dolotenko. Jaké máš informace o svém soupeři?

Dolotěnko se stejně jako já představil v prestižní organizaci ACB, takže nějaké informace mám. Jde o šampiona v Sambu, Combat sambu a grapplingu. Sambo se hodně odráží v jeho stylu a jelikož je podobné judu, nemělo by mi dělat velké potíže držet krok. Nebezpečí vidím v pokusech o páky na nohy, které si budu muset hodně hlídat.

Nebude tě trochu držet zpátky, že se nechceš zranit před prosincovou O2 Arénou?

Vždy jsem do zápasu nastupoval s tím, abych tam nechal vše a nějaká zranění neřešil. Teď to bude jiné. I malý cut může ohrozit moji přípravu na prosinec a to bych opravdu nerad. Rád bych se vyhnul velkým rizikům, ale kdo ví, co se po první dobře trefené ráně stane. 😃

Tam tě bude čekat Petr Ondruš. Který z těchto dvou bojovníků je pro tebe těžší soupeř?

K oběma přistupuji stejně. Dolotěnko je jen možná více komplexnějším zápasníkem.

S Pínem bude bonus v tom, že vítěz bude mít odvetu s Karlosem Vémolou. Proč tě to s Karlosem pořád láká?

Už jsem to říkal několikrát. Osobně bych se raději srovnal s tím, že jsem dostal TKO nebo jsem byl uškrcen, ale můj výkon ovlivnil neúmyslný faul. Chci ukázat, že to není žádná výmluva, ale důvod proč jsem prohrál. I slepý na jedno oko jsem předvedl dobrý výkon a odvetu si vybojuji.

V případě když vyhraješ a skóre bude srovnaný, přijde i třetí rozhodující zápas?

To je daleká budoucnost, kterou nemá cenu řešit.

Není to pro tvoji kariéru přešlapování na místě, nemáš větší ambice uspět v prestižní zahraniční organizaci?

Nemyslím si, že zápasit pod XFN je přešlapování na místě. Spoustu zahraničních fighterů by zde chtělo zápasit. Já svou kariéru ještě nekončím a moje cíle jsou vysoké, jen to nejdřív potřebuji vyřešit doma. 😊

Kde se na zápas připravuješ a spojil jsi přípravu na oba fighty dohromady?

Hlavní příprava probíhá v ASA. Potřeboval bych k sobě sice těžší sparringy, ale ta energie a dravost, co u nás panuje, je skvělá. Všichni chtějí dřít a nedají Vám nic zadarmo. Snažím se hodně cestovat do zahraničí a stále více se utvrzuji v tom, že máme skvělý gym.

Jak se ti ustálila váha a v jaké formě se cítíš?

Řekl bych, že váhově na tom ve střední váze budu dobře. Silově jsem šel nahoru a kondice se podržela, takže s formou jsem spokojen.

Chtěl bys do Pardubic pozvat diváky?

Nechtěl. Myslím, že si lidé něco takového nezaslouží. Navíc ani nezvládnou pochopit naši profesionalitu s tak dokonalým stylem, přehledem a pohybem. Každá sekunda boje bude balzám pro duši i tělo a emoce z celého večera se budou rovnat rauši té nejsilnější drogy. Jak říkám, podle mě si to nezaslouží. Ale třeba se pletu … 😃

Share:
  • rss

Written by Lenka

There are 0 comments

Leave a comment

Want to express your opinion?
Leave a reply!